Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Ліки від страху 📚 - Українською

Читати книгу - "Ліки від страху"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ліки від страху" автора Аркадій Олександрович Вайнер. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 24 25 26 ... 116
Перейти на сторінку:

— Та нічого, тільки ж незрозуміло це мені. От я, на жаль, не маю десяти тисяч, але якби хоч хто спробував у мене взяти бодай десять карбованців, я б енергійно заперечував.

— Авже-еж! Вам добре, ви начальники, звичайно, а коли до самотньої жінки прийшов обахеес — що ж мені, значить, битися з ним?

— Битися ні з ким не слід, але у мене враження, що якби хтось спробував забрати вашу зарплату в котельні, ви б йому очі видряпали.

Засмучено-тупий вираз поволі сповзав з її обличчя.

— Це ж як вас розуміти, як мовиться? Значить, по-вашому виходить, що в усьому злодії ці праві, а не я? Не я, значить?

— Ні в якому разі. Ви мене не так зрозуміли. Або не захотіли зрозуміти. Я до того веду, що хтось знав про ваші цінності. Й знати могла тільки людина, яка й гадки не допускає, що ви живете на свою зарплату кочегара.

Обличчя Пачкаліної побагровіло, вона нахилила голову, ніби збиралась буцатися.

— Ви моїх грошей не лічіть! Я по закону живу, нічого не порушую. Не порушую, значить!..

Я похитав головою:

— Отак би ви із злодіями розмовляли. А зі мною чого вам сперечатися, я ж зараз не розслідую, з яких ви прибутків живете. До речі, чому ви пишете, що не були судимі?

— Бо амністія була! Відтоді я повноправна! Несудима, значить.

— А-а! Я не подумав. А мене ви пригадали, Катерино Федорівно?

— Що б не пригадати! Як мовиться, звичайно значить, пригадала. Відразу. Хоч тоді ви й молоденьким були, по дрібних справах бігали. Зараз, напевне, як мовиться, кабінет окремий…

— Дещо е. Тепер давайте знову пригадувати, як виглядали аферисти.

— Люди вони молоді. Молоді, значить. Високі обидва, звичайно. Один — чорнявенький, начеб ото він вірмен, або грузинець, або ще, може, єврейської національності, значить. А другий, навпаки, весь із себе біленький, і на щоці — рубець, як мовиться…

Поволі заспокоївшись, Пачкаліна сиділа й не поспішаючи описувала злодіїв. Майже не слухаючи її, я увесь час намагався зрозуміти, чому Пачкаліна не знає, в які ощадкаси були вкладені гроші. Забути вона не могла, це вона відверту нісенітницю верзе. Може, вона в себе тримала чужі гроші? Чиї? Цим варто зайнятися всерйоз, тому що звідси може бути вихід на аферистів. Але ж це не просто аферисти — вони пред'явили посвідчення капітана Позднякова. Загалом кажучи, якщо відкинути всю зайву лузгу, треба шукати» людину, в руки якої втрапили потужні, невідомі науці ліки; людину, яка добро знає, що Поздняков завжди ходить зі зброєю, а в Катерини Пачкаліної зберігаються вдома чималі цінності. Завдання нескладне, елегантне та багатообіцяюче.

Та поки що треба було їхати у МУР, пред'являти Пачкаліній альбом з фотографіями відомих міліції шахраїв — це перша дія у розв'язанні посталого переді мною завдання.

Ми піднялися в канцелярію, де чекав інспектор шостого відділу Коля Спіркін, великий спец у будь-якому виді шахрайства. Коля провів нас до свого кабінету, який на свіжу людину мав би справити враження приголомшливе: якісь величезні згортки з килимами валялися на підлозі, на стільцях складені купи квітчастих хусток, біля вікна височіла ціла піраміда потертих різномастих валіз, великий письмовий стіл усипаний обрізками паперу, гральними картами, фотографіями, клаптями яскраво-оранжевої з переливами парчі — речовими доказами різноманітної діяльності Колиних піднаглядних. Уздовж стін стояли стелажі з рукописними плакатиками: «Розгін», «Діаманти», «Ляльки грошові», «Ляльки речові», «Фармазони», «Аферисти», «Картярі», «Женихи». На стелажах лежали альбоми з фотографіями діячів, які вподобали одну з цих спеціальностей, і потерпілим їх показували з метою упізнання.

— Альбоми — вчорашній день криміналістики, — сказав Коля невимушено. — Саме зараз ми переходимо на централізований машинний облік: зарядив карточку з прикметами та спеціалізацією злочинця — і через дві хвилини отримуєш обмежену кількість фотознімків. — Він зітхнув і, підсунувши драбинку до стелажів, поліз до полиці з написом «Розгін». — Але поки що доведеться переглядати альбоми… Спочатку професійних розгонщиків, якщо ж не знайдемо — тоді решту…

— А решту навіщо? — запитав я.

— Та вони нестабільні якісь, — засмучено мовив Коля. — Вчора він «ляльки підкидав», завтра буде фармазонити. А сьогодні, дивись, самочинний обшук зарядив…

Коля виклав на стіл кілька великих, у різнобарвних коленкорових палітурках альбомів:

— Не кваптеся, розглядайте уважно.

Пачкаліна недовірливо поглянула на чубатого Колю, який у свої тридцять років виглядав першокурсником-студентом, і розгорнула альбом. Я сидів поруч із нею і також з цікавістю розглядав знімки — адже мені за моєю спеціальністю робити цс не часто доводиться, хоча я знаю декого із злодіїв, представлених у Колиній колекції.

Пачкаліна задивилася на Олега Могилевського за кличкою Портвейн. Обличчя вродливе, м'яко, густі темні кучері до плечей, припухлі губи, великі чисті очі в пухнастих дівочих віях, кокетливий нахил голови… Бракує тільки напису в завитушках: «Люблю свою любку, як голуб голубку»…

Ніжний вродливець оцей не так давно нагледів одної діяча — завідуючого плодоовочевою базою. І вирішив «узяти» його професіонально. З дружками своїми влаштував за ним невідступне стеження, фотографував машини з овочами, які, за його розрахунками, йшли «наліво», одне слово, досьє на нього оформив, як у відділі боротьби з розкраданням соціалістичної власності та спекуляцією. Одного чудового дня прибуває до завідуючого додому, з ним двоє у формі, понятих беруть: обшук. Завідуючий тремтить, та куди подінешся? Поки ті двоє шукають, Портвейн всівся господаря допитувати — документи, фотографії йому пред'являє: ви, мовляв, установлений злодій і явний розкрадач соцвласності. Завідуючий покректав і — признався, свідчення власноруч записав і поставив підпис. Забрали у нього розгонщики тисяч двадцять, речей цінних дні валізи й пішли, узявши підписку про невиїзд із місця проживання.



Усе зійшло гладенько, та через якийсь час сусід-понятий заповзявся у різні інстанції скаржитися: мовляв, злодія начебто викрили в моїй присутності, а він живе собі на волі й в ус не дме…

Уже в кінці першого альбома Пачкаліна зупинилась на персонажі із здивованим обличчям і по-ангельському невинними очима, запитливо подивилася на Колю.

1 ... 24 25 26 ... 116
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ліки від страху», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ліки від страху"