Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Шлях королів. Хроніки Буресвітла 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Шлях королів. Хроніки Буресвітла" автора Брендон Сандерсон. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 291 292 293 ... 378
Перейти на сторінку:
Скелю по плечу, а обслуга нагородила його схвальними вигуками.

Той глянув на командира.

— Я не скористаюся луком для вбивства. І ти повинен це знати.

— Якщо передумаєш, я візьму тебе, — сказав Каладін. — Але силувати не буду. Обіцяю.

— Я не битимусь, — підтвердив своє рішення Скеля. — Не такий у мене статус, — він глянув угору, на сфери, і ледь помітно всміхнувся. — Але мені можна стріляти в мости.

— Де ти цьому навчився?

— Секрет, — твердо сказав рогоїд. — Бери свого лука й відчепись.

— Гаразд, — мовив Каладін, беручи зброю. — Але не можу пообіцяти, що дам тобі спокій. У майбутньому мені можуть знадобитися ще кілька пострілів, — він перевів погляд на Лопена. — Ти справді гадаєш, що зможеш купити мотузку, не привертаючи уваги?

Той ліниво відкинувся на стінку урвища.

— Мій родич ще ніколи не підводив мене.

— Та скільки ж їх у тебе, тих родичів? — запитав Безвухий Джакс.

— Рідні ніколи не буває забагато, — зауважив Лопен.

— Що ж, нам знадобиться твоя мотузка, — сказав Каладін, у голові якого вже прокльовувався план. — Дій, Лопене. Я розміняю ті сфери, і ти матимеш чим заплатити за неї.

56

Та — бодай їй буря — книженція



«Світло даленіє і даленіє. Ця буря ніколи не вщухне. Моє тіло понівечене, а всі довкола мене загинули. Я оплакую кінець усього. Він переміг. Ох, він здолав нас!» — Дата отримання зразка: палагакев, 1173, за 16 секунд до смерті. Досліджувався тайленський матрос.

Запал пульсував у ньому, і Далінар бився, розмахуючи Сколкозбройцем із сідла Баского. Довкола падали паршенді, чиї чорні очі спалахували вогнем.

Вони накидалися попарно. Кожна ланка силкувалась напасти з іншої сторони, відволікаючи його увагу та сподіваючись заморочити голову. Бо тоді, скориставшись його очманінням, один із тандемів міг би наскочити непоміченим і спробувати стягнути вершника з коня. А численні удари бойовими сокирами й булавами могли би розколоти Збрую. Така тактика дорого їм обходилася: землю довкола Далінара всівали трупи. Але для битви зі Сколкозбройним економних тактик не існувало.

Князь змушував Баского весь час рухатися, танцюючи з боку в бік, а сам навідліг разив Сколкозбройцем. Він тримався дещо попереду солдатських лав. Для битви Сколкозбройному необхідний простір: ці мечі були такі довгі, що загроза поранити своїх була цілком реальна. Його почесна варта наблизилася б тільки тоді, якби він упав з коня чи зіткнувся з серйозною небезпекою.

Запал збуджував його та надавав сили. Після того єдиного дня багато тижнів тому він так і не відчув більше слабкості чи нудоти на полі бою. Можливо, Далінар даремно хвилювався.

Князь розвернув Баского саме вчасно, щоб зітнутися з двома тандемами паршенді, котрі заходили ззаду, тихо наспівуючи. Він колінами спрямував на них ришадіума й завдав майстерного замашного удару по шиях двох паршендійців, а тоді й по руці третього. Очі перших спалахнули, і ті повалилися долі. Останній випустив меча: рука раптом зробилася нежива й обвисла. Усі нерви в ній були спалені.

Четвертий нападник кинувся пріч, люто зиркаючи на Далінара. Ним виявився один із безбородих паршенді, а його обличчя здавалось якимось дивним. Було щось не те у формі щік…

«Невже це жінка? — здивовано подумав Далінар. — Не може бути! Чи може?»

Дружні солдати за його спиною переможно заулюлюкали, коли великий загін паршенді розпорошився й квапливо відійшов для перегрупування. Далінар опустив Сколкозбройця, метал якого зблиснув на сонці. У повітрі довкола нього миготіли спрени слави. У цьому й полягала ще одна причина того, що князь тримався попереду своїх людей. Його меч був не просто знаряддям винищення: він піднімав бойовий дух і вселяв натхнення. Військо билося ще завзятіше, коли бачило, як їхній ясновельможний разить ворога за ворогом. Сколкозбройні змінювали перебіг баталій.

Оскільки сили паршенді вдалося тимчасово відкинути, Далінар вибрався з сідла й зіскочив на каміння. Усюди довкола нього лежали «неушкоджені» трупи, хоча щойно він підійшов туди, де билися його люди, як землю покрили плями червоно-жовтогарячої крові. На всі боки розбігалися крєм’ячки, які жадібно поглинали її, а між ними звивалися болекузьки. Поранені паршендійці лежали, вдивляючись у порожнечу з перекошеними гримасою болю обличчями, і тихо наспівували самі собі одну й ту ж нав’язливу пісню. А нерідко й нашіптували. Вони ніколи не волали, конаючи.

Приєднавшись до своєї почесної варти, Далінар відчув, як його Запал ущухає.

— Вони підбираються занадто близько до Баского, — сказав князь Телебу, передаючи повіддя. Боки велетенського ришадіума вкривав розбульканий піт. — Я не хочу ризикувати ним. Доручіть комусь доправити коня в тил.

Телеб кивнув і жестом звелів одному з солдатів виконати наказ. Не випускаючи з рук Сколкозбройця, Далінар обвів поглядом поле битви. Паршенді перегруповувались. Як і завжди, в основі їхньої стратегії лежало використання ланок-тандемів. Кожна пара воїнів мала відповідне озброєння, а крім того, один нерідко бував чисто поголений, а другий носив бороду із вплетеними самоцвітами. Учені припускали, що йшлося про якусь примітивну форму учнівства.

Князь уважно розглядав голощоких, шукаючи слідів щетини. Проте не виявив жодних, а обличчя досить багатьох із них ще й віддалено скидалися на жіночі. Чи могли всі безбороді бути жінками? Вони начебто не мали нічого більш-менш схожого на жіночий бюст, і комплекція не відрізнялася від чоловічої, але ж та дивна паршендійська броня могла приховувати будь-які форми. Проте безбороді й дійсно здавалися на кілька пальців нижчими, а контури їхніх облич… Вдивляючись у них, він зрозумів, що його припущення цілком реальне. Може, кожна пара — це чоловік і дружина, котрі воюють разом? Ця думка приголомшила його своєю захопливою неочікуваністю. Невже й справді, попри шість років війни, ніхто не завдав собі клопоту з’ясувати статевий склад супротивника?

Але чому тут дивуватися? Оспорювані плато розміщувались так далеко, що ніхто й ніколи не приносив звідти паршендійських трупів. Хіба що посилали людей повисмикувати з борід самоцвіти чи підібрати зброю. Відколи загинув Ґавілар, вивченню паршенді приділялося дуже мало уваги. Усі просто хотіли їхньої смерті, а коли алеті й уміють щось робити як слід, то це вбивати.

«Ти й сам мав би бути зайнятий тим же, — сказав собі Далінар. — А не вивченням їхньої культури». Та все ж він вирішив розпорядитися, щоби солдати прихопили кілька трупів для вчених.

Обіруч стискаючи перед собою Сколкозбройця, князь кинувся

1 ... 291 292 293 ... 378
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях королів. Хроніки Буресвітла», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях королів. Хроніки Буресвітла"