Книги Українською Мовою » 💙 Дитячі книги » Оті з Десятої Тисячі 📚 - Українською

Читати книгу - "Оті з Десятої Тисячі"

219
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Оті з Десятої Тисячі" автора Єжи Брошкевич. Жанр книги: 💙 Дитячі книги. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 32 33 34 ... 42
Перейти на сторінку:
могло б. Це було найтяжче за останні роки випробування для людини.

— Вогонь видно дедалі виразніше, — мовила Алька.

— Це, мабуть, вогонь головного метальника.

— Мабуть, — згодилася вона.

— Що б сталося з нами, — буркнув Іон, — якби ми попали під такий «душ»?

— Уявляю, — сказала Алька.

За хвилину вона почала вголос читати дані з контрольної таблиці. Іонові ніколи було читати — Ріка раптом згусла, і йому довелося лавірувати. Він трохи збочив з курсу, тоді прискорив, сповільнив, знову прискорив…

— Слухай, — озвалася нарешті Алька. — Зараз починаємо виконувати другу частину завдання.

— Коли «зараз»? — запитав він трохи роздратовано.

— За три хвилини.

— Добре! — і скоса зиркнув на неї.

Вона була зовсім спокійна, хоча тепер для неї, стрільця, наставав час випробування. Зараз її турбувало тільки дивне зникнення радіо- і радарохвиль.

— Що ж це може означати? — знічев'я запитала Алька. — Що з ними діється?

— З хвилями?

— Так.

— Я ж тобі казав! — розізлився Іон. — Їх щось ковтає! Якась космічна ненажера!

— Заспокойся, — сказала Алька. — Якщо це, наприклад, мінерал, що поглинає чи гасить хвилі, це було б найсенсаційніше відкриття в мінералогії за останні п'ятдесят років.

— Твоя правда, — глузливо скривився Іон. — Я й забув, що ти цікавишся також мінералогією!

— І навіть дуже, — сказала Алька. — Але…

— Ми вкладаємося в час? — перебив її Іон.

— Так. Але тепер, любий, ти мусиш пильнувати за контрольною дошкою сам, — відповіла вона спокійно. — За двадцять секунд я починаю.

Іон замовк. Перемкнув на екран пілота основні дані з контрольної дошки — заплановану швидкість, фактичну швидкість, поправки на швидкість і боєзапас.

— Гаразд, — сказав він. — Ну, тримаймося, Алько!

— Тримаймося, — буркнула вона. — І…

— Готовий! — захоплено прошепотів Іон. — Що за дівчина!

Першим же пострілом, безпомилково, як в показовому відеофільмі чи на конкурсних стрільбах, Алька розбила вщент невелику метеорну брилу, що виринула просто перед ними.

Так розпочалася основна частина завдання космольота КБ-803. Та частина, яка мала вирішити все.

Але перш ніж розповісти про неї, згадаймо, що на певній віддалі від КБ-803 і з невідомою ще швидкістю рухався ще один бойовий космоліт резерву «Розвідника» — КБ-804, пілотований роботом-охоронцем (тип УЧА 11/48, модель А, сатурнійського виробництва), тим самим, якого Іон Согго просто називав Робіком.

Згадаймо також і про те, що тієї самої миті, коли Алька завдала свого першого удару по кам'яних хвилях Чорної Ріки, на «Розвіднику» виникла тривога.

— Командире! — закричав «Розвідник». — Перешкоди в системі виявлення! Командире, веди вогонь!

Алік, почувши цей крик, навіть не здригнувся. Насправді, він весь час чекав на це.

Він не гаяв часу на відповідь. З грізним усміхом на устах Алік Рой відкрив вогонь прямою наводкою по Чорній Ріці. І хоча метальниками керували такі безпорадні, повільні й неточні інструменти, як людські очі й руки, то був нищівний вогонь.

Назустріч «Розвіднику» мчали кам'яні хвилі й кам'яні лавини, величезні брили й метеорний пісок, великі спалахи й дрібні іскри. Алік, усміхаючись, брав їх у кружечок прицілу. Він згадав навіть дуже доречне для цієї хвилини слово «ненавиджу».

— Ненавиджу! — прошепотів він, розбиваючи неймовірно білим спалахом величезну, пористу брилу.

— Ненавиджу! — повторив Алік, сипонувши мільйоном іскор по лавині дрібних камінців.

Потім швидко запитав:

— «Ропере»! Ти визначив джерело чи причини порушення зв'язку?

Відповіді довго не було. Напевне, «Ропер» хотів бездоганно виконати наказ і вперто шукав відповіді. Але відповідь звучала не так, як сподівався «Ропер»:

— Говорить «Розвідник». Не можу визначити.

Проте командир уже не слухав. Він знову стріляв довгими чергами вогню, від якого, здавалося, ось-ось запалає весь космічний простір.


Битва людей проти Чорної Ріки від перших пострілів «Розвідника» і космольота КБ-803 розвивалася точно за програмою, яку виробила Головна База.

Докладний опис цієї битви увійшов до підручників історії — став предметом вивчення на вищих курсах зоряного пілотажу. Не можна, зрештою, уявити всі деталі цієї боротьби без карт Дванадцятого Сектора, без документальних записів контрольних даних, без телерапортів, що передавалися зовнішніми і внутрішніми телекамерами «Розвідника».

Тому тут ми змушені обмежити нашу інформацію кількома найзагальнішими даними. Ось вони.

Восьмого березня 862 року Ранньої космічної ери рівно о п'ятнадцятій годині п'ятдесят одна хвилина шість секунд (з точністю до однієї сотої секунди), за узаконеним у всій Системі часом (за Грінвічем), екіпажі космольота КБ-803 і «Розвідника» одночасно розпочали пробивати прохід у Чорній Ріці. Це було приблизно так, ніби два невеликі «хрущі» взялися пробити тунель крізь величезну скелясту гору, що летіла з неймовірною швидкістю. Користуючись цим тунелем, вони хотіли визволити двох інших «хрущів», що застрягли всередині гори.

Оскільки програму дій склали найталановитіші уми людства, «хрущі» почали свою роботу розумно й точно. Вони не пробивали тунелів наосліп, безпорадно. Вони мали свої розрахунки, і підходили до потерпілих найкоротшим шляхом.

На жаль, вони тільки приблизно знали, де знаходяться «Альфа» і «Бета». Екіпаж КБ-803 змушений був провадити свій пошук «на слух». Становище страшенно ускладнилося ще й тим, що рятівники зараз рухалися наосліп. Хоча вони й мали добрий зір, це не могло зарадити справі. Вже тисячу років відомо, що в космічному просторі від сліпоти рятують радіо та радар.

Додатковою і величезною небезпекою була сама зброя рятівників.

Коли нею керували автомати, позитрономети вражали ціль на передбаченій віддалі з точністю до сантиметра. Вистачило б звичайної броні з титаніту, яким оснащуються всі механопланети, космольоти і скафандри, щоб людина, перебуваючи за метр від полум'я, почувала себе в безпеці.

Проте зараз, у битві з Чорною Рікою, метальниками КБ-803 і «Розвідника» керували живі люди з їхніми недосконалими чуттями. Тут важко взагалі говорити про справжню точність. А той, хто попав би під вогонь метальника,

1 ... 32 33 34 ... 42
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Оті з Десятої Тисячі», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Оті з Десятої Тисячі"