Книги Українською Мовою » 💙 Зарубіжна література » Приватна Венера, Щербаненко Джорджо 📚 - Українською

Читати книгу - "Приватна Венера, Щербаненко Джорджо"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Приватна Венера" автора Щербаненко Джорджо. Жанр книги: 💙 Зарубіжна література. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 22 23 24 ... 32
Перейти на сторінку:

— її смерть стала останнім доказом того, що приватної проституції більше не існує. В своїх замітках я відзначила, що жінка надто ходовий товар, надто важливий економічний і соціальний чинник, щоб не створювати навколо себе цілу структуру інтересів.

Концепції були не нові, але точні. Синьйорина Загальні-Засади представляла не революційні теорії, а фактичні дані.

— Сьогодні жодна жінка не спроможна з допомогою своєї приватної ініціативи й вільної волі приватно розгорнути таку діяльність. Все влаштовано так, щоб домогтися певного відсотка, "протегувати", "організовувати". Знайома корсетниця під час моїх перших дослідів пропонувала дарувати мені пояси для підв'язок. Я її зрозуміла і вдала, ніби згодна, тоді вона сказала, ніби знає одного синьйора, що міг би робити мені значно солідніші подарунки. Сторож автостоянки, побачивши, як я виходжу з автомобіля випадкового клієнта, все зрозумів. Він сказав мені так: "Слухай, навіщо тобі морочитися, підшукуючи когось, та й блукати вулицями самій не дуже гарно. Про це подбаю я. Адже чимало іноземців питають у мене, чим би їм зайнятись. Ти могла б лишатися вдома, а коли хтось трапиться, я б подзвонив. Хіба так не краще?" Звичайно, так було б краще, але така діяльність, крім того, що довелося б ділитися з ним заробітками, стала б професійною, а я хотіла з'ясувати, чи можна залишитися аматоркою. Це виявилось неможливо. Одного разу я вскочила в халепу й страшенно перелякалася. Випадково зупинилась на вулиці Вісконті ді Модроне, стояв полудень, я не знала, що це "забита зона", загалом намагалася не йти туди, де працювали професіоналки, але цього разу схибила. Зненацька підкотив моторолером молодик. Якби на шиї в нього не висіла картка з написом "Доглядач", я б і так збагнула, що це сутенер. Він сказав приблизно так: "Не думай, що ти тут розживешся. Признавайся, хто твій дружок, і я наб'ю йому пику". Що в мене немає дружка, такого йому й на думку не спадало. "Тоді все зрозуміло. Якщо твій дружок тебе не влаштовує, значить, ти вільна, але якщо прийшла сюди, твоїм дружком стаю я". Він хотів затягти мене до своєї "стайні", та на вулиці було багато перехожих і я зуміла випорснути. Але страху натерпілася чимало.

Безумний вчинок Лівії був очевидний, і саме через ласкавця вона звідала таке виразне безумство. Мабуть, відмовить мені, подумав Дука.

— По суті, сьогодні існує лише одна форма напівпроституції без сутенерства. Є такі хоробрі дівчата, які мають літнього коханця, деякі ухитряються завести двох, а крім того, ще й жениха. Є такі розлученки, які приймають допомогу від когось, і якщо у того когось сякі-такі статки, він допомагає їм якийсь час, кілька місяців, поки вони знайдуть собі когось іншого. Деякі жінки мають плетільні машини й беруть замовлення в сусідів, знайомих чи далеких родичів. Вряди-годи хтось навідує таку жінку. "Як ся маєте, синьйоро?" — "Та помаленьку". Це може бути сусід по дому, де вона мешкала раніше, або бакалійник, чиїм кредитом користується. "Не ображайтеся, синьйоро, я приніс вам одну штучку". — "Та що ви, я не можу цього прийняти". — "Та ну бо, це всього лише сумочка, це ж не перстень з діамантом".

Як добре вона передає сцену! Говори, говори, серце моє, відмова буде потім.

— Але мені така форма здається гидкою, бо лицемірна. Я такого не люблю. — Лівія говорила, говорила.

їм подобалася повна ясність, мабуть, вони обоє шаленці, яким до смаку недомовки, компроміси. Тим часом гроза нараз ущухла, зникли блискавки, шум зливи пом'якшав.

— Я надто розбалакалася, знаю, а говорю так багато, бо хочу пояснити, чому взялася допомогти вам. Провівши свої експерименти, я зрозуміла, в чому

зло. Так, звичайно, це визиск. Усунути його ми ніколи не зможемо, але щоразу, виявляючи визискувача, треба його розчавити. — Лівія схвильовано поклала обидві руки на стіл. — Тепер скажіть мені точно, що я маю робити.

Ну от, знайшовся ще один поборник, щоб розчавлювати зло. Тепер вони разом вирушають у хрестовий похід. Ти справді збираєшся чавити, але що саме чавити, серце моє? Чим більше ти чавитимеш, тим більше їх буде. Так ось, може, треба буде розчавити самого себе.

— Подумайте кілька днів, перш ніж дати згоду.

— Мені таке не підходить, час на роздуми мені не потрібен, я не тугодумка. Атож, атож, серце моє.

— Гаразд, тоді згадайте про тих двох. Вони загинули, і, якщо ми дамо маху, ви можете стати третьою.

— Про це я вже подумала.

— А ще зважте: проти нас будуть усі, навіть поліція, і прикрити нас буде нікому.

— Я подумала й про це.

— Ну тоді подумайте ось про що. — Його звертання на "ви" мало якусь урочистість — іще задушевнішу, ніж найзадушевніше звертання на "ти". — Вам щодня доведеться йти з якимось чоловіком чи й двома протягом цілих тижнів, можливо, й намарне, якщо ми, врешті, не знайдемо того типа, або ж для того, щоб стати третьою жертвою. Справді подумайте про це, ми не повинні гратися в живі шахові фігури. — Розізлившись, Дука аж лайнувся. — Даруйте,— перепросив одразу ж.

Дівчина відповіла холодно:

— Таких слів теж не треба вживати. Ви вводите в справу особисте ставлення. З того, що і як ви мені сказали, я можу подумати, ніби вам не подобається те, що я муситиму знатися з чоловіками. Якщо це так, то вся угода наша ні до чого. Окрім факту, що мене зовсім не обходить, подобається це вам чи не подобається. Ви попросили мене виконати таку роботу, а коли я згодилася, починаєте відмагатися. Це ви граєтеся в живі фігури, а не я.

Ну чому, чому йому завжди доводиться встрявати в історії безвихідні? В ім'я одвічних принципів?

— Скажіть мені, що я маю робити, та й годі. Я повнолітня і знаю, що роблю. Якби хотіла сказати "ні", я б сказала "ні". Але я цього сказати вам не можу.

Вона, бачте, не може.

— Ну що ж, тоді ходімо на терасу, на свіже повітря, дощ уже минув. Там він їй усе пояснив. Унизу під ними роїлися вогні цілого Мілана,

і повівало свіжістю, ніби хтось витирав обличчя вогкою хустинкою. Дука пояснив дівчині гидкі подробиці цієї брудної роботи, дав ниці поради, які зменшили б ризик, домовився з нею про знаки:

— Якщо висунете у віконце лікоть, це означатиме "знайшла". Якщо висунете його двічі підряд, це означатиме "небезпека". Завтра вас повезе Давіде, й ми провадитимемо експеримент разом. Якщо піде щось негаразд — подасте сигнал, і він поспішить на допомогу.

Ну чому, чому так виходить? Тепер він підключає до гри ще й цю бідолаху. Якщо в когось не варить казанок, добра від цього не жди.

Дука довіз Лівію Уссаро додому, в під'їзді вони потисли руки, бракувало ще тільки, щоб сказали одне одному: "Дякую за компанію". До готелю Дука повертався, сповнений огиди до всіх і всього, починаючи з самого себе, тільки на Лівію вона не поширилась.

РОЗДІЛ ТРЕТІЙ 1

І ось Лівія Уссаро на роботі, на останньому відтинку вулиці Джузеппе Верді, майже на площі Ла Скала. Щойно вибило пів на одинадцяту, район обрано прискіпливо, як незвичайний літературний тест, після наради втрьох, у якій брав участь, правда, без права голосу, й Давіде. Одягнена була Лівія скромно, в усе голубе: коротка спідничка, під кофтиною блузочка, а втім, не блузочка, а сама назва. Ідучи вниз, до площі Ла Скала, Лівія мала створювати враження синьйорини, яка шукає когось чи чогось, може, якогось магазину, або ж прийшла на побачення. І справді, таке враження вона створювала.

Давіде розташувався під портиком площі Л а Скала, його "джульєтту" за тисячу лір чайових було поставлено на найзручнішому для рушання місці — біля пам'ятника Леонардо да Вінчі. Протягом багатьох ранків не змінювалося нічого. Так, там стовбичили два синьйори, які озивалися до Лівії. Одного вона забракувала, бо не мав автомобіля — той, кого сподівалася зустріти, роз'їжджав, безперечно, в машині. Другого теж забракувала: то був хлопець двадцяти двох — двадцяти трьох років, який звертався до неї так: "Яка гарна згарцоліна". Той, кого вона розшукувала, був аж ніяк не молодий, йому перескочило за п'ятдесят, і він зроду не сказав би "згарцоліна".

Цього ранку, Давіде побачив з-під портика, як до Лівії підійшов синьйор віком, певно, за п'ятдесят. Лівія нібито чекала зеленого світла, щоб перейти вулицю. Розмова цього синьйора з Лівією затяглася, не урвалась одразу, як з багатьма іншими, очевидно, Лівія вагалася, чи не зробити спробу.

Атож, вона так і зробила — перейшла вулицю Мандзоні разом з тим синьйором, одного разу навіть усміхнулася йому, але дуже статечно. Сам факт, що Лівія згодилася піти з ним, свідчив про те, що синьйор мав автомобіль і вона люб'язно погодилася супроводжувати його. Давіде покинув своє місце й пішов до "джульєтти", тепер треба було дізнатися, де цей мандрівний Казанова припаркував машину. Лівія допомогла хлопцеві, затримуючи свого залицяльника, щоб Давіде встиг наздогнати їх.

Але справа виявилася легкою: автомобіль того синьйора, прегарний чорний "таунус", теж стояв біля Леонардо, але в самому "мурашнику", і Давіде встиг викурити майже цілу сигарету, поки той вибрався звідти. Давіде рушив слідом. Почалась автомобільна прогулянка, маршрут було попередньо добре вивчено: вулиця Мандзоні, вулиця Палестро, Корсо Венеція, бульвар Буенос-Айрес, провулок Лорето. В основі прогулянки лежали дві причини: Лівія мала сказати супутникові, що їй треба на вулицю Монца; їхати туди було довгенько — цілком досить часу, щоб побалакати з синьйором. Якщо Лівії здасться, що продовження прогулянки варте заходу, вона прийме пропозицію. Тоді залицяльникові таки доведеться їхати до Монци, де є дуже затишні куточки. А ні — то вона переконає синьйора, що він помилився. Мовляв, це вперше вона згодилася на автомобільну прогулянку й більше такого не допустить, оскільки чоловіки завжди намагаються скористатись із цього.

"Таунус" їхав наміченим маршрутом під промінням дедалі спекотнішого сонця і, заглибившись у лабіринт вуличок, прилеглих до бульвару Буенос-Айрес, дістався до площі Лорето, минув станцію метро й біля перших номерів вулиці Монца зупинився. Давіде, їдучи слідом, добре бачив, як синьйор умовляє Лівію, а вона похитує головою, причому дуже рішуче. Цей фарс тривав кілька хвилин, потім синьйор заспокоївся, вийшов з машини, щоб попрощатися з упертою синьйорою, відчинив їй дверцята, допоміг вийти і, певна річ, почав ще раз умовляти, проте Лівія залишалася втіленням цноти.

Коли "таунус" поїхав геть (ще одне незмінне правило: записувати номери автомобілів усіх залицяльників, навіть якщо зустріч закінчилася нічим, і Давіде записав його), Лівія трохи подлялася, потім сіла до Давіде в "джульєтту".

— Це божевільний,— сказала Лівія з блідою усмішкою,— або йому щось у голову вдарило, має навіть візитівки, вручив мені одну.

1 ... 22 23 24 ... 32
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Приватна Венера, Щербаненко Джорджо», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Приватна Венера, Щербаненко Джорджо"