Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Історія однієї істерії 📚 - Українською

Читати книгу - "Історія однієї істерії"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Історія однієї істерії" автора Ірина Сергіївна Потаніна. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 91
Перейти на сторінку:
вона просила не турбувати її матір і навіть у разі чого підтвердити, що Ксенія в мене.

— Про листа варто поговорити окремо, — не звертаючи уваги на відчай клієнта, гнув на своє Георгій. — Де він? Що в ньому було написано?

— Лист залишився в офісі, — розгубився видавець, — але я знаю його напам’ять, можу переказати…

— Не хвилюйтеся, — я вирішила все-таки заспокоїти Шумилова, — з Хомутовим ми розмовлятимемо дуже обережно, щоб не збудити в нього підозр. А для розмов із родичами ви ж можете щось придумати. Скажімо, попросите свою секретарку обздвонити їх. Нехай вдасть із себе Ксюшину подругу з училища…

— Катерино, невже ти вважаєш, що пан Замовник сам не придумає? — перебив Жорик. — Збирався ж він цілитися в тебе з пістолета. Виходить, не такий уже він простий і безневинний. Чи не так?

— Я ж вибачився, — насилу стримуючись, прошепотів видавець у відповідь на чергову Георгієву шпильку, і я налякалася нового загострення їхньої взаємної ворожості.

Але загострення не сталось. Цього разу ситуацію врятувала Зінаїда Максимівна. Пізніше я помітила, що ця жінка наділена чарівною властивістю з’являтися в потрібний час у потрібному місці.

— Щаслива вітати! — басом проголосила Зінаїда Максимівна на половину міського парку і з виглядом завсідника підтягла до себе одне з «плавучих крісел».

Виявилося, що підлокіття, яке відокремлювало одне сидіння від іншого, легко відкидалося вгору. Видно, сидіти одночасно на двох стільцях режисерці було значно зручніше. Вона терпляче дочекалась офіціанта з двома підстилками і, не звертаючи уваги на те, що поплавець досить глибоко занурився у воду, взялася влаштовуватись зручніше. Офіціант щось сказав режисерці та послужливо вклонився.

— Ні, — стримано подякувала Зінаїда Максимівна, — мене підвезуть.

Незважаючи на те, що режисерка говорила звичайним, буденним тоном, її голос перекривав музику та розносився по всіх куточках ресторану й околиць.

Негайно по тому, як Зінаїда Максимівна з належною повагою розмістила свої габарити, під аркою, що вела до басейну, з’явилася Тигра в супроводі джентльмена, котрий нітрохи не поступався розмірами нашій режисерці. Шумилов насторожено глянув на мене.

— Ні, — швидко запевнила я видавця, — я її сюди не кликала.

— Виходить, Христина підслухала розмову, — він скрушно похитав головою. — Не буває таких збігів. Про ресторан поки що мало хто знає. Господи, як привчити племінницю до нормальної поведінки? Батьки страшенно розбещують її. А я — їх, приймаючи на себе обов’язки з виховання Христини.

Я пояснила Жорикові, хто така Тигра й чому Шумилов здивований її появою.

— Не схоже, — Григорій підтримав думку, що з самого початку промайнула в мене. — Якби ця… м-м-м… племінниця… зумисне притягла сюди режисерку, та поводилася б не так розкуто й з’явилася б, напевне, з… м-м-м дівчинкою.

Тигра тим часом нас помітила та заходилася розмахувати руками над головою.

— Катериночко Батьківночко! — чи то підлещуючись, а чи знущаючись, загукала вона. — Це я, Тигра!

Можна подумати, я могла її з кимось поплутати.

— Це просто супер, що ви тут! Мені це… є що сказати!

Після кількасекундного аналізу я зрозуміла, що саме Тигра хотіла повідомити цією дивною фразою.

— Чудово! — прокричала я у відповідь, вражаючись, наскільки кволо звучить мій голос у порівнянні з голосами двох попередніх ораторів. Хто його знає, може, заняття театральною майстерністю й справді дають щось іще, крім неприємностей. — Обговоримо трохи пізніше!

Наш діалог розбився об гучні вимоги режисерки.

— Масику! — гукала вона джентльменові, який прийшов разом із Тигрою. — Ти спізнився на три хвилини, з тебе три шоколадки! Волію зайняти он той столик!

Нітрохи не ображений подібним звертанням новоприбулий джентльмен зайняв сусіднє з режисерським «плавуче крісло» та простяг Зінаїді Максимівні ланцюга, яким воно було пришвартоване до краєчка басейну. Режисерка пристібнула до нього своє крісло і з незворушним виглядом розглядала навколишній світ доти, поки Масик, обливаючись потом, не довіз її до вказаного столика.

Тигра врочисто проїхалася кілька разів туди-сюди водоймою, підкотилась нарешті до нашого столика та привітала присутніх голосним ляпанням міхура з жуйки.

— Христино! — докірливо похитав головою Шумилов.

Тигра розтягла до вух щільно стиснуті губи та вдавано гірко зітхнула.

— Я вже майже відучилася. Клацаю не більше двох міхурів за день. Не клацати взагалі — не можу. Хочеться.

— Якби кожен так носився зі своїм «хочеться», люди давно перетворилися б на тварин, — суворо зауважила я, бо вирішила розділити з видавцем тягар педагогічної відповідальності.

Шумилов коротко глянув на мене, і в його очах мені ввижалося здивоване несхвалення. Начебто він не очікував, що хтось сторонній посміє зробити зауваження його племінниці. Ну, й набрид же цей Шумилов, зі своїми вимогами невтручання в життя його близьких!

— Серйозно прислухатися до свого «хочу» можна тільки в тому разі, якщо йдеться про щось життєво необхідне. В інших випадках бажання можна здолати, — повчально продовжила я, на зло всім несхвальним поглядам.

— А «не хочу»? — Тигра, здавалось, страшенно зацікавилася моїми нотаціями.

— Що «не хочу»? — не зрозуміла я.

— Ну, коли я чогось не хочу, це теж потрібно здолати?

Я пригадала нашу ранкову розмову з видавцем і зрозуміла, що за пастку готує мені Тигра.

— Не завжди, — я вирішила в пастку не втрапляти. — Як я вже казала сьогодні панові Шумилову, коли дуже не хочеться щось робити, то навіть примушуючи себе, людина не зможе досягти потрібної якості… Тому до «не хочу» все-таки варто прислухатися, — я потроху заплутувалась, — іноді…

— Виходить, не хочу не клацати! — переможно заявила абсолютно щаслива Тигра. — Але я до цього не прислухаюся. Тому не клацаю неякісно. Близько двох разів за день, замість колишніх ста двох!

— Розумієте, — Шумилов насилу стримував сміх, — дівчинка вчиться на математичному факультеті. Вчиться захоплено. З нею дуже складно сперечатися.

Ось тобі й «підліткова необтяженість інтелектом». З виглядом приборкувачки диких тигрів я кинулася відновлювати свій авторитет.

— Чудово. В такому разі я теж маю право чогось не хотіти. Не

1 ... 31 32 33 ... 91
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Історія однієї істерії», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Історія однієї істерії"