Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Антхіл 📚 - Українською

Читати книгу - "Антхіл"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Антхіл" автора Тетяна Тиховська. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 26 27 28 ... 46
Перейти на сторінку:
ж конопатили помешкання нашвидкуруч, бо часу було обмаль.

До мого поверху краплі вологи не потрапляли, але повітря почало насичуватися парами отрути. Я розумів, що це вірна смерть. Намагався кудись повзти, дихати через раз. Подумки волав: «Невже це кінець? Невже все було дарма? Невже немає якогось виходу?». Та врешті-решт однаково знепритомнів.

Крізь дурман забуття в свідомості забриніли голоси моїх побратимів: «Це ж яку треба мати силу, аби доповзти сюди, в безпечне місце, отримавши шалену дозу отрути!».

Отже, Я в безпеці. І бодай хтось залишився живий. Якщо то не залишки образів в моїй голові.

Я почав обережно роздивлятися навкруги. Вгледів занизьку стелю тунелю. Це виявився найвіддаленіший аварійний вихід.

Серед присутніх виокремив найтямущого. Мляво запитав:

— Як Я тут опинився? Може, хто притягнув?

Отримав не зовсім зрозумілу відповідь:

— Ні, правителю! Ти сам сюди добувся. Тільки ми не зовсім зрозуміли, яким чином. Остання твоя вказівка, яку ми почули, була замурувати всі отвори з боку мурашника та прямувати на край Зони. А потім просто серед натовпу виник ти, Правителю. І посунув разом з нами. Як дихати стало зовсім легко, ми й зупинилися.

Так, ось воно наново відбулося. За умови смертельної небезпеки якась сила переносить мене в безпечне місце. Прийшов час знайти цьому якесь пояснення.

Я скомандував:

— Перелічити всіх живих! Повиносити лялечок в найтепліше місце. Залишити чергових на випадок потрапляння отрути. Решті — відпочивати. Це наказ!

Довго вмовляти не довелося. Всі падали від утоми й знесилення. А Я, усамітнившись у невеличкій келії, почав розмірковувати над випадками мого дивовижного порятунку.

Згадав: першого разу це відбулося поза Зоною, коли на мене напали чужинці. Тоді Я не дуже злякався, бо до останнього сподівався на їхній здоровий глузд. Марно сподівався, як виявилося. Тож коли вже збагнув, що наражаюся на смертельну небезпеку, було запізно. Кілька мурах загинули. Але ж решта якось опинилася в безпечному місті! Втекти живими від ситих оскаженілих мурах теоретично було неможливо!

Іншим разом Я вже не був таким самовпевненим. Отож смертельну небезпеку відчув раніше. І знову врятувався попри всяку логіку.

І, нарешті, останній випадок. З отрутою.

Я став копирсатися в людських знаннях. Як облишити скепсис, то єдиним поясненням всіх цих випадків могла бути тільки телепортація. Причому виникала вона тільки за смертельної загрози й тільки по відношенню до мене. Від інших Я про випадки чудового порятунку не чув.

Цікаво, а чи можу Я керувати такою своєю властивістю?

Але ті мої думки бриніли вже у напівсонному стані. Десь на споді свідомості вирішив: «Помізкую згодом».

І тільки після цього знесилено заснув. Не впав у забуття — просто заснув.

Спав Я цілу добу.

Прокинувся від дотику вістового.

— Правителю! Робочі мурахи питають, чи відновлювати їм будинки?

— Ні в якому разі! — рештки сну вивітрилися. — Тільки не на старому місці! Там всю рослинність отруєно! Виклич мені головних архітекторів. Негайно!

Коли мурахи прийшли, Я показав їм план міста, що його люди запланували будувати.

Мені не потрібні були ані папір, ані оті їхні складні прилади, що люди звуть їх комп’ютерами. Мені досить було навіяти своїм підлеглим відповідні образи.

— Дивіться, — звернувся Я до них. — Люди планують собі таке місто, такий людський мурашник. Де на плані будинки, нам не варто нічого планувати — там вони перериють землю вглибину на кілька метрів. А от вздовж доріг у них залишиться хоча б смужка землі. Там і закладайте мурашники. Тільки нам треба розробити зовсім іншу конструкцію. Хмарочоси будувати не доцільно — помітять і зруйнують. Руйнувати — на це вони митці. Тому спроектуйте пласкі будівлі, вздовж всієї смужки землі.

— Правителю! В пласких будівлях важко підтримувати необхідну температуру, — звернувся до мене один, найстаріший майстер.

— Звісно, важче! — погодився Я. — Збільшить кількість підземних поверхів. Засадіть за розрахунки найкращих аналітиків. Хай розрахують, на скільки нам треба збільшити поголів’я попільниць, аби нам вистачило енергії для зимування.

— А можна прихопити землю за межею Зони? — спитав інший архітектор.

— Ні! — відповів Я дещо різко. — Колись Я там був. Місцина заселена дикими ордами мурах. На мирне співіснування сподіватися марно. Тож якщо ми й схочемо згодом заселити ті землі, то не тепер, не під час війни з людьми. Ідіть, працюйте!

Я вірно прочитав думки людей: вони нагнали в Зону величезні потворні машини, аби перерити всю землю.

Я не відразу зрозумів, чому вони риють й там, де не будуть закладати будівлі. В їхньому мозку часто вигулькувало слово «дезактивація». Потроху Я зрозумів, що в зонах тої дезактивації теж неможна планувати наші помешкання. А скільки марної праці, доки Я дотямив, для чого воно! Шкода! Але що зробиш? Знання від людей Я отримав, а от застосовувати їх ще мав навчитися.

Доводилося бути більш обережнішими, аніж завжди, бо ті їхні чудовиська могли за хвилину зруйнувати не один наш дім і загубити кілька сотень мурах.

Та потроху я все краще міг читати їхні думки. І ми встигали відбігати якнайдалі від небезпечної місцини. Тож хоча б не втрачали своїх працівників.

Зате коли вони розпочали будівництво, то вже ніяких несподіванок не було. Я, аби не був такий заклопотаний, навіть посміявся б з них, з їхніх креслень. Вони ж не могли втримати в пам’яті навіть маленької дрібнички! Все звіряли з кресленнями. Я з початку будівництва перевіряв, наскільки вони сумлінні працівники. Спочатку налаштовував свою свідомість на їхні так звані «оперативки», а потім перебігав на місце й чекав, чи виконають вони план.

Змушений визнати, працювали вони сумлінно. То Я вже не перевіряв їх, а направляв вже своїх будівельників на клаптики землі,

1 ... 26 27 28 ... 46
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Антхіл», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Антхіл"