Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Потопельник у рожевих рукавичках 📚 - Українською

Читати книгу - "Потопельник у рожевих рукавичках"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Потопельник у рожевих рукавичках" автора Андрій Котовський. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 29 30 31 ... 72
Перейти на сторінку:
у житті його живчики спрацювали, бо ж ні з ким Ліна більше не була, а Богдана народила.

— Навряд чи вони б спрацювали. Хто знає, чиє сім'я насправді там було в пробірці…

Лесечка подивилася на Соломію ошелешено, радісно. Зірвалася з лавки, знову схлипнула, і попрямувала у бік кукурудзи — нарешті, виплакатися.

А Ігор викотився з Лінчиної кімнати сердитий, за ним тягнувся шлейф різкого запаху. Він потрясав маленькою аптечною пляшечкою.

— Дві дурепи! Десь відкопали в тещі «Корвалол», і давай заспокоюватися! Не знають, що у цивілізованих країнах ця забодяжка давно заборонена, бо шкідлива!

— Ігорю, хай вже сьогодні — хоч чим заспокоюються. День страшний, а спати треба.

— А в мене що, коньяку немає? Ходи, Солю, хоч тобі наллю, та добре, сиди вже тут, я зараз притарабаню…

Капітан Зорич віддав мобільний, знайдений у сумці інсультника, саме Ігорю. Хай повідомить про випадок комусь зі співробітників чи інших близьких хворого, дочка сама в такому стані, що навряд чи навідає його найближчими днями аж у Черкасах, та й маленька дитина в неї. Ігор не лише зателефонував на кафедру наукового інституту, але й наступного дня, раненько, сам покотив до Черкас на автівці.

Повернувся втомлений, мовчав, поки не перевдягнувся в улюблені канікулярні шорти. А тоді, попросивши Зайця вилити йому піввідра криничної води на шию і плечі, обтрусився, і дещо розповів.

— Є там кому за паралітиком-овочем доглядати. Прискакала ця, давня подруга, доктори ця. Геть чокнута, але з манерами… «Великий натурфілософ… Ніхто не зрозумів його за життя…»

— За життя? То він уже не живе, то гадові — гаплик?

Заєць футболкою протирав свої забризкані краплями води окуляри.

— Наразі животіє. Але лікарі кажуть, що він неоперабельний, і, коротше, безнадійний. Ну, полежить скількись там ще, отак, без розуму. А її, цю падлу, пантеру драну, я не пришиб. Та що ти, Лесечко, руками на мене махаєш, кажу ж — не пришиб, курвищу стару. Правда, сказав… Ой, сказав! Але вона і так перелякана, та й без нього ні на що не здатна, він же ж для неї — гуру. Так і про те, що Сергія він… Вона нічого про вбивство не знає.

Соломія думала, що вода, яка щойно вилилася з відра, отак, виблискуючи проти сонця — це щось неймовірно красиве. Хотілося б, щоб від нинішніх весняних Нижніх Боків, у пам'яті лишилася саме ця миттєва картинка. А всі потопельники в химерних рожевих рукавичках, усі філософи-збоченці та льохи у бункері, хай би собі пішли, як то кажуть, на інші руки…

— Солю, коли ти, нарешті, розставиш нам крапки над «і»?

На Лободу дивилися три пари очей. Що ж…

Вчотирьох, тобто, вона, Ігор з Лесечкою та вірний Заєць, мовчки попрямували в альтанку, оповиту молодим листям дикого винограду. Тимчасом Віталій, який, виявляється, гостював у кімнатці за кухнею, також мовчки спустився з ґанку. Поряд з ним обережно йшла Ліна. Лесечка тільки-но набрала повітря, аби гукнути, проте, фермер озирнувся, й зробив легкий заперечливий жест рукою.

В альтанці Ігор не втримався від іронії: «ми слухаємо вас, шановна міс Марпл…» А Лесечка спитала: «Коли ти почала підозрювати Степана Петровича?»

Соломія раптом відчулася майже спокійною. Усе, що сталося — видалося сторінками пригодницького рукопису. Який варто довести до пуття, розставити чіткі абзаци, усі розділові знаки.

— Ліна, яка все життя шарахається від чоловічих залицянь. Така вона і до народження Богданчика, і після. Правда ж? А в чому справа?

Драматичне кохання юності? Ще шкільне, до універу, до вашого знайомства? Можливо. Але, зрештою, пізніше про таке розповідають близьким подругам, як-от тобі, Лесечко. Або — забувають. І тоді розповідають пізніше, про друге драматичне кохання, те, що подарувало життя золотому безбатченкові.

Добре, бувають такі особи, що не розкажуть ні про що. Але, погодьтеся, є певний процент за варіант: глухою мовчанкою обходять щось не просто драматичне, а те, що відчувається як ганебне.

Та ну тебе, Зайцю, який з мене геній… Я про варіант насильства в дитинстві подумала. А про інцест, спочатку й не замислилася. Просто зачепилися в голові певні клаптики. Скажіть, після якого саме повороту розмови, про що саме, стосовно народження потомства тоді йшлося — Ліна спалахнула, і буквально побігла з річки, тоді, коли біля нас присів Віталій? І, Лесечко, що вона сказала нам з тобою, коли ти, говорячи, що в універі на вас казали Ле-Лі-Та — згадала «Лоліту» Набокова?

Лобода не чекала відповідей, розповіла сама. Тоді, на Росі, коли крокодил-пастух-принц жартував з малечею і теревенив про своїх міні-пігів, Ліна супилася, але сиділа.

І буквально зірвалася з місця після слів, що брати свинку й кнурика в одного заводчика небажано, вони можуть бути батьком і дочкою, і тоді — «принесуть нежиттєздатне потерча». А про славетну «Лоліту» в той же день кинула, мовляв, ця історія про задоволення дівчинки, це жорстока порнографічна брехня, і все це взагалі просто наруга над дитиною.

Ці клаптики вражень забулися б, але тривожним дзвіночком увечері закалатало те, що Заєць ніби чув від старого Кравченка неймовірне: батько вимагав у дочки, аби та називала його просто Степаном.

— Мені дуже не сподобався таємничий візит того типа в Лінчину кімнату, коли нікого там не було. Не знаю, що саме хотіла віднайти, коли нахабно нишпорила. А знайдені папірці — не сподобалися ще більше. Особливо коли Заєць героїчно переконався, що нічого подібного немає в комп'ютері Ліни. Так на чиєму ж комп'ютері набрано це, якщо аркуші, ймовірно, потрапили в Лінчину сумку з рук Кравченка? Я вирішила перевірити це.

Ну, а пізніше, там, у бункері — усе стало на місця, я майже нічого не зробила, докази самі посипалися в руки…

— Рука болить?

Ігор майже сердито кивнув у бік лівиці Соломії, на якій синці дещо зблідли, але набряк іще потворив пальці.

Частинки пазла ставали на місце, Соломія розповідала, як у рюкзаку загиблого Сергія вони з Вітасею знайшли, крім іншого, просякнутий вологою камуфляжний скотч, який Кравченко таки поцупив з правденківської майстерні — «одірвати його — годі й думати, ножа чи ножиць не було, він кусок сокиркою відрубав», і про те, як збоченець признався щодо чаклунської книжки під час тамтої жахливої розмови наодинці — «він, коли слідкував за Ліною, пантрував у кущах біля намету за їхньою з Сергієм зустріччю, мав із собою чтиво. Потім потрапив під дощ, виклав книгу тут у майстерні, й про неї забув». І навіть дрібничка, жовто-червоний пакет з київського супермаркету, знайшла своє пояснення. Кілька таких, новісіньких, було ретельно складено

1 ... 29 30 31 ... 72
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Потопельник у рожевих рукавичках», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Потопельник у рожевих рукавичках"