Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » На твоєму боці, Уляна Пас 📚 - Українською

Читати книгу - "На твоєму боці, Уляна Пас"

515
0
14.10.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "На твоєму боці" автора Уляна Пас. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3 4 ... 65
Перейти на сторінку:
Розділ 2

Проходимо в кабінет до батька, і Дан одразу сідає на диван, а я ще розглядаю все навколо. Тут світло і панорамні вікна візуально збільшують простір. Батько сідає на своє робоче місце у шкіряне крісло, а я – навпроти. Цікаво дізнатися, чого він від нас хоче. Щось мені підказує, що нічого хорошого… 

– Я про все домовився. Закінчувати навчання ви будете в нашому місцевому університеті, – говорить спокійно, а я власним вухам повірити не можу.

– Це жарт такий? – обурливо кричить Дан, і я повністю його підтримую. – А як же наше навчання в Америці? Все коту під хвіст?! 

– Ви мені тут потрібні, – цідить батько. – Сьогодні ввечері маєте бути присутніми на святі, де я оголошу про весілля з Яною. Всі мають бачити, що у нас щаслива родина.

– У тебе маразм, – цідить Дан. – Немає в нас ніякої родини! Ти стільки років не з'являвся у нашому житті, а тепер  хочеш використати! Не буде картинки ідеальної родини, тому що вона зовсім не ідеальна!

Дан прямує до дверей і мало не збиває з ніг ту саму секретарку. Їй заледве вдається втримати в руках тацю, тільки чашки дзеленчать. 

– Сів на місце, Дане! – гиркає батько. – Ступиш за поріг – і я перестану фінансувати твої примхи! 

А це жорстоко! Татко знає, як бити так, щоб не залишити нам вибору. Дан завмирає, стискає руки в кулаки й робить крок назад. Перший, другий, третій…

Аліна розгублено витріщається на нього і ставить поруч склянку з водою. Далі чашку з кавою біля батька й іншу поруч зі мною, хоча нічого не просив. 

– Навіщо тобі все це? – питаю прямо. 

– Я збираюсь йти у політику, а для цього потрібна картинка ідеальної родини, – пояснює трохи спокійніше. – У журналістів виникнуть запитання, коли я скажу, що мої сини останні кілька років живуть і навчаються в Америці. Чому не поруч зі мною? Отже, я поганий батько. 

– Чудовий план, – кажу стримано. – Але ми з Даном не хочемо бути твоїми ручними мавпами. Три роки тому ти відправив нас в Америку, тому що ми тобі заважали, а тепер хочеш створити картинку ідеальної родини. Тобі зовсім нас не шкода?

– Я забезпечував вас усі ці роки! Де б ви були, якби не я?! – цідить батько. Його дратує моя правда, але я не буду мовчати. Мене також усе це дратує. 

– Ти робив це з однієї простої причини, – кажу тихо, але впевнено. – Через маму. 

– Досить! – тато б'є кулаком по столі, але мене це зовсім не лякає. За ці кілька років я навіть забув, яким істеричним він може бути. – Я все сказав! Сьогодні ввечері у ресторані “Олівія”. І одягніться відповідно! 

Коли залишаємо кабінет, у бік секретарки Дан навіть не дивиться. Він йде першим і, коли заходить в ліфт, не стримавши емоцій, б'є кулаком по стіні. Зараз він дуже сильно нагадує мені тата, але йому я про це не скажу. Роздратую ще більше. 

– Як же я його ненавиджу! – цідить, коли їдемо вниз.

– Я теж, але ж ти розумієш, що у нас немає виходу, – спокійно відповідаю. 

– Розумію, – зітхає. – Поки що я не готовий відмовитися від його бабла, тому доведеться грати під його дудку. А ти? Підтримуєш мене?

– Підтримую, – кажу спокійно. – Ненавиджу себе за цю безпомічність. Гроші так багато вирішують у цьому світі. 

– Зате сьогодні можна знайти собі якусь багату дівчинку на цьому святі мільйонерів, – настрій Дана стрімко підстрибує, і він стає таким, як завжди. – Треба купити костюм. Татко збожеволіє, якщо заявлюсь у цьому. – брат розглядає своє потерті джинси та чорну футболку, а я усміхаюсь.

– Ненавиджу костюми, – видихаю, коли виходимо на вулицю. 

– Я теж, – Дан стає поруч і ховає руки в кишені штанів. – Але у нас немає вибору. Одягнемось гарно, будемо зразковими синочками – і татко підсипле ще грошенят. Хіба це проблема?

– Та ні, не проблема. Це наше звичне життя, – кажу. – Їдемо по костюми? 

– Їдемо, – киває. – Мені треба зняти стрес. Аліна пролетіла, тому спробую спокусити консультантку в магазині. Головне, щоб гарненькою була. 

Дан як завжди. Сідаю за кермо його тачки, а він – поруч. Одягає окуляри та дістає телефон. Зустріч з батьком закінчилася, але осад залишився.

Я ненавиджу його кожною клітинкою свого тіла, але без нього не можу. Ні, навіть не так. Без його грошей ми з братом просто не вміємо жити… 

Похід на шопінг закінчується продуктивно для… Дана. Йому вдається взяти номери телефонів в обох дівчат, які нас консультували. Вибираємо два абсолютно однакові костюми, щоб позлити татка, адже він зовсім не вміє нас розрізняти. 

До вечора ще є трохи часу, тому вирішую провести його у спортзалі. Ніщо так не допомагає скинути пар, як заняття спортом. У Дана своя система – він сідає за кермо свого Ferrari та мчить на побачення. 

Ми домовляємось зустрітися вдома і вже тоді разом поїхати на цей вечір багатіїв. Часу ще багато, тому інтенсивно лупцюю грушу, а в навушниках на повному звуці грає улюблена рок-музика. 

Це заняття допомагає заспокоїтись, але не до кінця. До кінця ніколи не буває, тому що всі ці думки надто глибоко засіли у моїй голові. Вони там вже давно і, мабуть, назавжди. Ненавиджу себе за те, що настільки залежний від власного батька. Та з іншого боку, хіба це погано? У мене є все, чого забажаю. У Дана також. А треба лише вдавати, що ми дуже любимо татка і його чергову подружку. 

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 3 4 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «На твоєму боці, Уляна Пас», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "На твоєму боці, Уляна Пас"