Книги Українською Мовою » 💛 Публіцистика » Українець, який відмовився бути бідним 📚 - Українською

Читати книгу - "Українець, який відмовився бути бідним"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Українець, який відмовився бути бідним" автора Михайло Федотович Слабошпицький. Жанр книги: 💛 Публіцистика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 72
Перейти на сторінку:
ти даси народові, – і я прийняв його за напрямну свого життя».

Відтоді минуло понад півтора десятиліття. До Петра Яцика прийшли нові успіхи й нові плани. Але він, як і раніше, вірний своїм життєвим настановам. Час потвердив їх реалістичну основу, його мистецтво виразно бачити перспективу й уміння просуватися до мети раціонально виваженими маршрутами. Чи й варто нагадувати, що воно дається не багатьом?

Це – справді унікальний людський талант.

ЩЕ РАЗ ПРО ЕТИКУ БІЗНЕСУ ТА ПРО БАГАТИХ І БІДНИХ

Ту історію Яцик любить оповідати, знаходячи в ній глибокий і повчальний зміст. …Прийшов якось до нього чолов'яга вже зрілих літ. Сказав, що хоче мати важливу розмову. Випили пляшку пива – стояло спечне літо.

Яцик мовчить, чекає, доки чоловік почне. Нарешті той приступає до теми:

– Знаєте, пане Яцику, я такий спритний і я такий практичний… Хочу за бізнес узятися… То просив би у вас поради…

Чи й треба казати, що Яцик попервах майже стішився: українець хоче піти в підприємництво. Це ж те, до чого він не втомлюється закликати своїх земляків.

– Чим я можу допомогти? – запитав з готовністю.

– Бачте, – каже той, – я такий, що не вмію брехати… Не навчили б мене, як то робити.

Яцик спершу не зрозумів: а до чого тут він? Та потім у його свідомості спалахнуло: «То це, виходить, він мене брехачем називає?»

Як відповісти? Не бити ж хлопа по пиці.Помовчав. Погамував обурення. Пішов до канцелярії і повернувся з папером у руках.Там було написано, що американська компанія гарантує за Петра Яцика двісті п'ятдесят тисяч доларів на виконання певної програми.

– Прочитайте це, – спокійно сказав новоявленому кандидатові в бізнесмени.

Той прочитав і запитливо подивився на Яцика.

– Чи ви думаєте, що вони гарантували б брехунові таку суму? – підказав йому тему Яцик.

- Може, вони вас не знають…Отакої заспівав! Хоч сядь, хоч стій…

Але Яцик уміє не тільки вулканічно спалахнути. Він уміє навіть самого себе інколи здивувати витримкою.

– Якщо прислали цей кредит-рапорт, то знають про мене більше, аніж я сам про себе. Вони ретельно перевіряють, кому дати в кредит цента, а тут -двісті п'ятдесят тисяч, – вбивав до голови прохачеві оригінальної поради.

А той усе ще відмовлявся розуміти.

– Запам'ятайте, шановний, у бізнесі можна обманути лише один раз, а після того ваша справа безнадійно програна. Бо про той обман одразу ж знатиме весь діловий світ. І ніхто вже ніколи не вступить із вами ні в які стосунки. Бізнес – справа чесних людей.

Дуже знітився на ті слова кандидат у бізнесмени. Понурив голову, почухав затилля, сховав од Яцика погляд.

…Здається, не став він підприємцем.Зрештою, міг і стати. Але – ненадовго.

У бізнесі часто виникають ситуації, коли, як мовиться, треба й характер показати, інакше станеш жертвою чийогось надмірного апетиту. А що Яцикові характеру не позичати, то він успішно виходить з тих перипетій.

Приїхали, наприклад, до нього представники потужної фірми. Торги починають дуже здалеку, вдавшися до масивної «артпідготовки»: нас, мовляв, знають усі, ми процвітаємо… – одне слово, це велика честь вступити з ними в ділові стосунки.

Життєрадісний і доброзичливий Яцик уважно слухає, усміхається. Все відбувається, мов на високому дипломатичному прийомі.

Приїжджі, певно, вже вважають: мети досягнуто – не встоїть довірливий українець, знизить ціну. Ось зараз він уже про це повідомить…

І Яцик з тим же привітним усміхом каже: так, він справді радий успіхам тієї фірми, зворушений її увагою до себе, охоче співробітничатиме за кожної нагоди… А далі, «не скидаючи білих рукавичок», буцімто невинним тоном запитує поради:



На зборах ліги меценатів. Київ. 1995р.


– На кому ж я тоді можу заробляти, якщо тут поступлюся? Хіба на жебраках?…

Вираз обличчя співрозмовників виказує: «наївне» Яцикове запитання заскочило їх зненацька ~ його вони не передбачили. Присипляючи його пильність, приспали свою.Нікуди подітися – змушені поступитись.

Розмірковує вголос:

– Звичайно, кожен пильнує своїх інтересів, кожен хотів би вигіднішого для себе й коштом іншого. Але ж силою ніхто ні в кого не видиратиме – всі оглядаються на закон. До послуг кожного армія адвокатів. Отже, нормальними, на мою думку, є варіанти, коли обидві сторони напівзадоволені операцією. Стовідсоткового задоволення ні в кого бути не може, оскільки стикаються полярні інтереси. Обом сторонам треба зробити по компромісному кроку. Інакше до порозуміння не дійти.

– А якщо під час таких операцій вас хтось ошукає? – запитую несподівано.

– Отже, він виявиться розумнішим і кмітливішим за мене. Я йому тільки поаплодую. Життя – це теж своєрідна гра. Поґратулюй переможця, що він виявився кращим за тебе. Віддай йому належне. Себе ж тренуй  тяжче, і наступного разу ти вийдеш переможцем. Тратячи ж час у наріканні на переможця, ніколи не виграєш.

– І ви ніколи не зводите рахунки?

– Які вже можуть бути рахунки? Справу зроблено… За науку треба платити. А в бізнесі кожен день -наука.

– Чи часто ви помилялися?

– Не так часто, але помилявся. Непомильних не буває. Однак за всі невдачі, за всі помилки завжди звинувачую тільки себе.

А мені згадалася характерна в цьому розумінні історія. При якійсь операції Яцик зазнав невдачі. Він не уподібнився до багатьох наших земляків – не став нарікати на весь білий світ. Люто накинувся на себе

1 ... 24 25 26 ... 72
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Українець, який відмовився бути бідним», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Українець, який відмовився бути бідним"