Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » 220 маршрутів 📚 - Українською

Читати книгу - "220 маршрутів"

214
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "220 маршрутів" автора Малгожата Гутовська-Адамчик. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 23 24 25 ... 75
Перейти на сторінку:
відпущення гріхів.

— Добре тобі казати! — Міколай не здавався. — А що б ти відчував?

— Наче хтось мені в лице плюнув.

— От бачиш!

— Іноді просто потрібно втертися. Немає іншого виходу. Такі типи можуть створити добрячі проблеми. Ти хочеш мати їх на голові всі три роки?

Міхал говорив логічно, але Малого це не переконало.

— Два.

— Без різниці. Тижня достатньо, щоб вони тобі ще щось зламали. І через що? Через якісь нещасні палички? Я тебе благаю. Хочеш, я завтра поїду до центру і куплю тобі точно такі?

— Ти нічого не розумієш!

— Я розумію достатньо, щоб дати тобі пораду: забий. У мене багато друзів, деякі навіть ходять на карате або тайський бокс, але ж я не забезпечу тобі цілодобову охорону! А це можуть бути вперті чуваки, краще не ставати їм на дорозі. Навіть якщо наступні кілька днів ти соромитимешся сам себе. Забий, ти ж чудово розумієш, що це найкращий вихід. Через тиждень забудеться.

Міколай плакав. Зі злості, від розпачу, через вражену гідність. Міхал не виправдав його сподівань. Ще й це на додачу! Раніше, коли вони сварилися — то вже сварилися, коли гиркалися — то слів не добирали, та якщо когось із них ображали, вони закопували сокиру війни й ставали одне за одного горою. Це і є найкраще в старших братах і сестрах: упевненість, що хтось тебе зрозуміє, що вони вже лишили такі проблеми позаду й мають із цього приводу власну думку. Малий рідко радився із братом, а коли це робив, це мусила бути виняткова ситуація, як-от сьогодні. Досі він завжди знаходив підтримку, а цього разу — розчарування. Та колись, видно, мав статися цей чортів перший раз!

— Гей, ну, не реви. Думаєш, мені це подобається?

— То нащо ти так говориш?

— Бо так треба.

— Ну, та...

Міхалові стало шкода Малого. Він сидів весь такий заплаканий на його ліжку, просто втілення горя й розпачу. Якби в нього була вільна сотка, точно б йому віддав. Єдина заковика — він майже ніколи не мав вільних сотень. Гроші Міхал був частіше винний, до того ж зазвичай Міколаєві. Тому він гарячковито шукав якихось інших ідей, як зробити йому приємність чи хоча б на мить підняти братові настрій.

— Брудний уже цей гіпс, — почав він зовсім іншу тему.

— А яким йому ще бути?! — пробурчав Малий.

— Я знаю? Може, б його трохи...

— Що?

— Ну, це, трохи облагородити? У мене лишилося ще трохи чорного спрею. Скільки тої роботи?

— Думаєш?.. У чорний?.. — удаючи байдужість, зацікавився Міколай. Він ще ні в кого не бачив чорного гіпсу. Чорний гіпс. Так! Чорний гіпс щось говорить про людину. Це не може бути звичайний перший-ліпший чувак. Це хтось із характером. Хтось крутий. Тимчасово беззахисний, але ж не назавжди. Чорний гіпс — це стильно. Чорний гіпс — це однозначно хороша ідея!

— Тільки треба спуститися в підвал, бо ця фарба страшенно смердить, — сказав Міхал, побачивши в очах Малого згоду й приязнь, що пробилися крізь дитинне розчарування.

— Тільки не замалюй мені автографи! — упевнився Міколай. Він уже уявляв себе, як у кліпі гангста-реперів: ось він іде шкільним коридором і минає всіх ворогів, а ті завмирають від страху. Ну! Із чорним гіпсом він почуватиметься, наче в нього під светром справжній «калані».

— Звичайно ж, ні! Усе залишиться на місці.

— Гаразд. Давай! — погодився Малий.

Принаймні це він міг зробити, щоб відновити власну гідність.

188 Аеропорт ім. Фридерика Шопена

— Не забудь, у тебе сьогодні контрольний візит у лікарні. Мийся добре! — гукнула мати крізь зачинені двері ванної.

— Сьогодні? О котрій? — Малий не намагався запам’ятовувати терміни, які стосувалися лікування. Зрештою ці дні й так були видерті з життя. Завжди натовпи в коридорі й кілька годин суцільного нудьгування, коли не виходило зосередитись навіть на найцікавішому коміксі.

— На два перші уроки сходиш. Думаю, раніше дванадцятої ми й так не потрапимо до лікаря. Приїдеш на Шасерів 188-м автобусом. Ти ж знайдеш ортопедичне відділення? Я займу чергу раніше. А це що таке?! — мати заніміла, побачивши метаморфозу, що відбулася з гіпсом відучора.

— Він був брудний, — спокійно відповів Малий.

— Як це брудний?!

— Звичайно. Вимазався. І Міхал мені його пофарбував.

— Ви обоє подуріли?! Що це по-вашому — гіпс чи графіті?! Міхал!!!

Заспаний Міхал, ледве розклеплюючи повіки, теж не розумів, через що здійнявся такий галас.

— Що?

— Ви що наробили?! — матері пересохло в горлі, на обличчях синів і далі відбивався подив, а обоє вони були істинним утіленням невинності.

— Розслабся, ма! Нічого ж не сталося. Невеличкий тюнинг, велике діло!

— Невеличкий тюнинг?! Саме сьогодні?! Перед контрольним візитом? Просто геніально! Маєш ще якісь ідеї?!

— Він був дуже брудний... — примирливо сказав Міхал.

— Не треба мені тут цих казок! У ваших кімнатах теж нестерпно брудно. Хіба я влажу туди ні сіло, ні впало і під приводом прибирання заквацюю стіни фарбою?!

— Вибач.

— Ні, з мене годі! Цікаво, чи можна застрахуватися від наслідків виховання власних дітей? Я вже не маю сил! Я думала, що в мене двоє синів із середньостатистичними розумовими здібностями. А виявилося, що вони графітчики-авангардисти! Спеціалісти з розмальовування гіпсу! Ви в курсі, що означає передбачати наслідки власних дій? Цього вчать у дитсадку і в початковій школі! Страх подумати, що вам ще спаде на думку!

1 ... 23 24 25 ... 75
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «220 маршрутів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "220 маршрутів"