Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Життя і мета собаки 📚 - Українською

Читати книгу - "Життя і мета собаки"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Життя і мета собаки" автора Брюс Кемерон. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 73
Перейти на сторінку:
біля мене поводитися. Одного дня хвіртка була незамкнена, я побіг до Принцеси і побачив, що в неї на шиї пластиковий комір, а настрою геть немає. Собачка трохи помахала хвостиком, угледівши мене біля вольєра, але навіть не підвелася. Від цього видовища я трохи розхвилювався і сподівався, що на мене люди таку штуку знову не причеплять.

Коли пішов сніг, ми з Ітаном каталися на санчатах, а коли все розтануло, то ми гралися стрибучими м’ячиками. Разів зо два хлопчик витягав із шафи свій фліп і дивився на нього, а я з жахом відводив очі. Ітан піднімав його, оглядав, підважував, а потім, зітхнувши, клав назад.

Цього літа ми знову не поїхали на Ферму, хлопчик ходив косити траву з друзями. Я подумав би, що він уже про це й забув, однак це заняття, очевидно, йому подобалося. Цього року Тато на кілька днів поїхав, тоді приїхали Дідусь із Бабусею. Їхня машина пахла Іскрою, сіном і ставком. Я стояв і нюхав авто кілька хвилин, і не міг нанюхатися, а потім задирав лапу на шини.

— Боже мій, який ти вже великий, хлопчику! — сказала Ітанові Бабуся.

Коли стало прохолодніше, знову почався футбол, а до нього додався чудовий сюрприз — Ітан тепер міг кататися на машині сам! Це змінило геть усе, бо тепер я скрізь їздив із ним, висовував ніс із вікна, стояв на передньому сидінні й допомагав хлопчику вести машину. Як виявилося, після школи Ітан так пізно приходив, бо щовечора грав у футбол. На заняттях він прив’язував мене до паркана й ставив миску води. Це було нудно, але ж мені треба було залишатися разом із хлопчиком.

Іноді, коли Ітан їхав кудись машиною, забувши про мене, я сидів у дворі та скавчав, щоб він повернувся. Зазвичай тоді до мене підходила Мама.

— Хочеш погуляти, Бейлі? — питала вона, доки я так радів, що починав скакати навколо неї. Вона чіпляла до мого нашийника повідець, і ми здійснювали обхід довколишніх вулиць, зупиняючись майже через кожні кілька кроків, щоб я міг позначити територію. Часто ми проходили повз групки дітей, які бавилися, і я замислювався, чому ж Ітан більше так багато не грається. Мама іноді відстібала повідець і відпускала мене трохи побігати з хлопчиками та дівчатками.

Мені Мама дуже подобалася. Тільки на одне можу поскаржитися: коли вона виходила з туалету, то завжди закривала кришкою мою поїлку. Ітан завжди ж залишав її для мене відкритою.

Того літа після школи хлопчик із Мамою повезли нас машиною на Ферму. Я страшенно радів нашому поверненню. Іскра вдавала, що мене не впізнає, а качки, може, й змінилися, однак, загалом, усе було так, як раніше.

Майже щодня Ітан працював із Дідусем і ще якимись чоловіками, він пиляв дошки й стукав по них молотком. Першого дня я гадав, що вони хочуть зробити новий карт, але за місяць стало зрозуміло, що вони будують нову повітку просто біля старої, в якої в даху з’явилася велика дірка.

Я перший помітив, що під’їзною доріжкою до будинку йде якась жінка, і побіг до неї, щоб у разі чого подбати про безпеку моєї сім’ї. Коли я підбіг і почув її запах, то зрозумів, що це Ганна, тільки вона зовсім виросла. Вона мене впізнала, і я аж крутився від задоволення, коли вона чухала мене за вухами.

— Привіт, Бейлі, ти за мною скучив? Хороший собака!

Коли робітники помітили дівчину, вони припинили працювати. Ітан вийшов зі старої повітки й здивовано зупинився.

— Ой… Доброго дня! Ганна?

— Привіт, Ітане!

Дідусь й інші чоловіки з посмішками перезирнулися. Хлопчик глянув на них через плече і зашарівся, а потім підійшов туди, де стояли ми з Ганною.

— Ну, привіт! — сказав він.

— Привіт.

Вони відвели погляд одне від одного. Дівчинка припинила мене чухати, тому я легенько її підштовхнув, щоб вона не зупинялася.

— Ходімо до нас, — сказав Ітан.

Влітку щоразу, коли я їздив кататися, моє сидіння пахло так, наче дівчина сиділа на ньому. Іноді вона заходила з нами вечеряти, тоді вони з Ітаном сиділи на веранді й розмовляли, а я лежав біля їхніх ніг, щоб їм було про кого цікавого поговорити.

Одного разу я прокинувся посеред заслуженого сну, відчувши, що вони обоє випромінюють тривогу. Вони сиділи на дивані, а їхні обличчя були дуже близько одне до одного, серця в обох билися так, що я відчував страх і хвилювання. Звук був такий, наче вони їдять, але поживою не пахло. Не розуміючи, що це відбувається, я заліз на диван і сунув ніс туди, де сходилися їхні обличчя — вони обоє розсміялися.

Наступного дня Мама з Ітаном збиралися їхати назад до школи, в повітрі пахло фарбою від нової повітки. Згодом прийшла дівчина, і вони з Ітаном подалися на пристань — сиділи там, звісивши ноги у воду, і розмовляли. Ганна плакала. Вони багато обіймалися, але не кидали паличок і взагалі не робили нічого такого, що люди зазвичай роблять біля ставка, тому я не зовсім розумів, що це відбувається. Вони ще пообіймалися трохи в машині, а коли ми поїхали, Ітан посигналив.

Удома все було по-іншому. По-перше, в Тата тепер з’явилася нова кімната з окремим ліжком, а ще він почав користуватися тим самим туалетом, що й Ітан, і, правду кажучи, після нього мені туди заходити не подобалося. По-друге, коли Ітан не грав із друзями в футбол, він багато сидів у своїй кімнаті й говорив по телефону. При цьому він багато разів промовляв ім’я Ганни.

Листя падало з дерев, коли Ітан повіз мене кататися туди, де було багато великих сріблястих шкільних автобусів із людьми. Раптом із одного вийшла дівчина! Навіть не знаю, хто їй більше зрадів і хотів з нею погратися — я чи хлопчик. Ітану тільки й треба, що обійматись. Мене так схвилювала й потішила поява Ганни, що я навіть не заперечував їхати назад на задньому сидінні.

— Тренер каже, що там сьогодні будуть вербувальники з Мічиганського університету й Університету штату Мічиган. На мене подивитися приїдуть, Ганно, — розповідав їй хлопчик. Слово «Ганна» я, звичайно, зрозумів, але й відчув, як від нього на хлопчика накотив страх і хвилювання. А от від дівчини віяло щастям і гордістю. Я визирнув у вікно подивитися, що там такого відбувається, але нічого незвичайного не побачив.

Того вечора я гордо стояв поруч із Ганною, а Ітан тим часом грав із

1 ... 29 30 31 ... 73
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Життя і мета собаки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Життя і мета собаки"