Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна 📚 - Українською

Читати книгу - "У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "У пошуках Оґопоґо" автора Леся Вороніна. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 33
Перейти на сторінку:
з вічною київською грязюкою, і сказала:

— А купальник треба брати?

Ось так, через хворобу невідомого мені декоративного кролика на ім'я Буцик, я вирушила у свою чергову подорож. До речі, сердешне звірятко, на щастя, одужало, і ми з ним згодом навіть познайомилися. Буцик виявився симпатичною, але неймовірно сексуально заклопотаною істотою, як, врешті, і колишній коханий Лесиної колеги…

Готельні фітнес-радощі й тема для лимериків

До готелю, що стоїть зовсім близько від гарячого озера, ми приїхали пізно вночі. Я, мов сновида, слухняно йшла назирці за своєю подругою, у якої після кількагодинного стояння на українсько-угорському кордоні, а потім довгої дороги крізь усю Угорщину ще залишалися сили, щоб жартувати з нічним портьє, який видавав нам ключі і пояснював, як потрапити до нашого номера.

Вранці мене розбудив її життєрадісний голос:

— Ану, швиденько прокидайся, надягай халат, гумові тапочки й не забудь номерок, що тобі видали при поселенні, - без нього тебе нікуди не пустять.

— Господи, у мене ж відпустка! — спробувала пручатися я, але вже за кілька хвилин ми бігли довгими покрученими коридорами, плутаючись у полах сліпучо-білих махрових халатів, до головної «фішки» цього готелю — великого басейну та усіляких фітнес-штучок, бо наш готель так і називався «Європа-фіт».

Виявилося, що воду сюди закачують прямісінько з озера Хевіз, — саме задля цього до однойменного містечка з населенням лише у 5 тисяч мешканців і приїжджають з усіх усюд люди.

Подруга, яка почувалася серед смердючої цілющої води як у себе у ванні, раз у раз командувала:

— Тепер пильнуй за отим закапелочком з краю басейну! Бачиш, он та гладка австріячка вже нагострила до нього лижі!

Леся хутко вхопила мене за руку, і ми попливли до невеличкого закрученого грота.

— Тримайся, зараз почнеться, — тільки й встигла вигукнути вона, як з усіх боків по нас вдарили потужні струмені води.

Якби я не встигла вхопитися за спеціальну трубу, приладнану всередині грота, то мене, звичайно, винесло б з цього штучного водоспаду, як легеньку тріску. Коли шалене вирування води вщухло, подруга потягла мене в інший бік басейну, де в цю мить на дні увімкнулися водограї такої сили, що на них, після деякого тренування, можна було стояти і тебе підносило вгору, наче на невидимій гойдалці.

Насолодившись ще кількома подібними процедурами, ми випливли крізь спеціальні пластикові ворітця у відкриту частину басейну й вдихнули свіжого прохолодного повітря. Після цього, посидівши у величезній спільній ванні у гарячій цілющій воді, що закачується сюди по трубах просто з озера (більше 15 хвилин сидіти там не можна — це шкідливо для серця), ми попрямували до сауни, де була кріокамера. Там ти потрапляєш ніби всередину холодильника, чи навіть морозилки, але перетворитися на бурульку не встигаєш, бо тут-таки, за стіною, на тебе чекає сауна, де можна поливати розжарені каменюки пахучими настоями трав і мліти у теплих хвилях духмяного повітря.

— Слухай, а мені тут подобається, — пробурмотіла я, напівлежачи на дерев'яних дошках гарячущої сауни.

— Так отож! — вдоволено відповіла Леся й додала загадково: — Зажди, ти ще не знаєш, які сюрпризи на тебе чекають.

— Хіба може бути щось краще? — проказала я, блаженно усміхаючись.

Та в цю мить обличчя приятельки закам'яніло, і вона втупилася в одну точку. Я простежила за її поглядом і також вражено завмерла. Бо побачила, що біля купки розжарених каменюк нахилився сивий дідусь і поливає їх із ківшика евкаліптовим відваром. Помітивши, що ми дивимося на нього, старенький радісно усміхнувся, випростався й гордо випнув груди, як культурист на змаганнях з бодібілдингу. І все було б добре, коли б цей дідусь не був геть голий і до того ж, за всіма ознаками, зреагував на нашу присутність точнісінько так, як збоченці у київських парках.

— Тікаймо, — прошепотіла Леся, і ми рвонули до виходу з сауни, а дідусь, ніби нічого й не сталося, продовжував усміхатися й навіть помахав нам на прощання рукою.

— Розумієш, у німців заведено ходити у спільні лазні, для них це звичайнісінька річ, там разом можуть паритися і жінки, й чоловіки, і навіть діти, — намагалася пояснити поведінку пенсіонера приятелька. — Щоправда, тут, у Хевізі, до сауни всі ходять у купальниках і плавках або загортаються у простирадло… Чому

цей дідусь вирішив постати перед нами у ролі Аполлона Бельведерського — не знаю…

— Добре, що ти мені все пояснила, бо я вже вирішила, що це і е обіцяний тобою сюрприз…

Згодом з'ясувалося, що старенький австрійський нудист, якого привезли до Хевіза лікувати артрит, ось уже кілька років перебуває в маразмі, а цього ранку йому пощастило втекти від пильної опіки доглядальниць. Ми ж з Лесею, переживши психологічний стрес, тут-таки склали сороміцького лимерика, який згодом разом з іншими нашими шедеврами, написаними у Хевізі, почав блукати по інтернету, обростаючи новими подробицями й варіаціями. Ось найпристойніша версія нашої творчості:

У Хевіз прибув австріяка -

Артрит лікував неборака,

Та посеред сауни

Постав в позі фавна він,

Геть сором забув, сіромаха!..

А ось і жорсткіший зразок нашої творчості, навіяний спостереженнями за грайливими німецькими та австрійськими пенсіонерами й пенсіонерками, які, омолодившись у цілющих водах Хевізу, поводилися як пустотливі підлітки:

Панок у готельнім джакузі

Піддав трьох панянок нарузі.

Вищали панянки, Раділи до ранку

— То ось ти який All inclusive!!!

Люди-поплавці та інші місцеві дивовижі

Озеро Хевіз, яке й дало назву містечку, що лежить на його берегах, страшенно старе — йому 22 тисячі років. Саме тоді в розламі земної кори утворився кратер, в якому вирувала розпечена лава. На згадку про ті прадавні події залишилося єдине й неповторне — найбільше в Європі й друге за розміром у світі гаряче озеро. Тут і справді на глибині 36 метрів б'ють гарячі джерела, і температура у цій водоймі влітку сягає +35 градусів, а в найхолодніші зимові дні не опускається нижче +23! У це важко повірити, але навіть тоді, коли навколо лежить сніг, на озері цвітуть чудові рожеві, бузкові й білі лотоси, які привезли сюди з далекої Африки.

Коли ми підійшли до озера й побачили, що на поверхні стирчать плечі й голови відпочивальників, які, немов поплавці, похитуються на хвилях у пінопластових яскравих рятівних колах, я з подивом запитала, чому ж вони не плавають.

— А в озері не можна плавати, треба ось так висіти на спеціальному колі і робити це не довше години — бо посадиш серце! Тут страшенно концентровані корисні мінеральні сполуки, що лікують кості

1 ... 23 24 25 ... 33
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна"