Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Твори в п'яти томах. Том V 📚 - Українською

Читати книгу - "Твори в п'яти томах. Том V"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Твори в п'яти томах. Том V" автора Володимир Миколайович Владко. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 25 26 27 ... 102
Перейти на сторінку:
class="p1">— А що? — перепитав Богдан.

— Та от, директор хоче щось на взірець соцзмагання влаштувати. Сашко працюватиме коло зерна, ти з товаришкою Тетяною…

Богдан закашлявся так сильно, що аж почервонів. З Тетяною. З Тетяною Гарбузенковою! З отією кремезною жінкою — працюватиме він, Богдан! От коли не щастить, то й справді нічого не виходить, хоч плач!

А Олд-Бой вів далі:

— Ти з товаришкою Тетяною коло корів. Вона тут головна начальниця в цьому ділі. А ти ж любиш сметану, правда?

— То попоїси досхочу, — щиро розсміявся Данило Якович, — бо наша Тетяна Гаврилівна дасть тобі такої сметани, якої ти ще ніколи не куштував!

Що лишалося Богданові робити, як не спробувати витиснути на обличчя щось подібне до слабенької усмішки?

— Люка впорається сама. Я з Ганною буду коло курей.

— Гм… — скептично хмикнув Богдан. І хоч це було зроблено досить неясно, Олд-Бой відразу суворо обірвав його:

— Ти не хмикай, а уважно слухай! Ми змагатимемося: хто досягне кращих наслідків. Розумієш, андерстенд ю? А для початку, щоб усі мали чітке уявлення про нашу роботу, ми влаштуємо невеличку бесіду.

— Про вплив ультракоротких хвиль, пробачте, Петре Микитовичу, мікрохвиль на живі організми, — додала тоном знавця Ганна і ледь не пирхнула зо сміху.

— Правильно, — цілком серйозно ствердив Олд-Бой. — Мікрохвиль і інфразвуку, що не менш важливо. Так, директоре?

— Так, — зауважив Данило Якович. — Отож приходьте всі по обіді до мене в кабінет. Без запізнення. Ти збирай своїх, Петре, а я вже наведу порядок з іншими учасниками.

Все розгорталось як слід. І тільки Богдан тоскно думав: соцзмагання… це, звісно, дуже добре… Але… але наскільки краще й приємніше змагатися разом з дівчиною, якій в момент перемоги можна було б сказати чудові слова “ай лав ю”…

Богдан і собі переймав досвід Олд-Боя щодо англійських висловів.

8. МІКРОХВИЛІ, ІНФРАЗВУК І… ЗНОВУ ПАЦЮКИ

— Шановні товариші! Сьогодні ми спинимося коротенько на одній з галузей використання ультракоротких хвиль, зокрема мікрохвиль, поки що без інфразвуку. Як впливають ці хвилі на живі організми…

Олд-Бой замовк і оглянув аудиторію. Він так багатозначно й своєрідно хитнув головою, що старий Андрій Антонович аж гмикнув: на його думку, негоже було молодшому науковому працівникові отак безсоромно копіювати старшого товариша, професора Терещенка. Наче не помічаючи цього, Петро засунув ліву руку в кишеню, а правою обперся об стіл — улюблена поза того ж таки професора.

— Ну й поважний з нього лектор, — прошепотів Данило Якович Ганні, яка, ледве прикриваючи рукою губи, старанно ховала посмішку.

— Отож, прошу уваги, товариша, — суворо вів далі Олд-Бой. — Скажемо так. Ультракороткі хвилі, ми скорочено називаємо УКХ, вийшли тепер остаточно з лабораторій радіотехніки, лабораторій зв’язку й посіли почесне місце в біології. Звісно, це не значить, що вони втратили свою вагу в галузі зв’язку; навпаки, їх використовують у цій галузі дедалі ширше. Проте ми говоритимемо сьогодні, як я вже сказав, виключно про УКХ в біології. Власне кажучи, до відкриття сучасних УКХ учені мало звертали уваги на високочастотні струми, на справжні їхні можливості в біологічному плані…

— Пробачте, а д’Арсонваль? — втрутилася Люка, що давно вже незадоволено стежила за поглядами поважного лектора і невідомої чорноокої дівчини.

— Що ж д’Арсонваль? — знизав плечима Олд-Бой. — Звісно, д’Арсонваль ще наприкінці минулого століття оголосив наслідки своїх дослідів щодо впливу високочастотних струмів на організм людини. Проте — які то були хвилі? Так само можна було б згадати й про діатермію. Ні, шановна товаришко, це не були УКХ! Ми повинні підкреслити, що вперше вплив УКХ на живі організми було помічено тоді, коли генератори ультракоротких хвиль стояли вже в лабораторіях радіотехніків-зв’язківців. І д’Арсонваля нема чого тут згадувати!

Розбивши у такий спосіб спробу втрутитися в сферу, яка була зараз виключно в його компетенції, Олд-Бой кинув задоволений погляд на Ганну й вів далі:

— Саме в лабораторіях зв’язківців це й почалося. У людей, що працювали коло генераторів УКХ, систематично боліла голова, з невідомих причин підвищувалася температура. Це були перші ознаки тривалого впливу ультракоротких хвиль на людський організм. Потім помітили інше: підвищену сонливість або, навпаки, стан підвищеної збудженості. Все це примусило біологів зацікавитись ультракороткими хвилями — вивчити безпосередній вплив УКХ на живі організми!

Всі зосереджено слухали, — особливо Данило Якович, Тетяна Гарбузенкова й кілька техніків. Товаришів Петра не дуже цікавили подробиці.

— Потужність першого такого генератора УКХ була невелика. Але наслідків учені досягли, як на той час, надзвичайних, — вів далі Олд-Бой. — Скажімо, мухи, які попадали в поле конденсатора коливального контура, відразу, тільки-но вмикали генератор, гинули. Миші гинули через кілька секунд, а пацюки — за чотири-п’ять хвилин…

— От би наших пацюків так! — вигукнув Данило Якович. — Може, ти б і у нас таке зробив?

— Охоче, — всміхнувся Олд-Бой. — Для цього потрібно лише таке: приносьте мені пацюків — і я їх вбиватиму за допомогою генератора швидше, ніж це робили ті дослідники!

— Спіймавши пацюка, я вже й сам як-небудь впораюся з ним, — не вгавав Данило Якович. — Ти так, щоб їх не ловити.

Петро трохи задумався: видно було, що в нього майнула якась нова думка. Богдан зацікавлено глянув на нього: він не раз був свідком того, як у такі хвилини паузи в розмові у Петра з’являлися несподівані, нові ідеї. Ну, що ти надумав тепер, міркував він, скажи вже, бо це страшенно цікаво — бути свідком народження в твоєму мозку невідомих досі відкриттів…

Але Олд-Бой не сказав нічого. Він хитнув головою, наче відганяючи думку, що заважала йому, і продовжував свою лекцію.

— Незабаром радянські вчені Шерешевський і Плотников провели дальші дослідження. Вони працювали з хвилями від 12,5 до 50 метрів завдовжки. Опромінені такими хвилями клопи й носаї… чи як їх називають?..

— Довгоносики, — відгукнувся Данило Якович.

— Так, так, довгоносики… Вони гинули залежно від довжини хвилі за час од кількох секунд до однієї хвилини. Таких же наслідків досягли й інші радянські вчені, Церветинов і Гільдебранц. Тепер я перерву трохи цей виклад і дам на кілька хвилин слово товаришеві Богданові, щоб він розповів про вплив УКХ на різні речовини. Це — його галузь. Прошу, Богдане!

Богдан підвівся на весь свій великий зріст і заклав руки за спину, щоб часом не розмахувати ними за звичкою. Він відчув, що всі присутні дивляться на нього, і йому захотілося хоч на мить заволодіти їхньою увагою так, як робив це Петро! Але рудий Богдан не вмів прибирати ефектні пози, він добре знав це. І почав дуже просто:

— Я н-не затримаю вас довго, товариші. Дослідження багатьох учених довели, що УКХ діють на різні речовини

1 ... 25 26 27 ... 102
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Твори в п'яти томах. Том V», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Твори в п'яти томах. Том V"