Книги Українською Мовою » 💙 Пригодницькі книги » У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна 📚 - Українською

Читати книгу - "У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "У пошуках Оґопоґо" автора Леся Вороніна. Жанр книги: 💙 Пригодницькі книги / 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33
Перейти на сторінку:
я допленталася до її затишного, з усіх боків порослого плющем, будиночка.

Я подумала і впевнено сказала:

— Найбільше мені сподобалося ВСЕ!

І я зовсім не жартувала. Місто зачарувало мене своїми чудовими доглянутими парками, широчезними вулицями, де, здається, не було жодної випадкової споруди — будинки ніби змагалися у вишуканості й красі, оперним театром, в який, ясна річ, потрапити я не встигла,

але де навіть на стінах туалетів було зображено сцени з відомих опер (і це не здавалося кічем, а видавалося таким собі милим жартом, бажанням розвеселити відвідувачів цього хай і опосередковано, та все ж причетного до мистецтва місця). Але найбільше мене зачарували віденці — спокійні, доброзичливі, готові прийти на допомогу й пояснити, а то й намалювати на клаптику паперу, як дійти до Кунстісторіше- музеум — Музею історії мистецтв.

Господи, я по складах, ламаючи язика, вимовляла цю назву одного з найбагатших у Європі музеїв, а коли потрапила туди й побачила фантастичну колекцію, то раз у раз ловила себе на тому, що не вірю власним очам. Основна будівля музею розташована в самісінькому центрі Відня на площі Марії-Терезії, тут представлено колекції, зібрані за кілька віків австрійською династією Габсбургів.

Я блукала безкінечними залами з єгипетськими, грецькими й римськими старожитностями, роздивлялася й фотографувала мумії, прикраси, скульптури, надгробки й ще безліч великих і маленьких мистецьких та історичних скарбів (тут, виявляється, можна фотографувати будь-які експонати!), аж поки в мене перед очима почали миготіти усі ті неоціненні експонати.

Тож я вирішила перепочити і виконати майже культовий обряд, пригадавши, як рік тому моя подруга-мандрівниця Леся зваблювала мене яблучним струдлем, коли ми на один- єдиний день рвонули з маленького угорського містечка Хевіза до австрійського Граца. Смакуючи неймовірно дорогий «музейний» струдель, який мало чим відрізнявся від широкові- домого всім українським господиням пиріжка, що в народі має назву «гості на порозі» (склянка борошна, склянка цукру, три яйця й чотири великі яблука-антонівки), запиваючи цей витвір кулінарного мистецтва кавою по-віденськи (а як же!!!), я набралася сил і заглибилася в ту частину музею, заради якої сюди їдуть туристи з усього світу.

Картинна галерея. Рафаель, Тиціан, Веронезе, Тінторетто, Корреджіо, Караваджо — їхні імена звучать як музика, а картини розтиражовано мільйонами копій у мільйонах розкішних альбомів! Але тут я бачила оригінали! А ще любий моєму серцю Пітер Брейгель — у Кунстісторішемузеум зібрано найбільшу колекцію цього геніального голландця, і шедеври його співвітчизників Яна ван Єйка, Ієроніма Босха, Вермеера, Рубенса, Рембрандта, німців Дюрера, Кранаха, Альтдольфера й іспанця Дієго Веласкеса… Звичайно, за один день встигаєш побачити лише крихітну частину цього багатства, але й вона назавжди залишається в пам'яті й підтверджує давно відому істину про те, що найдосконаліша копія ніколи не замінить оригіналу. Хоча, можливо, це самонавіювання і при сучасних технологіях незабаром будь-який шедевр можна буде побачити на екрані власного комп'ютера?

Почувши мої захоплені оповіді про Відень, Маринка вдоволено усміхнулася й скомандувала:

— А тепер вечеряти і спати! Завтра ти неодмінно маєш потриматися за розкішну грудь грецької химери, що стоїть у Бельведері, біля палацу Євгенія Савойського. Кажуть, якщо вхопити ту ціпу за бюст, то найпотаемніші бажання здійснюються! Але спершу я завезу тебе на гору Леопольдсберг, там на стіні церкви Святого Леопольда висить меморіальна дошка в пам'ять про наших козаків, котрі обороняли Відень у сімнадцятому столітті!

— Так отож! — вигукнула я і розповіла подрузі про химерний сон, який наснився мені перед її несподіваною появою на порозі мого помешкання.

— А що, цілком могло бути, що ти передчувала свою мандрівку до Відня. Що ж до козаків — то в Австрії їх дуже шанують. До речі, ти знаєш, що мода на каву до Відня та й до всієї Європи прийшла через нашого Юрія Кульчицького, який 1683 року допоміг зняти облогу з Відня? А коли вдячні городяни запитали його, що він хоче собі в нагороду, кмітливий українець попросив віддати йому кілька мішків зелених зерен, які захопили в турецькому обозі. То була кава, яку пан Юрій обсмажив, змолов і почав напувати чудодійним трунком віденців.

— Я хочу це побачити! — зраділа я і пішла дивитися нові віщі сни.

Ану ж моя поетапна навколосвітня мандрівка проляже ще в якісь екзотичні небачені краї?..

****************************

Літературно-художнє видання

Леся ВОРОНИНА

У Пошуках Оґопоґо.

(Нотатки навколосвітньої мандрівниці).

Серія МАНДРИ

Дипломант

конкурсу романів, кіносценаріїв, п’єс

та пісенної лірики про кохання

«КОРОНАЦІЯ СЛОВА — 2010»

Київ Нора-Друк 2010

ББК 84У

В 75

Воронина Леся.

У Пошуках Оґопоґо. (Нотатки навколосвітньої мандрівниці). — К.: Нора-Друк, 2010. - 176 с. Мандри.

ISBN 978-966-2961-59-1.

ББК 84У

Серія заснована в 2009 році.

ISBN 978-966-2961-47-8 (Серія)

ISBN 978-966-2961- 59-1

© Воронина Леся, текст, фото, 2010

© Штанко Катерина, обкладинка, 2010

© Нора-Друк, 2010

«Коронація Слова» створює для вас нову хвилю української літератури — яскраву, різножанрову, захоплюючу, — яка є дзеркалом сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь.

Юрій Логуш, ініціатор проекту, Голова Правління

З АТ «Крафт Фудз Україна»

Всеукраїнський конкурс романів, кіносценаріїв та п’єс «Коронація слова» був заснований за підтримки бренду найпопулярнішого українського шоколаду «Корона». Головна мета конкурсу — сприяння розвитку новітньої української культури.

Література, кіно і театр обрані не випадково, адже саме ці жанри є стратегічними жанрами культури, що формують і визначають зрілість нації.

Метою конкурсу та його завданням є пошук нових імен, видання найкращих романів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу, кіно й театру, і як наслідок — наповнення українського ринку повнокровною конкурентоспроможною літературою, а кіно й театру — якісними українськими фільмами й п’єсами.

www.korona.ua

Підп. до друку 10.08.10. Формат 84x108 1/32. Папір книжково-журнальний.

Гарнітура Літературна. Друк офсетний. Умови, друк, арк 10,2 Обл. — вид. арк.

11,5. Наклад 1500 прим. Ціна договірна.3ам.№ 10059 Видавець: Дочірнє підприємство "Нора-Друк" Свідоцтво про внесення суб'єкта видавничої справи до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції ДК № 79 01042, м. Київ, вул. Патріса Лумумби, 4. Тел.: (044) 4590944.

E-mail: [email protected] http://www.nora-druk.com

Виготовлено: ТОВ «Дорадо-Друк»

вул. Щорса, 7, м. Сквира, Київська область, 09000

Свідоцтво суб’єкта видавничої справи ДК № 2600 від 01.09.06 р.

тел./факс: (044) 501-75-69 www.doradoalliance.com

1 ... 32 33
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "У пошуках Оґопоґо, Леся Вороніна"