Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Беру свої слова назад 📚 - Українською

Читати книгу - "Беру свої слова назад"

284
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Беру свої слова назад" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 156
Перейти на сторінку:
довіра?

За те, що, допустивши одну помилку, Голіков її тут же виправив.

Після війни Голіков став генералом армії, а потім і Маршалом Радянського Союзу.

3 -

Безперечно, була доповідь «Варіанти бойових дій німецької армії проти СРСР» від 20 березня 1941 року. Так, Голіков зробив неправильні висновки.

Однак після цього були інші доповіді, в яких Голіков правильно оцінював обстановку.

Вже 4 квітня Голіков направив Сталіну, Молотову, Ворошилову, Тимошенку, Жукову, Берії, Кузнєцову та іншим вищим керівникам Радянського Союзу і Червоної Армії спецповідомлення про посилення угруповання німецьких військ на кордоні СРСР (ЦАМО РФ, опис 7237, справа 2, аркуші 84-86 ). На цей раз Голіков не робив ніяких висновків. Голі факти. Без коментарів. І якщо Голіков зіпсував свою доповідь 20 березня неправильними висновками, то нову картину від 4 квітня він нічим не псував. Він змалював обстановку як вона є, без коментарів. Факти самі казали за себе. Голіков надав можливість вождям країни і Червоної Армії самостійно робити висновки. Таку можливість мав і найбільший стратег усіх часів і народів. На цей раз неправильні висновки Голікова не могли збити Жукова з пантелику. Він мав можливість самостійно оцінити обстановку. Але Жуков чомусь ніяких висновків не робив.

16 квітня генерал-лейтенант Голіков направив керівництву спецповідомлення про перекидання німецьких військ у прикордонну смугу. Розсилання на вісім адрес: Сталіну, Молотову, Ворошилову, Тимошенку, Берії, Кузнєцову, Жукову, Жданову (ЦАМО РФ, опис 7237, справа 2, аркуші 89-91). У цьому спецповідомленні йшлося про те, що на території окупованої Німеччиною Польщі заборонений проїзд цивільних осіб залізницею. Вже одне це мало насторожити керівників Радянського Союзу. І якщо дурний Сталін нічого не розумів, то наймудріший Жуков мав збагнути: німці щось затівають. Залізниці їм для чогось потрібні.

Жуков міг би в даному випадку і не думати своєю головою, бо Голіков повідомив причину змін, що відбуваються на польських залізничних лініях: німецькі війська через польську територію, крім іншого, підвезли до радянських кордонів 6995 вагонів боєприпасів та 993 цистерни пально-мастильних матеріалів. Голіков повідомляв не голі цифри, а давав розгорнуту картину з точним аналізом: от 16 основних залізничних вузлів, куди прибувають вагони з пально-мастильними матеріалами та боєприпасами. На станцію Острів - 4000 вагонів снарядів і 342 вагони ПММ; Сідлець - 1640 вагонів зі снарядами і 30 вагонів ПММ; Замостя - 236 вагонів ПММ...

До доповіді прикладена карта. Одного погляду на неї достатньо, щоб усвідомити, де зосереджені запаси снарядів і де ПММ. З цього можна було робити висновки про наміри і плани німецького командування.

Але Голіков і на цьому не зупинився. Він доповідав у тому ж спецповідомленні, що німецьке командування перекинуло до радянських кордонів полк парашутистів і зосередило в цих же районах 17 тисяч озброєних українських націоналістів. Жукову слід було б задуматися: а це навіщо?

Голіков продовжував: йде зосередження переправних засобів, понтонів і розбірних дерев'яних мостів біля прикордонних річок, у тому числі на північ від Бреста і за 15 і 20 кілометрів на південний схід від Бреста.

Це спецповідомлення Голіков не зіпсував неправильними висновками. Висновок простий, як правда: «Триває перекидання військ, накопичення боєприпасів і пального на кордоні з СРСР».

26 квітня на ті ж адреси Голіков направив спецповідомлення «Про розподіл збройних сил Німеччини за театрами і фронтами бойових дій за станом на 25.04.41 р.».

Повідомлення починається так: «Масові перекидання німецьких військ з глибинних районів Німеччини та окупованих країн Західної Європи тривають безперервно». А завершується фразою: «За наявними даними, з 1 квітня німецьке командування приступило до формування до 40 дивізій, що вимагає додаткової перевірки». У цьому спецповідомленні все правильно. Ніяких неправильних висновків Голікова воно не містило.

5 травня Голіков направив на десять адрес спецповідомлення «Про угруповання німецьких військ на сході і південному сході» (ЦАМО РФ, опис 7237, справа 2, аркуші 97-102). Серед тих, хто отримав цей документ, як завжди, Сталін, Молотов, Берія, Тимошенко, Жуков... Голіков знову повідомив про посилення угруповання німецьких військ, докладно доповів, куди і які дивізії перекидаються. До цього додав, що у Словаччині, Польщі, Румунії ведеться будівництво других колій на залізничних магістралях стратегічного значення, які йдуть із заходу на схід. Голіков ясно і чітко заявляв, що розширюється мережа аеродромів і посадкових майданчиків у прикордонних районах. «По всьому кордону, починаючи від Балтійського моря до Угорщини, йде виселення з прикордонної зони населення... Здійснюються посилені рекогносцирування німецькими офіцерами нашого кордону...»

В мемуарах Жукова не шукайте згадок про ці спецповідомлення РУ ГШ.

Бо вони повністю виправдовують Голікова.

Бо вони - звинувачення Жукову.

4 -

Не треба думати, що Голіков викладав голу інформацію без усяких висновків. У травні 1941 року він круто змінив свою позицію.

«Через деякий час Голіков, мабуть, зрозумів, яку серйозну помилку допустив 20 березня 1941 року. Через місяць, коли в Розвідуправління надійшли нові незаперечні докази про підготовку німців до війни проти СРСР, Голіков діяв інакше. 9 травня 1941 року начальник військової розвідки доповідав наркому оборони СРСР С.К. Тимошенку і начальнику Генерального штабу Г.К. Жукову матеріали, підготовлені військовим аташе СРСР у Берліні генерал-майором В. Тупиковом. У цій доповіді, яка називалася "Про плани німецького нападу на СРСР", давалася об'єктивна оцінка угрупованню німецьких військ і вказувалися напрямки їх ударів при нападі на СРСР. Були й інші важливі спецповідомлення військової розвідки вищому військово-політичному керівництву країни» («Красная звезда», 3 листопада 2001 р.).

За спецповідомленням від 9 травня йде спецповідомлення від 15 травня «Про розподіл збройних сил за театрами і фронтами бойових дій за станом на 15.05.41 р.» (ЦАМО РФ, опис 7237, справа 2, аркуші 109-113). І причепитися неможливо. Все тут правильно.

Серед іншого в цьому спецповідомленні написано наступне: «У прикордонній зоні з СРСР.

1 ... 24 25 26 ... 156
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Беру свої слова назад», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Беру свої слова назад"