Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Непрохані гості, Василь Головачов 📚 - Українською

Читати книгу - "Непрохані гості, Василь Головачов"

412
0
09.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Непрохані гості" автора Василь Головачов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 30 31 32 ... 64
Перейти на сторінку:
переконаний, що стріляв Зо Лі, але я поки що цієї впевненості не розділяв. Згадався термін “сфінктура” — коефіцієнт невідомості. “Сфінктура душі” Зо Лі мені також була невідома, але особистість його із розмов з колегами по роботі та з особової справи викликала симпатію, ніякої “психопатології” в його попередній поведінці не помічалося, та й сам рапорт головлікаря медцентру УАРС, де ми всі були на обліку, категорично стверджував, що Зо Лі нормальна людина, в роду якої не було виявлено хворих із спадковими порушеннями психіки.

Бентежили, щоправда, дві обставини: те, що лікарі знали генеалогію Зо Лі до певної межі, нижче якої пращури чистильника цілком могли виявитися хворими, і те, що в особовій справі чорним по білому було написано — “пассіонарність до влади”. Я погортав довідник і знайшов, що пассіонарність — це характерологічна домінанта, непереборне внутрішнє прагнення, частіше неусвідомлене, до здійснення якоїсь мети. Характеристика, що не вельми прикрашує людину, але й не така вже страшна, якщо працюють стримувальні центри, а в Зо Лі вони працювали… до катастрофи.

— До катастрофи, — повторив я. — А після? Травма голови — ось вам і причина порушення психіки! Несподіваний поворот до цієї самої “пассіонарності” до влади…

Пообідавши, я раптом згадав про об’єкт “Зеро” і вирішив навести довідки незалежно від Лапарри. Цікаво, чому батько пов’язав воєдино “Суперхомо” та об’єкт “Зеро”? Невже тільки через те, що компанія хвацьких хлопців з Пентагону обслуговувала всі військові лабораторії? І взагалі, що це за історія з об’єктом “Зеро”? Нічого такого раніше не чув…

Звичайно, можна було зробити запит в архіві і з кабінету, інформацію вивели б на стіл-дисплей, але мені захотілося побачити Деніз, і я пішов до архіву. В залі видачі документації було, як і завжди, велелюдно, і я з трудом знайшов вільний стіл. Набрав шифр запиту. Мені були потрібні дані з космічних досліджень початку позаминулого сторіччя. Марс, район Аргир, об’єкт “Зеро”.

…У дві тисячі дев’яносто шостому році працівники приватної космічної компанії “Демони мороку”, що співробітничали з військовими фірмами, зайнялися розробкою рудників рідкісноземельних елементів у районі Аргир на Марсі, наткнулися на глибині двох кілометрів на величезну, близько чотирьохсот метрів у поперечнику, кулю. Тобто спочатку вони не знали, що це куля, доки не просвітили породу. Автомати-комбайни, що прокладали штреки, зупинилися: водоплазмові бури не брали оболонку кулі. Оскільки ідеальна форма і невідомий матеріал оболонки об’єкта явно вказували на його штучне походження, відкриття було засекречено, і наукова громадськість Землі так нічого й не дізналася. Дослідження об’єкта “Зеро” вели спершу лабораторії компанії “Демони мороку”, а потім Інститут технології військово-космічних сил блоку капіталістичних держав. Результати досліджень канули в Лету, а рудник з об’єктом “Зеро” одного прекрасного дня злетів у повітря, і тепер на тому місці вирва діаметром близько чотирьох кілометрів. Ось і все.

Я перечитав повідомлення і вирушив на Ховенвіп. Дорогою досить прискіпливо перебирав варіанти — як могли співробітничати лабораторія “Суперхомо” та Інститут технології військово-космічних сил, але нічого путнього не придумав. Об’єкт “Зеро” не вписувався у події, що сталися через двісті років на Землі. Сам по собі він, звичайно, був дуже цікавий. Ідеальна куля, що майже дорівнювала за віком Марсу! Слід найдревнішого у Всесвіті розуму? “Зерно життя”, кинуте невідомими сівачами, яке не зуміло прорости за мільярди літ? Тут моя фантазія вичахла, уткнувшись у бар’єр штампів мислення, і я переключився на “реальну дійсність”, тим більше, що зустрів чимось схвильованого Дугласа.

— Ми все-таки зламали “Сейф”, - сказав він, ведучи мене лабіринтом підземного господарства “Суперхомо”, - але не врахували, що господарі дуже не хотіли, аби хтось сторонній у цей “Сейф” проник. Це, ясна річ, архів. Напханий згори донизу контейнерами. А в них — блоки касет магнітозапису, є документація і на папері, точніше, була. Ми відкрили один з непошкоджених контейнерів, усередині прах або порожні касети. Спрацювали пристрої знищення.

Ми підійшли до входу в “Сейф” — арка у вигляді злютованих у поцілунку динозаврів, вирізані лазерами двері з випуклими змійками, біля дверей робот-прохідник з набором лазерних насадок-сопел. Усередині кубічного приміщення, вкритого чарункуватою бронею метрів два завтовшки, місиво пластмаси і скла на підлозі. Запахи тут витали неапетитні, кислі та неприємні. В глибині приміщення люди в знайомих оранжевих комбінезонах встановлювали над одним з уцілілих контейнерів решітки гамма-голографа і невідому мені апаратуру. Контейнери сполучалися трубами пневмопошти та пучками кабелів. У кутку між ними я помітив нішу з двома темними пультами, розбиті екрани дисплеїв.

Дуглас сприйняв мою мовчанку як незадоволення і провинно розвів руками:

— Лазер — найпростіший і найшвидший спосіб, а часу в нас обмаль. Гриффітс дав добро, і ми… Код замка виявився занадто складним, при_ чому розрахованим на біологічні особливості якоїсь конкретної людини в минулому. Мабуть, тільки цей єдиний сторож і міг відчинити двері архіву ззовні… Спробуємо тепер дізнатися про вміст контейнерів, не розпечатуючи їх. Можливо, механізми знищення документів у кожного контейнера індивідуальні.

— Спробуйте, — зітхнув я; сказати мені більше було нічого. — Вихід тут лише один?

— Є і другий, схоже — аварійний люк. Замок там простіший, на електроніці, але живлення давно скінчилося, тож і там довелося б різати.

— І куди веде той коридор, од люка?



— Це, можна сказати, і не коридор зовсім, а природний лаз Він виходить у стіні обриву неподалік того місця, де вас обстріляли… загалом-то, варто уточнити…

Я замислився. Якась несформована думка набридливою мухою неспокою вторглася у мої роздуми. Контейнери… Десь тут я бачив подібні до цих… Стрілець з “драконом”… Вхід до архіву “Сейфа”… Ні, спочатку контейнери.

Я підійшов ближче, оглянув продовгуватий ящик. Лінія, що розділяла ящик на дві частини, якісь встромлені у неї циліндри, віконце з чорного скла, під віконцем сув’язь знаків і цифр і щось схоже на емблему: переплетені латинські букви О і О у чорному трикутнику.

— Такі контейнери два сторіччя тому застосовувалися для транспортування вантажів на модульних космічних кораблях, — сказав Дуглас, спостерігаючи за мною. — Ну що, показати, де виходить лаз із “Сейфа”?

Я з жалем випростався. Підсвідоме відчуття якогось відкриття зникло. Уже не вперше. Що ж, не треба

1 ... 30 31 32 ... 64
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Непрохані гості, Василь Головачов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Непрохані гості, Василь Головачов"