Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Хроніки Амбера : у 2 томах. — Т. 1 : П’ятикнижжя Корвіна 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніки Амбера : у 2 томах. — Т. 1 : П’ятикнижжя Корвіна"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Хроніки Амбера : у 2 томах. — Т. 1 : П’ятикнижжя Корвіна" автора Роджер Желязни. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 263 264
Перейти на сторінку:
який сам підживлював конфлікти між країнами, щоб потім продавати зброю обом сторонам.

49

Патіо — відкритий внутрішній двір.

50

Йдеться про американського письменника-фантаста Філіпа Хосе Фармера та його персонажів. Філіп Хосе Фармер — автор понад 50 романів та багатьох оповідань. Вважається основоположником жанру еротичної фантастики.

51

Складні відсотки — це відсоткові гроші, при нарахуванні яких за основу беруть нарощену суму попереднього періоду.

52

Повсякчас згадувати про свої сірі клітини любив головний герой детективних творів Аґати Крісті — Еркюль Пуаро.

53

Фул гаус — комбінація в покері, що складається з трьох карт одного рангу та будь-якої іншої пари. Одна з найсильніших покерних комбінацій, що поступається тільки каре і стрит-флешу.

54

Алюзія на поему Роберта Браунінга «Чайльд-Роланд до Вежі Темної прийшов», написану в 1855 році. Сам Браунінг надихався рядком з «Короля Ліра» Вільяма Шекспіра, а Шекспір — фольклорною казкою про лицаря Роланда (Чайльд — це середньовічний титул, який позначає невипробуваного в бою лицаря), котрий мандрував до Темної Вежі.

55

Карл фон Клаузевіц (1780-1831) — прусський генерал та військовий теоретик, який здобув визнання завдяки незавершеній праці «Про війну», де він виклав теоретичні зауваги щодо стратегії, тактики й філософії війни.

56

Вестчестер — округу штаті Нью-Йорк.

57

Три трагічних персонажі класичної літератури. Цар Едіп — персонаж трагедії Софокла, Король Лір і Гамлет — шекспірівські герої. Всіх їх підвела нестача інформації.

58

Натяк на кельтський міф про Спустошену Землю, який згодом ліг в основу Артурівського циклу. Йдеться про зв'язок фізичного і морального здоров'я короля з процвітанням його королівства. Якщо сили короля підірвано, земля навколо нього перетворюється на пустку, і завданням героя є відновлення влади короля та сил королівства. Саме така модель — схематичний план «Хронік Амбера». Коли Корвіна осліпили, він виголосив потужне прокляття, що відкрило силам зла Чорну дорогу через Гарнат.

59

Дебют королівського пішака (Prawn to King Four) — будь-який шаховий дебют, що починається ходом 1.е4. Це — найпопулярніший з усіх шахових ходів. Образно такий хід виступає метафорою того, що все йде за наперед визначеною траєкторією.

60

Іван Петрович Павлов (1849-1936) — відомий фізіолог, творець науки про вищу нервову діяльність. Знаний завдяки експериментам щодо вироблення умовних рефлексів (проводив їх як на тваринах, так і на безпритульних дітях).

61

Сізіф — персонаж давньогрецької міфології, посмертна доля якого — вічно котити на гору велетенський камінь, але так ніколи й не докотити.

62

Гілбертів простір — узагальнене поняття евклідового простору на нескінченновимірний випадок. (Йдеться про нескінченно маленькі величини.)

63

4 липня — День незалежності Сполучених Штатів Америки.

64

Ідеться про реальну історичну особу, Луї де Фуко (у більшості видань хибно записаного як Фоко) (1755-1805), французького аристократа, члена французької Національної Асамблеї з 1789 по 1791 рік, право-радикального монархіста, який виступав проти скасування привілеїв для дворянства.

65

Якобінська Диктатура — період найвищого піднесення Французької революції, ознаменований як найглибшими перетвореннями державного ладу, так і страшними масовими репресіями й розправами з реальними та вигаданими ворогами.

66

Квотерстаф — англійська бойова жердина завдовжки 1800-2000 мм = 200 см = 2 м.

67

Сенсорна депривація — психоаналітична методика, що полягає в частковому або повному позбавленні зовнішнього впливу на один чи більше органів чуття. Використовують у нетрадиційній медицині, йозі, психологічних експериментах, а також для тортур і покарань.

68

Фінішний спурт — фінішний ривок з метою обігнати суперників, різке короткочасне збільшення швидкості.

69

Удар милосердя (фр.) — удар, що має на меті добити суперника, аби він не страждав, стікаючи кров'ю.

70

Кінець (лат.) — це слово вживають наприкінці книг або розділів книг.

71

Олбані — місто у США, столиця штату Нью-Йорк.

72

Прощавайте (фр.).

73

Цитата із вірша Ред'ярда Кіплінґа «Пісня Мерців» (пер. В. Чернишенко).

74

Алюзія на місце з кельтської міфології, Tip-на Ноґ, — острів юних. Це країна вічної молодості, де нема ні горя, ні хвороб. За фольклорною традицією, острів розташований у затоці Лісканнор в Ірландії.

75

Етіологія — теоретичний розділ медицини, який вивчає причини виникнення хвороб, зокрема інфекційних.

76

Алюзія на теорію Зіґмунда Фройда про структуру людської особистості. За його теорією психоаналізу, людська психіка складається з трьох сутностей: «его» (я), «ід» (воно) та «супер-его» (над-я).

77

Тіло-до-тіла (фр.). Фехтувальний термін, що означає ситуацію, коли учасники бою втрачають дистанцію, опинившись надто близько один до одного.

78

Ім'я позичене в персонажа трагедії Вільяма Шекспіра «Гамлет». Озрік у Шекспіра — придворний, який наприкінці трагедії оголошує про прихід Фортінбраса.

79

Від початку (лат.).

80

Ситуація дуже нагадує реальні історичні події, коли король Англії Генріх VIII, щоб одружитися з Анною Болейн, розпочав розлучний процес, у ході якого оголосив, що його попередній шлюб з Катериною Арагонською є «недійсним»; це було доволі кумедно, зважаючи на те, що Катерина Арагонська народила йому дочку Марію.

81

Картина Пабло Пікассо, написана у травні 1937 року на замовлення уряду Іспанської республіки для павільйону на Всесвітній виставці в Парижі. Тема картини, виконаної в стилі кубізм у чорно-білій палітрі, — бомбардування баскійського міста Ґерніка в квітні 1937 року. Желязни згадує основний елемент картини — коня, що падає в агонії, бо пронизаний списом.

82

Прадавній океан (нім.).

83

Вірш Роберта Фроста «Необрана стежина».

84

Йдеться про американського біолога і письменника Джека Голдемана II (для друзів — Джея).

1 ... 263 264
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніки Амбера : у 2 томах. — Т. 1 : П’ятикнижжя Корвіна», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніки Амбера : у 2 томах. — Т. 1 : П’ятикнижжя Корвіна"