Книги Українською Мовою » 💙 Жіночий роман » Тисяча причин для розлучення, Леся Найденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Тисяча причин для розлучення, Леся Найденко"

1 089
1
24.09.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Тисяча причин для розлучення" автора Леся Найденко. Жанр книги: 💙 Жіночий роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 31 32 33 ... 61
Перейти на сторінку:
Глава 14

Частина друга. Осінь.

Небо затягнуло похмурими хмарами. Збирався дощ, а тому я, накинувши на плечі Єгорову куртку, побігла у двір знімати ще вологі після прання речі. Знову досушувати в домі, знову через це у нас запотіють вікна та з’явиться грибок, знову білити стіни... Як же все дістало.

Я скинула одяг на диван, а сама сіла в крісло. Навпроти висів старезний килим, що прикривав облуплену штукатурку. Спершу він мене неабияк бісив, але потім я помітила цікаву особливість візерунків на ньому: якщо розслабитися й дивитись в одну точну, то можна побачити малюнки, яких на перший погляд не видно. Щось типу ілюстрацій із зоровими ефектами. Так от, коли в мене був хороший настрій, то я бачила квіточки та котиків, а переддепресняковий – розбиті сердечка та безодню зі сміттям. Так було і того дня. Медитація перед килимом лише підкреслила паршивість мого становища.

Все стало не так, як планувалося. Ми переїхали в інший будинок, але на додачу до побутових незручностей мене спіткала ціла верениця халеп. Починаючи з того, що мій метаболізм психонув, і тепер я стала набирати вагу зі швидкістю світла, закінчуючи тим, що Єгорові «два-три місяці» перетворилися на «додому повернемось ще не скоро».

- Все буде добре, - вкотре переконував коханий. – Просто почалися проблеми з фінансуванням. Довелося скоротити штат, тому й будівництво так сильно затягнулось. Думаю, до зими таки запустимо виробництво.

- До зими? – ледь не плакала я. – Ми ж тут замерзнемо. Пічка димить, від обігрівача вибиває пробки. Як тут зустрічати холоди?

- Можемо будь-якої миті повернутися до мами, - обривав розмову Єгор, розуміючи, що на це я все одно не погоджусь.

Тим часом Тамара Петрівна не втрачала можливості виїсти мені мозок. Виявилось, що інший кінець села – замала відстань, аби уникнути постійних візитів родички. Найчастіше вона приходила ввечері, аби нагодувати Єгора. Так, з її точки зору, я й досі готувала якусь гидоту. Інша справа пиріжки та вареники, що так турботливо закутувались у рушнички, аби не охололи дорогою. За це Мацицько прозвав Тамару Петрівну Червоною Шапочкою на пенсії. А найгіршим було спостерігати, як Єгор смакує тими передачками! Зрадник ненажерливий.

Часом свекруха навідувалась й удень, поки її синок знаходився на роботі. Тут у неї в арсеналі було дві стратегії нарікань: «нічого не робиш, поки чоловік на заводі зашивається» або «все робиш неправильно». Зазвичай я просто терпіла, чіпляючись за думку, що коли-небудь вона таки піде додому, але бували й дні, коли я посилала її слідом за руськім кораблем. Останнє закінчувалось скандалом з Єгором через те, що я довела його хвору маму до підвищення тиску. І хоч жодного разу стара так і не погодилась викликати швидку, Єгор все одно вівся на її побрехеньки.

Від занурювання у депресняк мене відволік голос Віті.

- Ти оглохнула? Я стукав, стукав... Двері відчинені, а ніхто не відповідає. Вже перелякався, що з тобою щось сталося!

Я змусила себе посміхнутися.

- Та просто замислилась. Проходь, хочеш кави?

Вітя заходив у гості дуже рідко. Здебільшого, коли проїжджав повз у справах або потребував термінової поради стосовно Соні. У них почався цукерково-квітковий період, а тому Мацицько дуже боявся напартачити.

- Ні, я лише на пару хвилин. В мене є подарок для тебе.

- Нафіга він мені? – здивувалась я.

- Дивись, - Вітя прочинив двері, впускаючи до хати протяг та... сіру собачку.

Тваринка була розміром з футбольний м’ячик, кудлата й дуже вертка. Вона відразу застрибнула до мене на руки й почала облизувати щоки.

- Боже, це що за милота така? Як її звати?

- Не знаю, знайшов у посадці. Напевно хтось викинув... Я відразу про тебе подумав.

- Дивна асоціація.

- Та ні! Просто ти сама цілими днями, не дай Боже якісь бандити залізуть. Хтось має тебе охороняти. А так буде дзвіночок по двору бігати, на чужих гавкатиме.

- Але... – я подивилась на шавку. Так, вона була гарненькою, але я ніколи не планувала заводити собаку. Ну хіба що якогось квартирного шпіца. – Це ж потім її у Вінницю забирати, до туалету на вулиці привчати, вигулювати двічі на день.

Мацицько потупив погляд.

- Ви вже у Вінницю повертаєтесь?

- Поки ні, але Єгор каже, що вже скоро.

- Він таке й улітку казав. Я б на твоєму місці поки не розраховував на якісь зміни.

- Не добивай мене.

- А що, тобі тут так погано? – занепокоївся він.

- Не зважай, то осіння хандра. Буває.

Вітя витягнув з кишені цукерку.

- З’їж, щоб настрій покращився, - простягнув її мені. – Кажуть, солодке допомагає.

- Ні, не буду. Я і так, - кивнула на свій живіт, що вже узявся складками, - солодкого переїла. Треба зав’язувати, поки зовсім у бегемота не перетворилась.

- Не зважай на такі дрібниці! Легка повнота тобі дуже личить.

От дарма він це сказав! Тепер я стала ще похмурішою. Одна річ, коли сама вказую на свої недоліки, а інша, коли про них говорять сторонні. Це як з темношкірими, які тільки між особою називають одне одного чорними.

- А не пішов би ти, Вітю... додому? І собаку свою забирай!

- Ей, ти чого?

- Нічого. Просто гостинність вичерпалась.

- Але собака у чому вина? Вона вже встигла полюбити тебе, не розбивай їй серце.

- Так швидко полюбити неможливо! – віддала кудлату Мацицьку, а та, як на зло, жалібно заскавчала.

- Ти себе недооцінюєш... – кинув він.

Поки я дулася й сварила себе за те, що марно нагримала на єдиного друга у селі, Вітя встиг дійти до хвіртки. Плюнула на все, побігла слідом.

- Гаразд, залиш її! Нехай собі тявкає... Хоч буде, з ким поговорити.

- Ти не пожалкуєш! – Вітя поставив собаку на землю. – Наступного тижня їхатиму в місто, привезу звідти мішок корму.

- Дякую.

- Ну все... – він посміхнувся, коли я знову узяла собачку на руки. – Гарного тобі вечора.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 31 32 33 ... 61
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Тисяча причин для розлучення, Леся Найденко», після закриття браузера.

Подібні книжки до книжки «Тисяча причин для розлучення, Леся Найденко» жанру - 💙 Жіночий роман:


Коментарі та відгуки (1) до книги "Тисяча причин для розлучення, Леся Найденко"
Сімка
Сімка 17 травня 2023 09:48

Дуже сподобалася книжка. В легкій формі описане сімейне життя. Дуже багато моментів, де аж сльози текли від сміху. 

Рекомендую для приємного проведення вихідних за книжкою