Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Дорога, Кормак Маккарті 📚 - Українською

Читати книгу - "Дорога, Кормак Маккарті"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дорога" автора Кормак Маккарті. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 49
Перейти на сторінку:
і складати їх у візок. Слабко освітлена ляда серед темного двору зяяла, наче могила в Судний день на якійсь старій апокаліптичній картині. Коли навантажили у візок усе, що той міг витримати, чоловік накрив його поліетиленовим брезентом і перев'язав короткими еластичними шнурами, просмикнувши їх у кільця, міцно прикріпив вантаж до дротяного кошика, а тоді вони відійшли та, підсвітивши ліхтариком, обдивилися зроблене. Чоловік запізніло подумав, що варто було узяти декілька додаткових комплектів коліс з інших магазинних візків. І варто було б ще зберегти мотоциклетне дзеркальце зі старого візка. Повечеряли та проспали до ранку, а потім знову помилися в лазничці, потерли тіло губками й вимили волосся в тазиках із теплою водою. Поснідали й на світанку вже вирушили в дорогу в нових масках, вирізаних із простирадл. Хлопець ішов попереду, розчищаючи мітлою шлях від патичків і гілок, а чоловік схилився над ручкою візка і вдивлявся в дорогу, що простяглася перед ними.

Перевантажений візок було б складно штовхати вологим лісом, тож вони пополуднали просто посеред дороги: заварили чаю, доїли останню консервовану шинку з крекерами та гірчицею, а наостанок було яблучне пюре. Сиділи спинами один до одного і спостерігали за дорогою. Тату, ти знаєш, де ми? запитав хлопець.

Приблизно.

Тобто «приблизно»?

Ну, гадаю, до узбережжя кілометрів 320. Це якщо навпростець.

Як це «навпростець»?

Ну, тобто якщо рухатися просто напрямки, як ото ворона летіла б.

Ворона?

Так, тобто якщо провести пряму лінію.

А ми скоро туди потрапимо?

Не дуже скоро. Але доволі скоро. Ми ж не летимо навпростець, як ворона.

Бо воронам не доводиться рухатися дорогою?

Так.

І вони летять, куди хочуть.

Саме так.

Як думаєш, ворони ще десь лишилися?

Не знаю.

Але як ти думаєш?

Думаю, навряд чи.

А вони можуть полетіти на Марс чи ще кудись?

Ні. Не можуть.

Бо це задалеко?

Так.

Навіть якби захотіли?

Навіть якби захотіли.

А якщо вони постараються і пролетять половину відстані чи десь так, а потім дуже втомляться, то впадуть?

Ну, насправді вони не зможуть пролетіти половини відстані, бо тоді опиняться в космосі, а там немає повітря, тож вони не зможуть летіти, і, крім того, там дуже холодно, вони замерзнуть.

Еге.

І вони все одно не знають, де Марс.

А ми знаємо, де Марс?

Приблизно.

Якби в нас був космічний корабель, можна було б туди полетіти?

Ну, якби це був справді хороший космічний корабель, а ще були б люди, які нам допомагали б, гадаю, ми могли б туди полетіти.

А там була б їжа і все таке, якби ми туди долетіли?

Ні. Там нічого немає.

Ет.

Так вони сиділи доволі довго. Влаштувалися на складених ковдрах і спостерігали за дорогою в обох напрямках. Навіть вітру не було. Нічого. Згодом хлопець сказав: Немає жодних ворон. Чи є?

Немає.

Лише в книжках.

Так. Лише там.

Я й не думав, що воно так.

Готовий?

Так.

Підвелися, прибрали чашки та залишки крекерів. Чоловік поклав ковдри зверху на візок і закріпив брезент, а тоді став і подивився на хлопця. Що? спитав той.

Я знаю, ти думав, що ми помремо.

Ага.

Але ми не померли.

Ага.

Добре.

Можна дещо запитати?

Звичайно.

Якби ти був вороною, піднявся б так високо, щоб побачити сонце?

Так.

Я так і думав. Це було б класно.

Так і є. Готовий?

Так.

Чоловік зупинився. Що сталося із твоєю сопілкою?

Я її викинув.

Викинув?

Так.

Гаразд.

Гаразд.

У довгих сірих сутінках вони переходили річку й зупинилися подивитися з бетонної балюстради на повільну мертву воду під мостом. Крізь саван сажі нижче за течією виднівся обрис спаленого міста, ніби чорна паперова витинанка. Вони знову побачили його, тільки вже в темряві, коли виштовхували важкий візок на довгий пагорб і зупинилися перепочити. Чоловік повернув візок боком, щоб той не скотився. Їхні маски вже посіріли біля рота, а навколо очей сформувалися чорні кола. Вони сіли в попіл на узбіччі та поглянули на схід. Обрис міста все темнішав разом із наближенням ночі. Ніде немає жодного вогника.

Тату, як думаєш, там хтось є?

Не знаю.

Коли ми вже зупинимося?

Можемо зараз.

На пагорбі?

Можна скотити візок до отих скель і прикидати його гіллям.

А це гарне місце для спочинку?

Ну, людям не подобається зупинятися на пагорбах. А нам не подобається, коли люди біля нас зупиняються.

Тож для нас це гарне місце.

Думаю, так.

Бо ми розумні.

Ну, аби не стати зарозумілими.

Добре.

Готовий?

Так.

Хлопець підвівся, взяв мітлу й поклав на плече. Потім глянув на батька. Які наші довгострокові цілі? спитав він.

Що?

Наші довгострокові цілі.

Де ти таке почув?

Не знаю.

І все ж?

Ти таке казав.

Коли?

Давним-давно.

І яка була відповідь?

Не знаю.

Ну, і я не знаю. Ходімо. А то темніє.

* * *

Ближче до ночі наступного дня на повороті хлопець зупинився і поклав руку на візок. Тату, прошепотів він. Чоловік підвів очі. Попереду вдалині по дорозі човгала маленька зігнута постать. Чоловік завмер, зіпершись на ручку продуктового візка. Ну, сказав він. І хто це?

Тату, що нам робити?

Це може бути пастка.

Що робитимемо?

Просто будемо за ним іти. Побачимо, чи він обернеться.

Добре.

Мандрівник був не з тих, хто озирається. Вони йшли за ним доволі довго, а потім врешті наздогнали. Невисокий і зігнутий старигань. Він ніс старий армійський наплічник із прив'язаною зверху згорнутою ковдрою. Ішов собі, вистукуючи шлях обдертою галузкою, що слугувала йому за ціпок. Побачивши їх, він різко зійшов до узбіччя, повернувся до них обличчям і нашорошився. Щелепа перев'язана бруднющим рушником, ніби в нього боліли зуби. Від нього страшенно тхнуло навіть за нормами нового світу.

У мене нічого немає, сказав він. Можете перевірити, якщо хочете.

Ми не грабіжники.

Він повернувся до них другим вухом і перепитав: Що?

Ми не грабіжники, кажу.

А хто ви?

Відповіді на це запитання не було. Старигань витер носа тильним боком зап'ястка і стояв, чекаючи. Взуття не мав взагалі, а ноги обгорнув ганчір'ям і картоном, обв'язавши все це зеленим шпагатом, крізь надриви й дірки виднілися незліченні шари огидної тканини. Раптом здалося, що він ще більше знітився. Схилився на ціпок і опустився на дорогу, сів у попіл, тримаючись рукою за голову. Скидався на купу лахміття, що впала з візка. Вони підійшли ближче й зупинилися, дивлячись на нього. Сер? запитав чоловік. Сер?

Хлопець присів навпочіпки й поклав

1 ... 24 25 26 ... 49
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дорога, Кормак Маккарті», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дорога, Кормак Маккарті"