Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » раКУРС 📚 - Українською

Читати книгу - "раКУРС"

526
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "раКУРС" автора Світлана Талан. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23 24 ... 90
Перейти на сторінку:
вона в ліжку, Женько? — хитро всміхається Антон.

— Я ж не питаю про твою пасію, — відказую я.

— А що моя? Вона досвідчена, а ти Любу відхопив незайманою чи вже бе-у?

— Тобі нема про що поговорити?

— Є. — Антон стає серйозним. — Чули, що творять айдарівці? Віджимають машини, люди вже не знають, куди їх ховати. А що? Самі голі й босі, тож треба хоча б якусь техніку мати, от і лютують, прикриваючись тим, нібито в сєпарів забирають.

— Кажуть, що дівчат ґвалтують, — додає Юрко. — Не знаю, наскільки правдиві такі чутки, але від наших жінок чув, що й хлопчиків ловлять, ґвалтують по черзі, а потім кудись дівають трупи. Невже дійшли до такого?

— Диму без вогню не буває, — каже Антон.

— Ще чув від батьків, що айдарівцям їсти нема чого, тож і в цивільного населення харчі відбирають, і магазини «чистять» по повній.

Ми допиваємо пиво і йдемо по домівках. Проходимо повз будинок Антона, і він просить нас зачекати.

— Я швидко! — каже й біжить додому.

За мить повертається із сяючим обличчям. Він простягає мені сумку з довгим ремінцем.

— Женько, це тобі! Знаю, що ти давно хотів його мати.

— Що це? — Беру до рук сумку.

— Фотик! Тобі такий і не снився!

Я ошелешений стою в позі «замри». Антон не працює, козаки не отримують нічого за свою службу, тож звідки він у нього?

— Де ти його взяв? — питаю.

— Ну не купив же! — радісно всміхається.

— Украв?

— Та ні! Просто забрав у людини, якій він не потрібний.

— Та поясни йому вже! — втручається Юрко.

— Гаразд. Забрав в одного укра. Був тут один активіст-майданівець, а потім дременув так, що все своє добро полишив. Ми там із хлопцями трохи пошастали, я взяв додому настінний годинник: сподобався дуже, сестрі — ковдру синтепонову, майже нову, а тобі ось фотик у подарунок.

— Щойно говорили про айдарівців, — нагадав я йому. — Ми також такими стаємо?

— Ну ти порівняв! Я забрав у нашого ворога, а не в простого жителя.

— Значить, «грабуй награбоване»[6]? Ні, друже, мені не треба такого фотика! — кажу я йому й повертаю сумку.

— Хотів як краще! — Антон ображений.

Він дістає цигарку й курить, пускаючи великі клуби диму.

— А хочеш, я собі цей залишу, а тобі свій «Nikon» подарую? — він знову засвітився радістю. — Справді, краще я тобі свій віддам. Він не такий крутий, як цей, але справно працює. Постійте, я миттю!

Не дочекавшись від мене відповіді, Антон біжить додому.

— Я ж не встиг і рота відкрити, — кажу я Юркові.

— Ти ледь його не образив, — зауважує він. — Візьми подарунок, не ображай друга.

— Добре, — зітхаю я.

Еліна

Стільки часу минуло, а я нічого не знала про долю хлопців із нашої ДРГ[7]. Із Сашком заради безпеки зустрічалися рідко, та й запитувати я не мала права. Сказати, що була стурбована їхньою долею, — нічого не сказати. Від їхньої роботи залежала участь кожного з нашої шестірки. Коли один погорить, то всім доведеться згортати свою діяльність, а я мала намір зробити свій внесок у звільнення міста. Чомусь завдання збирати матеріали про пересування та кількість ворожої техніки та чисельність бойовиків мені здавалося не надто важливим. Хотілося чогось більшого й дієвого, але було розуміння, що в нас усе ще попереду. Ігор Максимович казав, що в нашої групи незабаром буде перше оперативне перевірочне завдання, і я напруженно очікувала.

На дачу я вже майже не їздила через обстріли, тож доводилося вигадувати якісь справи й блукати містом. З кожним днем ставало все небезпечніше це робити. Гримить навколо, бойовики скаженіють. Вони гасають спорожнілим містом на машинах та БТРах[8], зводять посеред вулиць блокпости. Сьогодні поверталася додому й побачила, як за два будинки від нашого кадирівці, яких останнім часом значно побільшало в місті, установили гармату на дитячому майданчику. Проходячи повз них, чула їхню збуджену веселу розмову. Вони смажили шашлики, розпаливши багаття посеред пісочниці. У мене все кипіло всередині від люті, але я повинна була пройти повз них тихенько, мов миша повз полюючого кота, опустивши очі, щоб не привертати до себе уваги.

— Хто вони тут?! — виливала назовні своє обурення вже вдома. — Хто їх сюди кликав? Вони прийшли непрошеними гостями, а я, справжній господар міста, маю їх боятися?! Чому?!

1 ... 22 23 24 ... 90
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «раКУРС», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "раКУРС"