Читати книгу - "Мистецтво брехні, Агата Задорожна"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ярош постукав у двері тільки для проформи й зазирнув всередину ще до того, як я встигла подати голос. Я ж сиділа у своєму кабінеті й розставляла усі знайдені книги на таємному стелажі, що приховував спальню.
Ректор ступив через поріг і майже відразу здійняв брови у здивуванні. Я його розуміла – з кімнатою відбулися великі зміни, і всі у кращий бік. Кабінет все ще видавався трохи пустим, але тепер він був принаймні чистим, і велике вікно з вітражем пропускало всередину помаранчеве й жовте світло. У кутку примостилася величезна папороть, а стіну біля дверей почав обвивати плющ – обидві рослини принесла Меліса, намагаючись зробити приміщення трохи більш обжитим.
Вона хотіла всунути кілька горщиків й до моєї спальні, але я навідріз відмовилася. Меліса починала мені подобатися, та за близького знайомства у ній відкривалася якась небезпечна сторона: всі її рослини були по-справжньому живі, і я не знала, чи не хижі. А тримати її кровожерливих улюбленців в місці, де я сплю, я не збиралася.
– А ти тут й справді навела лад, – видихнув Ярош із задоволенням, а потім хитро усміхнувся. – Та й факультет потрохи оживає – дорогою сюди я помітив трьох своїх студентів, які драїли коридор. Не хочеш пояснити?
Я тільки відмахнулася рукою, примощуючи останню книгу на верхню полицю.
– Запитай у них сам. Аж цікаво, яку версію вони розкажуть тобі.
Ярош сам примостився у плетеному кріслі, не чекаючи мого запрошення, а тоді знову потягся до свого пояса – цього разу до мішечка, що був прикріплений на ньому.
– Тоді хоч розкажи, як пройшло твоє друге заняття. Цього разу я навіть не підглядав у дзеркало, – він блискуче посміхнувся мені, а тоді дістав з зачаклованого мішечка пляшку вина. – Знайдуться келихи?
Я підняла на нього брови, а тоді нахилилася перед столом. У шухляді, що колись належала котромусь із професорів, келихів ми з Мелісою знайшли цілу шеренгу, а окрім них – ще шість наполовину пустих пляшок з давнім алкоголем, на дні якого вже з’явився осад.
Я дістала один келих і зі дзвоном поставила його перед Ярошем. Він дивився на мене мить, а тоді весело запитав:
– Мені келиха ти не запропонуєш?
– Це тобі. Я не п’ю.
Брови Яроша здійнялися ще вище.
– Слідкуєш за своїм здоров’ям?
Я пхикнула, а тоді ліниво відізвалася, дістаючи для себе кухлик з недопитим раніше чаєм:
– В алкоголь найпростіше підсипати отруту.
– Настільки мені не довіряєш? – Ярош наповнив гранатовим вином третину келиха і вдихнув запах, а після цього демонстративно зробив ковток, не відриваючи від мене погляду.
– А ще, – з притиском продовжила я. – Не люблю, коли мій розум туманиться.
На Ярошеві губи повернулася посмішка, а потім він взагалі розсміявся, відкидаючи голову назад. На його щоках знову з’явилися ямочки.
– Але з радістю туманиш розум інших, так?
– Так, – гостро відповіла я.
Хвилину ми провели у тонкій, на диво спокійній тиші. Я спостерігала, як Верес п’є вино, а він оглядав кабінет і чомусь мене.
– То ти так і не відповіла. Як пройшло заняття?
Я клацнула язиком, піднімаючи на Вереса кислий погляд.
– До того, як ти привів старого, все проходило набагато краще.
Ярош підтиснув губи й закотив очі.
– І не говори. Уяви, скільки в мене було радості, коли Санен прийшов до мене на заняття. Довелося залишити самих першокурсників, які тільки-но навчилися створювати вогняні кулі. Двадцять хвилин без нагляду – і троє будуть лежати в Геністи до кінця тижня.
– То чому ти його не відіслав подалі?
Ярош опустив келих з трохи більшою силою, ніж було потрібно насправді.
– Бо його повне прізвище – фон Санен, хоч він й не може користуватися ним в академії.
– І що? – не зрозуміла я.
– Це давній закон академії, – зітхнув ректор. – Справді давній – йому не менше трьохсот років, але король його досі не скасував, тож він має силу. Усі дворяни, що тут працюють, входять до Вищої ради академії. І Санен теж.
Ярош необережно влив собі ще вина у келиха та продовжив:
– Ти не думай, що ми не намагалися позбутися Санена. Ми намагалися, і неодноразово. Всі знають, що він шарлатан. Але в нього є гроші і право ветувати будь-які рішення ради. В тому числі і рішення про його ж, Санена, звільнення!
Я здійняла брови.
– А він зручно прилаштувався, – відізвалася я, відпиваючи чаю. – І через це всі в нього на побігеньках?
Ярош приречено кивнув.
– Ти й не уявляєш собі, скільки він може створити проблем, якщо прикладе до цього всі свої старечі зусилля. А враховуючи те, що справжнім викладанням він не займається, що часу, що сил в нього предостатньо.
Я не стала питати, як саме може нашкодити Санен, але мені й не довелося: Ярош відповів сам. Він відкинувся на спинку крісла, й тоді мій погляд сам собою помандрував від його лиця до шиї, до шкіряного обладунку на плечах, що стягував вільну зелену сорочку, до його довгих пальців, що стискали ніжку келиха.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мистецтво брехні, Агата Задорожна», після закриття браузера.