Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Їсти Молитися Кохати, Даррелл 📚 - Українською

Читати книгу - "Їсти Молитися Кохати, Даррелл"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Їсти Молитися Кохати" автора Даррелл. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 104
Перейти на сторінку:
після того, як витратила два роки і королівський гонорар на лікування безпліддя. Вона була просто в екстазі. Зізналася, що мріяла бути мамою завжди. Вона визнала, що потайки скуповувала дитячий одяг і ховала у себе під ліжком, де б його не знайшов чоловік. Я бачила радість на обличчі й упізнала її. Це була та сама радість, яку минулої весни випромінювало моє обличчя того дня, коли довідалася, що журнал, де я працювала, відряджає мене до Нової Зеландії писати статтю про гігантського кальмара. І тому вирішила: поки не відчую такого ж екстазу, думаючи про дитину, який відчувала, збираючись шукати гігантського кальмара, доти не дам собі права заводити дітей.

Не хочу більше бути заміжньою.

При денному світлі я гнала від себе цю думку, а ночами вона поверталася і поглинала мене. Що за біда? Як можна бути такою падлюкою — зайти так далеко у стосунках, щоб потім отак усе покинути і піти геть? Ми лише торік купили дім. І хіба я не хотіла цього прекрасного будинку? Хіба він мені не подобається? Тоді чому я блукаю його кімнатами щоночі і вию, мов Медея? Хіба я не пишаюсь усім тим, що у нас є — престижний будинок у Гадсон-Веллі, квартира на Мангеттені, вісім телефонних ліній, друзі, пікніки, вечірки, вихідні, проведені у коробках супермаркетів серед полиць, де можна купити ще більше побутової техніки у кредит. Я брала найактивнішу щохвилинну участь у створенні цього життя — то чому ж почуваюся так, ніби все воно — не моє? Чому мене сповнює лише почуття обов’язку і втома через те, що я тут головний годувальник і економ, соціальний працівник і вигулювач собак, дружина, а в недалекому майбутньому ще й мама, і лише десь у викроєні хвилини — письменниця.

Я не хочу більше бути заміжньою.

Мій чоловік спав у сусідній кімнаті, на нашому спільному ліжку. Я любила його і на нюх не витримувала — одночасно і порівну. Я не могла його розбудити, щоб поділитися своїм горем — навіщо? Він іноді помічав, що я розвалююся на кавалки і поводжуся, мов божевільна (ми обоє погодилися на це слово), і це його тільки виснажувало. Ми обоє знали, що зі мною щось не так. Йому уривався терпець. Ми лише те й робили, що сварились і кричали, і втомилися від усього цього так, як тільки може втомитися пара, шлюб якої летить шкереберть. У нас були очі біженців.

Причини, через які я не хотіла більше бути дружиною цього чоловіка, — занадто особисті і занадто сумні, щоб ділитися ними тут. Багато в чому їхній перелік складався винятково з моїх внутрішніх проблем, але добра порція наших непорозумінь стосувалася також і його. Все природно — врешті-решт у шлюбі є дві дійові особи, два права на голос, два погляди, два протилежних набори рішень, бажань і обмежень. Не вважаю, що правильно буде обговорювати це тут. Не закликаю також вірити, що здатна викласти неупереджену версію нашої історії. Отже, хроніка розвалу цього шлюбу залишиться поза цією книжкою. Не розповім вам і про те, чому все-таки прагнула залишатися дружиною цього чоловіка, не розкажу про його чудові риси або чому взагалі закохалася та вийшла заміж і чому не уявляла без нього свого життя. Я не розкрию цих таємниць. Досить того, що скажу — тієї ночі він досі був одночасно моїм маяком і моїм альбатросом. Я нездатна була піти. Ще більше нездатна була залишитись. Я не хотіла нічого і нікого руйнувати. Лише прагнула тихенько вислизнути через задні двері — без шуму і небажаних наслідків, а потім бігти без упину, аж поки дістануся Гренландії.

Ця частина історії не надто весела, визнаю. Але таки мушу поділитися нею тут, оскільки щось дуже важливе мало ось-ось статися на підлозі ванної кімнати — те, що назавжди змінило моє життя (щось із серії неймовірних астрономічних суперподій, коли якась планета раптом зіскакує з орбіти без жодної видимої причини, її розплавлене ядро переміщується, збиваючи власні полюси і міняючи форму так радикально, що небесне тіло раптом зі сферичного стає продовгастим). Чи щось на кшталт того.

А сталося те, що я почала молитися. Ну, ви знаєте, — до Бога чи як.

 

3

 

Зі мною таке сталося вперше, тому почала з усім знаного старого і багатозначного слова — БОГ. Оскільки це слово з’являтиметься на сторінках цієї книжки ще безліч разів, то доречно буде натиснути тут на паузу і пояснити, про що саме мені йдеться, коли його вживаю. У такий спосіб люди зможуть одразу вирішити, наскільки ображеними їм варто почуватися.

Залишаючи на потім аргументи на користь існування Бога (ні, у мене є ще краща пропозиція — опустімо такі аргументи взагалі), дозвольте спершу пояснити, чому я використовую слово «Бог», коли могла б легко послуговуватися словами Єгова, Аллах, Шива, Брахма, Вішну чи Зевс. Як альтернатива, я могла б називати Бога «Той», так його називають давні санскритські письмена, що, на мою думку, найточніше відображає всеохопну і невимовну місткість, яку мені іноді вдавалося пережити на власному досвіді. Але цей «Той» занадто безособовий для мене, схожий на річ, а не на живе створіння, і особисто мені ніяк не вдається молитися до цього «Того». Я потребую власного імені. Щоб уповні відчути особисту присутність. З тих же причин у своїх молитвах я ніколи не звертаюся до Всесвіту, Великого Нічого, Вищої Сили, Вищого Я, Цілого, Творця, Світла і навіть не використовую найпоетичнішої маніфестації Божого імені, взятої, як мені здається, з гностичних Євангелій — Тінь Змін.

Не маю нічого проти цих назв. Відчуваю, що всі вони рівноцінні, бо є одночасно адекватними і неадекватними описами того, що описати неможливо. Втім, ми все ж таки потребуємо якоїсь функціональної власної назви для цієї неописовості, і слово Бог для мене найтепліше. Отже, його і використовуватиму. Мушу також зізнатися, що звертаюся до Бога, як до Нього, і не переймаюсь цим, бо, на мою думку, це просто зручний особовий прийменник, а не точний анатомічний опис чи причина для бунту. Звісно, я не проти, якщо до Бога звертаються, як до Неї, і розумію, чому так роблять. Отже, наголошую: для мене рівноцінні обидва варіанти — однаково адекватні й неадекватні. Також я вважаю, що писати ці займенники з великої літери — дуже мило. Така собі невеличка ґречність у ставленні до божественного.

Культурно, а не логічно, я — християнка. Народилась у протестантській сім’ї суворих англо-саксонських переконань. І хоча я дуже люблю великого вчителя миру, який звався Ісусом, і залишаю за собою право за кожної складної обставини запитувати в себе — «а що б він зробив на моєму місці», ніяк не можу проковтнути християнський догмат, що Христос — єдиний шлях до Бога, отже — не можу назвати себе канонічною християнкою. І більшість моїх знайомих християн сприймають мою позицію миролюбно. Але знову ж таки, більшість моїх знайомих християн — не суворі християни. А для ортодоксальних, які говорять і думають однозначно, все, що я можу тут зробити, це сказати, що мені прикро, якщо когось образила, і закрити цю тему.

Зазвичай я жваво реагую на трансцендентний досвід будь-якої релігії світу. Завжди захоплено тамую

1 2 3 4 ... 104
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Їсти Молитися Кохати, Даррелл», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Їсти Молитися Кохати, Даррелл» жанру - 💙 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Їсти Молитися Кохати, Даррелл"