Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » 220 маршрутів 📚 - Українською

Читати книгу - "220 маршрутів"

214
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "220 маршрутів" автора Малгожата Гутовська-Адамчик. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 75
Перейти на сторінку:
файтер! Оце ми їм настукали!

Міколай продовжував мовчати — він і досі не прийшов до тями. Уперше в житті він на когось напав! Хтозна, чи не вибив тому зубів. Малий почувався жахливо. От чому, питається, він захистив Кайтека? Єдину людину, кому б сам охоче врізав! І до того ж, цілком виправдано. Відповіді на це питання в нього не було. Адже він мав би залишитись осторонь і задоволено спостерігати, як Кайтек отримує від них те, на що давно заслуговує. І тоді справедливість нарешті б перемогла. Щоправда, у такому разі його власна куртка теж опинилася б у небезпеці. Мабуть, у нього не було виходу. Він ні на мить не замислився там, на Новотворах. Кайтек раптово став його дружбаном. З усіма відповідними наслідками.

— Є дві причини, чому я взагалі не мав би тобі допомагати, — сказав Міколай, дивлячись у вікно.

— І яка друга?

— У тебе жахливі черевики!

— Що?! Ти здурів?! Вони крутецькі!

— Вони рагульські! — процідив крізь зуби Міколай.

Кайтек глянув на свої кросівки.

— Може, трішки.

— Трішки?! За якою шкалою?! — Малий уже поволі ставав сам собою, хоч і далі не мав жодного приводу симпатизувати Кайтекові.

— А що ти там робив? — раптом зацікавився той.

— А ти?

— Рахував своїх фанів.

— Небагато ж їх виявилося. Але початки часто нелегкі.

— Звідкіля ти там узявся? — Кайтек не здавався.

— Може, у мене була призначена зустріч?

— І що? Дівчина не прийшла?

— Може, тебе злякалася? Кльові ви чуваки, нічого не скажеш! Через таких, як ви, з дому страх вийти.

— Але з гіпсом це була класна ідея! Придурки надовго нас запам’ятають!

«Сам ти придурок!» — подумав Міколай.

— Слухай. Я не знаю, чому я тобі допоміг, — пояснив він уголос. — Бо так по-хорошому тобі теж не завадить добряче надавати по пиці.

— Сорі, я поверну тобі палки завтра.

— Засунь собі їх, будь такий ласкавий, у дупу! Якщо тобі бракує адреналіну — повертайся назад на «Новодвори»! Я не знаю, чому директорка прикриває тебе, але це факт. Мені-то байдуже, але пам’ятай, що якщо ти при мені ще когось зачепиш, то й тобі дістанеться, ясно? — дуже втомлений цією невірогідною промовою, Міколай устав і пересів на інше сидіння, подалі від Кайтека. Його починало трохи трусити — організм нарешті із запізненням реагував на всю цю історію.

«Блін, я навіть не побачив цієї наліпки! Нізащо тепер не поїду на жодну кінцеву!»


Наступного дня йому й справді повернули палички. Кайтек вибрав для цього найгірший з усіх можливих способів, абсолютно руйнуючи Малому репутацію: він підійшов на великій перерві, дружню ляснув його по спині й оголосив:

— Класно ми вчора погуляли!

Навіть якби в коридорі була лише одна людина, то й так новина розлетілася б по всіх класах, не встигли б вони й кроку ступити. Міколай зіпрів. Палички він повернув, але добре ім’я втратив.

— Не хочеш сьогодні зарахувати кінцеву «Вишнева Гора»? — приязно запропонував Кайтек. «Зарахувати» могло значити що завгодно, окрім того, що значило насправді.

— Не з тобою.

— Подумай.

— Нема про що думати.

— Як хочеш. Я думав, тобі в кайф.

— Було в кайф, доки я думав, що «QuaietSquad» — це адекватні хлопці, які хочуть донести щось важливе. Тоді я б пишався бути одним із них. Але якщо це ти, то єдине, що я можу сказати — мені дуже шкода. Я на це не поведуся. Агітатор із тебе, як з гівна куля. Я зрозуміло висловився?

Кайтек, схоже, не звик до такого стилю спілкування. Він стояв, дивився Малому в очі й тупо усміхався, наче всі ці образи зовсім його не стосуються. А Міколаєва б воля — взагалі б уже закрив це питання. Раз і назавжди. Йому вже перехотілося їздити автобусами, заходити на сторінку Squad-y, раптом усі ці максими здалися йому поверховими й позбавленими змісту. Була в них якась нещирість — тільки тому, що вийшли вони від Кайтека.

Як можна тероризувати школу й красти в учнів майно, а потім їхати в місто й морочити голови людям на зупинках? Хто дав йому таке право?! Це так, ніби Кайтек зі школи й Кайтек зі Squad-y — дві різні людини. А може, так і є? Звичайно! Це все пояснює. Кайтек — такий самий сторонній спостерігач, як і він! І не має нічого спільного зі Squad-ом! Він не спроможний на жодну глибшу думку чи філософію. Він лише прикинувся кимсь іншим, але навіщо? Щоб справити на нього враження? Неможливо. Немає слів, щоб передати його зневагу до Кайтека. І навряд щось ще може на це вплинути. Шкода зусиль. У цьому Малий був упевнений.

— Скажи мені одне, — він повернувся до попередньої теми. — Що ти маєш до Squad-y?

Кайтек стояв і продовжував невинно усміхатися, і за цю дебільну посмішечку Малий охоче б йому врізав.

— «Squad» — моя контора.

— Брешеш!

— Чого б то?

— Бо тобі клепки не стало б!

— Мені приємно, що такий дурень, як я заманив аж на «Новодвори» такого розумаку, як ти! Вдячність вдячністю, але я не збираюся вислуховувати твої образи до кінця життя. Будь такий ласкавий і замовкни вже, бо від слів перейдемо до діла, а поки що я маю фору.

Дзвінок на уроки був чудовим приводом завершити цю дурну розмову. І ось він залунав, виконуючи свою історичну місію.

147 Вишнева Гора
1 ... 31 32 33 ... 75
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «220 маршрутів», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "220 маршрутів"