Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

265
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 27 28 29 ... 182
Перейти на сторінку:
ГЛАВА 11 ВІЗИТ ДО БАТЬКІВ

Це могло бути коханням,

Неземним, небувалим,

Це могло бути коханням,

Але так і не стало, не стало…

 

 

    Мама подзвонила перед вихідними й благально  попросила приїхати. Скоріше не простила, а скаржилася,  що вже забула, як я виглядаю. Три останні тижні я  виправдовувалася   великою кількістю зошитів, величезною підготовкою  до уроків та масштабними об’ємами  читання різноманітної літератури. Але тепер мене й саму тягло на малу батьківщину, виникло жагуче бажання  побувати вдома – батьківський дім надає сили й енергії, а мені вони так були потрібні. Завдяки діткам почувала себе сильно вичавленим лимоном.

 

   Гамірливий вокзал, електричка й  довгі  три години переїзду. Я їхала в інше життя. Тут, у столиці, останні п’ять років я жила, як бідна студентка, а там, у  рідному містечку, я була донькою директора заводу, великого заводу, на якому працювала добра частина містян. Тато мій був хоч і розумним та господарським, але все ж царьком у містечку. Він в усьому намагався підтримувати статус. Ось  і тепер за мною на перон підігнали авто – тато особисто потурбувався.

 

П’ятикімнатна батьківська квартира, як завжди,  виглядала ідеально. Брат  з дружиною та маленьким синочком  Ванькою – це своєрідна ідилія. Стіл – великий  ріг достатку.  Мама знову, як у дитинстві, намагається запхати в нас побільше, а ми всі, як на зло, їмо мало й всього  залишається майже  стільки, скільки й було.

 

–      Ти там хоч готуєш собі чи чим попало перебиваєшся? – більш за все турбує маму. Вона постійно з болем у очах вивчає мою тоненьку фігурку й зітхає.

 

–      Я вмію готувати, ма, ти ж знаєш,- заспокоюю, але  бачу, що не особливо вірить. Традиційно я – центр загальної уваги. Рідні хочуть багато дізнатися, як мені працюється вчителем. Намагаюсь  розповідати кумедні ситуації, тому всім весело настільки, що аж  животи болять. І у всіх складається хибне враження, що в школі працювати легко та смішно. Насправді – страшно, але, якби я розповіла все те, що написала вище, своєму татові, то він би викликав загін спецназу й мене евакуювали б зі школи за  десять хвилин, не більше. Без права повернення назад.

 

  Після довгої, але приємної розмови,  брат цілує  мене у щічку, мило прощається  зі мною й батьками, і вони родиною їдуть у свій заміський  будинок, який  Владік два роки, як побудував. Брат виконує програму мінімуму: народив сина, побудував дім, вирощує сад. Ми з батьками ще переглядаємо деякий час сімейний альбом, а потім розходимося  по своїх кімнатах. Так завжди, коли я приїжджаю до батьків. Сценарій  весь час однаковий.

 

     Моя кімната виглядає точно так, як я її залишила, - нічого не змінилося. Мама тільки  пилюку  витирає й поливає  мої  улюблені фіалки  на підвіконні.

 

   Коли    я залишилася  в своїй  кімнаті, то вимкнула  світло  й, занурившись у теплу м’яку ковдру, заплющила очі. Пам'ять перенесла мене в  той далекий  щасливий день, коли я зустріла його… Як порядна дівчинка із  інтелігентної заможної родини, я мала неодмінно  вміти грати на якомусь музичному інструменті. Тому мене десятирічну віддали  до музичної школи  на клас фортепіано. В залі з’явилося дороге   каштанове піаніно, а мені  потрібно було після уроків їздити аж в інший  кінець  міста, щоб  займатися з найкращим вчителем. Того дня  я затрималася і спізнилася на автобус. Раніше за таких обставин я дзвонила від вчителя  додому або тату на роботу, і мене забирав водій або сам батько. Але того дня, та вже вечора, я  відчула себе дорослою й вирішила: нічого страшного – люди ж ходять якось пішки. Ага, тільки не з моїм везінням. Як у класичному фільмі,  мене перестріли двоє підлітків, забрали  сумочку з грошима, зняли дорогу курточку й золоті сережки з кулоном. Можливо б ще чого поганого зробили, але  з’явився він,– Макс.  Підлітки його як тільки побачили – зникли, немов і не було.  У темряві Макс мені здався великим і ще більш небезпечним, ніж ті двоє, що втекли. Але тільки до того часу я його боялася, опоки  він не вийшов з темряви під ліхтар і не вимовив привітно:

 

-       Зайшла  не туди, мала?

 

-       Точно, - підтвердила я, відкидаючи назад волосся. – Напевне, потрібно було брати уроки карате, а не музики.

 

     Макс засміявся, помітив, як тримчу від холоду, зняв свою, просякнуту бензином куртку, й накинув її мені на плечі. Коли  огортав мене своєю курткою, наші погляди зустрілися. Очі в очі…  Саме тоді, в ту мить, я в нього й закохалася. Ні, не тому, що він мене врятував від  злодюжок. Просто я такого ніколи не зустрічала досі. Він немов зійшов зі сторінок класичного  любовного роману: кремезний, широкоплечий з  густим чорним волоссям і блискучими очима-вуглинками, які пропалювали наскрізь. А головне - цей  оксамитовий  голос, що заворожував, немов гіпноз.

 

-       Як тебе звати, крихітка? – спитав він.

 

-       Софія, але всі називають Сонею. А  вас?

 

-       Максим, але усі називають Макс, - сказав він і мотнув головою в бік гаража напроти провулка. – Моя   авторемонтна майстерня в цьому районі. Правда, не зовсім легальна. Господь Бог не визначив мені бути багатим, але  дав  чудові руки. Можу  поремонтувати  будь-яку машину або ще який транспорт.

 

-       Ви врятували мене. Дуже дякую, - я посміхнулася й вказала на себе.- Не великий  подарунок, але тепер я ваша боржниця. Мій організм  вам говорить «Дякую», що залишився  цілий.

 Макс  весело посміхнувся, оцінивши мій гумор:

 

-       А ти дійсно подарунок, лялька! Ти мені подобаєшся, стильна дівчинка з чудовим почуттям  гумору.

 

-       Ви мені теж…

 

-       Не зви мене на ви. Просто Макс.  І які справи у золотої дівчинки могли бути у робочому кварталі?

-       Йшла додому від вчителя музики. Зазвичай я їздила автобусом. Ось вирішила пройтись пішки. Відчуваю, як дістанеться на горіхи від батька…

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 27 28 29 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"