Читати книгу - "Все буде добре"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Розумієш, я вже не дівчинка, якій достатньо букетика гвоздик раз на півроку. У мене є потреби, які ти не можеш задовольнити. Я хочу побачити світ, відчути смак закордонних страв, вдихати запах красивих квітів і носити дорогий одяг. Я чекала, поки це прийде від тебе, але бачу, що даремно. Ти так і залишився хлопчиком, який ніколи не стане чоловіком. Життя минає, а значить, мені самій час схопити його за хвіст. Тому вибач, але я так більше не можу… – Марічка поцілувала його в щоку, підняла валізу та вийшла з дому.
Ляснули автомобільні дверцята, загуркотів двигун іномарки, водій двічі просигналив, і авто разом із шумом зникло десь на околиці сприйняття.
Антон залишився сам. У чужому порожньому домі. З почуттям провини впереміш із свіжонарізаним холодним салатом. Гвоздиками, що радісно осипалися на старий хідничок. Запахом накрохмаленої сирості, якою віяло з далекого моря. Життя раптом завершилось, але хлопець цього ще не усвідомив.
Зате в їхньому селі знали, як вирішувати такі проблеми. На такі випадки кум Степан завжди діставав зі схрону за іконою Божої Матері півторачку самопального самогону, витягував зморщений огірок, глибоко втягував спиртовий запах і кректав від задоволення. З-за «Кобзаря» вигулькували маленькі чарчини, які кум бережно наповнював на три чверті – не більше. Далі обов’язково цокнутись (за відсутності товариша в біді або під час посту доводилося цокатись із ще одною повною чарчиною, а потім спустошувати обидві), перехреститись – і до дна. Потім кум спльовував через ліве плече й ховав усе на свої законні місця.
У кожному домі існували свої традиції ладнання з горем, і в кожному домі були свої межі, які не можна було переходити. Але, як у кожному домі, так і в кожному окремому випадку траплялися люди, які вважали свою проблему найстрашнішою, а значить, такою, яка не окреслюється жодними межами. Байки про таких ще довго були на слуху в цілого села…
3Антон ніколи не був праведником. Сварився з батьками, часто бешкетував, а інколи міг і в пику дати чи в клубі розбити щось. Однак у більшості випадків це ставалося ситуативно, тому він майже завжди перепрошував, якось загладжував провину. Саме тому про нього ходила слава веселого, задиркуватого хлопця, працьовитого й авторитетного. Але в такому маленькому селі, як Бистриця, швидко поширюється не лише добра, а й погана слава. Про те, що «першого хлопця» кинула «снігова королева», дізнались уже ввечері того ж дня. Тому коли Антон, ледь тримаючись на ногах від до дна випитої заначки кума Степана, стояв перед вікнами будинку секретаря райкому та вигукував образливі слова, односельці юрбилися неподалік і голосно перешіптувались:
– Це ж треба, як ця дівка хлопця спаскудила. Таким був хорошим, а зараз дивіться, що виробляє. Сором та й годі!
– То коли Іван із голою дупою, прости Господи, бігав по базарі – ото був сором. А це – горе. Вони ж скільки разом були…
– Із самого дитинства…
– …от, із самого дитинства. Усі вже про весілля думали, а воно отак…
– Секретарю, к-курва! Виходи давай!
Гуп! – це Антон шпурнув цеглою в міцні двері.
– Виходи, я знаю, що це твоїх рук справа. Це ти мою Марічку забрав, падлюко ти така. Це через тебе її немає. Виходи, с-с-секретарю!
Ще один гуп.
– Та, дивіться, як розійшовся хлопець! Жах, що робиться!
– Сорому, а сорому тепер…
– Чекайте, а я не розумію. Секретар тут до чого?
– Тю, ото ти Маланка, яка з Перчиць приїхала!
– Так, я попрошу за порівняння. У мене сестра в Перчицях живе, село як село – не згірша за це.
– Та цить ви з вашою сестрою! Розкажіть, що сталося?
– Кажуть, що секретар забив Марічці голову обіцянками про гарне життя, зробив їй дитину, а потім вивіз кудись закордон. І Антон начебто про це знав, але коли ту дитину віддали іншим людям на виховання, то взагалі з котушок з’їхав. Бачите, що творить?
– Чекайте, а ви мені зараз не серіал якийсь ваш переказуєте?
– Та їй-Богу! Усе так і було. Ну або десь так…
– Секретар, йо’ твою наліво! Або ти до мене, або я до тебе. А я як зайду, то ти диви мені. Мені вже втрачати нічого. Ти Марічку забрав, то я тепер… Ух!
Утративши рівновагу, Антон схопився за хвіртку. Але шпінгалет секретар не ремонтував уже другий місяць, тож хвіртка прочинилась, і хлопець упав прямо обличчям на кам’яну доріжку.
– О Господи! Не забився?
– Тихо, ти куди?
– Так упав же ж…
– Смерті своєї хочеш? Він же ж п’яний як чіп. Пришибе тебе ні за цапову душу й навіть не зауважить. Пам’ятаєш, як Степан своїй жінці брову розсік, коли та полізла йому радити, як правильно теплицю ставити?
– Но, чекайте. Я знаю, як то було, там та теплиця мала на двір Михайлюків заходити, то Степан правильно казав, тра’ посунути, а вона…
– Ану розійдись!
Не чекаючи на реакцію, кремезний чоловік рішуче розсунув натовп та швидким кроком рушив
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Все буде добре», після закриття браузера.