Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Вакансія на вбивцю 📚 - Українською

Читати книгу - "Вакансія на вбивцю"

284
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Вакансія на вбивцю" автора Наталія Паняєва. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 28 29 30 ... 49
Перейти на сторінку:
був повернутися лише сьогодні вранці. Гаранджа постукав у двері його номера, спиною відчуваючи — оперативник продовжує стежити за ним. Почулися кроки, потім двері відчинилися. Павло Дзюбенко, невисокий миршавий чоловік з коротко стриженим волоссям і симпатичним засмаглим обличчям, з подивом подивився на Віталія. Потім посміхнувся:

— Привіт, Віталію. Заходь. Я щойно повернувся.

Здивування Дзюбенка було цілком природним, раніше ж бо Гаранджа ніколи не навідував його, та й у публічних місцях при зустрічі ледь вітався, але він запросив колегу до себе без зайвих питань.

Гаранджа пройшов до вітальні.

— Я вирішив поцікавитися, як ти з’їздив?

— Просто чудово. — Павло був не проти трохи побалакати про свої справи. — Хочеш справжнього коньяку? Мені тут презентували пляшку широко рекламованого. Ти уявляєш, щойно почув про якесь убивство сьогодні вночі у готелі. Це правда? Убито Жанну Задорожну?

— Так, — відповів Гаранджа. Він уже стояв біля вікна. Завіси вільно спадали, без підтримки шнура. — По всьому готелю метушаться менти.

Дзюбенко скрушно мовив:

— Отакої! Одну секунду, друже, я ще не встиг розпакувати речі. Зараз дістану пляшку й склянки.

І пішов по склянки.

Тим часом, скориставшись відсутністю господаря, Гаранджа зняв з гачка шнур, скрутив і поклав у кишеню сорочки. Потім дістав дві рожеві намистинки і закинув їх під диванчик у вітальні. Коли Павло Дзюбенко повернувся, Гаранджа вже спокійно сидів у кріслі.

— Вона ж була зовсім молоденькою, — сказав Павло, наливаючи коньяк у два великих келихи. — Боже мій! Кому знадобилося вбивати дівча?

Віталій Гаранджа потягся за коньяком і гонорово відзначив, що рука його не тремтить.

— По-моєму, це якийсь маніяк зробив. Але я вірю, що менти злапають цього сучого сина. — Павло Дзюбенко вихилив коньяк. — Таке гарне дівчисько. Мені шкода її друга, цього бідолашного Євгена Гиренка. Він так сподівався на Жаннину успішну кар’єру.

— Розкажи, що цікавого в Харкові, — перемінив тему Гаранджа. Йому дуже не сподобався натяк на божевільного, на маніяка. Чому всі відразу роблять висновок, що вбивство скоїв божевільний?

— Та нічого там цікавого не було, мусив змотатися на два дні, бо здавали нову програму, треба було приглянути, — відмахнувся Дзюбенко і перепитав, чи не хоче Віталій ще хильнути.

— Дякую, мені час іти, — відмовився Гаранджа і підвівся, — а у тебе які плани?

Павло зиркнув на годинник.

— Чортівня! Уже перша година. Маю бігти. У мене зустріч із колегами з Київського телебачення.

Вони разом вийшли з номера й у коридорі стикнулися з Іваном Рудьком і трьома оперативниками, які входили до сусіднього номера. На них правоохоронці не звернули жодної уваги.

— Отакі справи у вас тут кояться, — підсумував Павло Дзюбенко. — Ну, добре, побачимося. — І він, прощаючись, махнув Гаранджі рукою.

Віталій повернувся у свій номер. Отже, докази було підготовлено. Тепер варто дочекатися ночі. Слід сподіватися, що міліція не зуміє швидко знайти Геннадія Калача. Хто перший знайде фоторепортера? У цьому був найбільший ризик для Гаранджі. Він витяг шнур, узятий у номері Дзюбенка, кинув у шафу, поруч поклав ніж і намистини, замкнув на ключ дверцята й захопив його з собою. Оперативник, який досі стовбичив біля сходів, провів його байдужим поглядом і відвернувся.

* * *

Десь близько третьої на столі Миколи Дементія задзвонив телефон. Майор чортихнувся і відставив недопиту банку пива. Ціла купа порожніх банок громадилася перед ним на столі. Дементій у цей час вивчав свої записи, все, що йому вдалося довідатися за ранок. І чим довше він обмізковував ситуацію, тим більше переконувався — Геннадій Калач саме той, хто йому зараз потрібен. І майору страшенно не подобалося, що його досі не знайдено.

Він зняв слухавку:

— Слухаю.

— Майоре, підніміться, будь ласка, на сьомий поверх, — загудів у вухо схвильований голос Івана Рудька. — Ми знайшли номер, у якому вбито жінку.

— Знайшли? — Дементій підвівся. — Іду.

Майор вискочив з кабінету, пробрався крізь юрбу й піднявся ліфтом на сьомий поверх. Туди ж ринули за ним кореспонденти й фотографи. Однак Іван Рудько припустивши, що саме так і станеться, виставив чотирьох охоронців на сходах і біля ліфта, аби перекрити цікавим вхід до коридору. Журналісти, звісно, обурювалися, тож Миколі Дементію довелося запевнити всіх присутніх, що скоро озвучить заяву для преси. Потому він підійшов до Рудька.

— Ну? — нетерпляче запитав.

— Тут не вистачає шнура від завіс. І я знайшов дві намистини. Схоже, вони належали вбитій, — була відповідь.

На обличчі Миколи Дементія з’явилася переможна посмішка.

— Ось тепер ми, здається, справді вийшли на слід. Чий це номер?

Підійшов Фельцман:

— Тут мешкає Павло Дзюбенко. Відомий телережисер з Харкова. Він провів кілька днів у Харкові й повернувся лише сьогодні вранці.

— Виходить, учора номер був порожній?

— Так.

Майор увійшов до номера і заходився уважно оглядати його.

— А намистини?

— Під диванчиком. Я вирішив залишити їх там до вашого приходу, — відзвітував Іван Рудько.

Оперативники посунули диванчик. На килимі лежали дві рожеві намистини. Дементій нахилився і став, не торкаючись, розглядати їх.

— І все? Більше ніде немає?

— Немає. Очевидно, під час боротьби намисто розірвалося й розсипалося по підлозі. Ці дві намистини вбивця просто не знайшов, коли прибирав у номері. Крім того, зник шнур від завіс. — Іван Рудько підійшов до вікна. — Ось, подивіться, тут тільки лівий, правого немає.

— Сфотографуйте намистини, — наказав майор. — Перевірте їх на відбитки пальців. — Він повернувся до Фельцмана. — Номер, звичайно, був зачинений, поки пан Дзюбенко перебував у Харкові? І попри те, хтось тут побував. Це можливо?

Фельцман знизав плечима:

— Практично ні, але, ймовірно, комусь до рук випадково потрапив універсальний ключ. Іноді прибиральниці залишають їх у дверях, коли прибирають номери.

— Перевірте всю кімнату на відбитки пальців, — наказав Дементій. — Це, зрозуміло, забере багато часу, але мені потрібен кожен знайдений відбиток.

Він повернувся до Фельцмана:

— Ви могли б переселити пана Дзюбенка до іншого номера? Мої люди повинні будуть опечатати цей номер, після того як закінчать тут працювати.

Директор кивнув:

— Я обов’язково влаштую пана Дзюбенка.

Іван Рудько і Микола Дементій вийшли з номера.

— Необхідно будь-що розшукати Калача, — сказав Дементій. — Я дам оголошення в пресу, на телебачення, нехай надрукують його у вечірніх газетах, дадуть у новинах. Але це на той випадок, якщо ми не знайдемо фотографа раніше.

— Добре, — сказав Іван Рудько. — Продовжувати діяти за тією самою схемою, тобто ми шукаємо його, бо він може допомогти в розслідуванні?

— Так, — відповів майор, — дайте його словесний портрет, але жодних фотографій. Поки я розмовляю з журналістами, приведіть сюди Євгена Гиренка, треба перевірити, чи впізнає він намистини. Покажіть їх і черговому адміністраторові. — Микола попрямував до журналістів, які нетерпляче чекали обіцяної заяви. Після

1 ... 28 29 30 ... 49
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вакансія на вбивцю», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вакансія на вбивцю"