Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Мій бос — ідіот, Томас Еріксон 📚 - Українською

Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мій бос — ідіот" автора Томас Еріксон. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 78
Перейти на сторінку:
який у вас колір чи рушійні сили.

Начальник в принципі стане не потрібним. А ви візьмете на себе контроль над власним розвитком. Усе, що вам треба зробити, — взяти активну відповідальність за своє власне майбутнє.

Крок ближче до розгадки загадки — як усе відбувається з новачком на роботі?

Уявіть, що ви збираєтеся розпочати нову роботу. Відправили резюме, і знаєте що? Вас взяли! Вітаємо! Але що ж тепер? Кидатися у вир із головою? Чи може є щось, на що слід звернути увагу? Так, є, і тепер ми до цього переходимо.

Перша фаза — сильне бажання, низький рівень навичок

Висока залученість (мотивація та впевненість у собі), але низька компетентність (саме для цього конкретного завдання).

Захоплений новачок, який стріляє по всьому, що рухається

Якщо ви починаєте нову роботу, у якій ще не маєте досвіду, ваша залученість зазвичай є високою. Ви вмотивовані та впевнені в собі перед тим, як беретеся за те, що вам потрібно зробити. Все буде круто. Наскільки це може бути складно? Вам просто треба взятися за справу! Хоча десь підсвідомо ви розумієте, що ніколи раніше цього не робили, а це має наснажити вас на роздуми. Проте навіть усвідомлення того, що, можливо, для цього завдання у вас недостатня компетентність, вас не зупиняє. Ви у будь-якому разі беретеся за роботу. Чому? Тому що ваша залученість є дуже високою! Ви відчуваєте, що все наче йде добре.

Ви телефонуєте друзям і родичам, розмовляєте із сусідами й родиною — ви отримали нову роботу! Можливо, це ваша перша робота на посаді начальника. Ви справді давно мрієте зробити кар’єру у цьому напрямі, справді відчуваєте натхнення! Звісно ж, усі вас вітають.

Хтось може поцікавитися, що ж це за робота. Ви відповідаєте, що вона охоплює багато чого, про що ви саме тепер мало що знаєте, але вам дуже хочеться в усьому розібратися. Проте яким буде ваш робочий день? Ви цього навіть не знаєте, але ваша необмежена енергія б’є фонтаном. Зрештою, що ж найгірше може статися?

Ви беретеся практично за все, долучаєтеся до кожного можливого проєкту, тому що це все видається цікавим, але навіть гадки не маєте, скільки і на що вам буде потрібно часу. Ви працюєте вечорами, ночами та у вихідні — адже це так весело і класно. Абсолютно нічого не може вас зупинити.

Ви — це те, що я іноді називаю неусвідомленою некомпетентністю.

Друга фаза — слабке бажання, низький рівень навичок

Це — низька залученість (мотивація та впевненість у собі) та низька компетентність (саме для цього конкретного завдання).

Людина, яка з’ясувала, що нічого не працює, і вже збирається здатися

Коли ви тільки беретеся за роботу, то робите це з усією енергією, мотивацією та впевненістю, яка тільки може у вас бути. Ви — скрізь: долучаєтеся до всіх проєктів, берете участь у кожному процесі.

Однак за деякий час ви кілька разів гепнитеся лобом об стіну. З подивом з’ясовуєте, що насправді все не так просто, як собі уявляли. Важко з усім встигати, ви не володієте необхідними інструментами, не знаєте, в кого про що спитатися, а ті, кого вдається зловити, вочевидь зайняті своїми справами. Ви навіть не можете знайти свого начальника, і починаєте замислюватися, чи не взялися ви раптом за задужий для себе гуж?

Через деякий час помічаєте, що робите неправильні речі, у вас не виходить дати раду всім рутинним процедурам, і незабаром забракне сил для роботи пізно ввечері. Те, що вас надихало спочатку, тепер стає тягарем. Таке враження, що всі знають, що робити, а ви — ні. Це — не та робота, якої ви прагнули, начальник — дурний, і вам починає здаватися, що й погода весь час якась похмура й дощова. Проблемам нема кінця-краю.

Постає ризик, що ви почнете тикати пальцем на інших і шукати цапів-відбувайлів. У деякі дні навіть складатиметься враження, що ви оточені ідіотами. Однак насамперед ви будете розгубленими й спантеличеними. Нова маленька справа, що є роботою ваших рук, виконана неправильно, і вас більше нічого не тішить.

Найгірше, коли все це відбудеться в момент переходу від випробувального періоду до постійного трудового договору. Можливо, ви відчуваєте, що можете вже здатися. Думаєте, що ця робота, мабуть, все ж не для вас.

Ви щойно стали усвідомлено некомпетентними.

Третя фаза — слабке бажання, високий рівень навичок

Низька або середня залученість (мотивація та впевненість у собі), але висока компетентність (саме для цього конкретного завдання).

Той, хто почав уже розуміти що до чого, але все ще сумнівається

Узяти й здатися — це хіба добре? Що ж тепер, під поїзд кидатися? Однозначно — ні. Ви повинні усвідомити, що відбувається. Прикол саме в тому й полягає, що не треба здаватися. Працюйте далі, бажано з професійною підтримкою вашого безпосереднього начальника. Це — природна фаза, ми всі час від часу дорогою до успіху потрапляємо до якоїсь ями.

Якщо ви боретеся й опираєтеся раптовому й потужному бажанню кинути все, запізнитися, довше пообідати й піти раніше додому, то почнете повільно помічати, що попри те, що це — важко, ви поступово навчаєтеся робити свою роботу. Важливо бачити в цьому й позитивні аспекти. Наприклад, ви, мабуть, уже знаєте, що й коли точно не спрацьовує.

Не здавайтеся, і за деякий час вам стане легше. Працюйте, і ви помітите, як тиск повільно знижується. Ваша мотивація до вас поступово повертається, бо ви почнете плавно переходити від одного завдання до наступного. Якість того, що виходить із ваших рук, буде дедалі вищою, і ви знову почнете отримувати задоволення від роботи.

Звісно, ви все ще матимете завдання, з приводу яких сумніватиметеся. Це можуть бути якісь дрібні речі. Наприклад, ви знайдете на своєму робочому столі замітку-нагадування: «ЗАТЕЛЕФОНУЙ НІЛЬСОНУ!». Вам аж живіт починає крутити, бо ви чудово розумієте, про що йдеться. Під нагадуванням — уточнення: «Він люто на тебе злий».

Прекрасно. Добре. Час взятися і за цю невдячну справу. Ви знаєте, чого хоче Нільсон. Що ще гірше, ви знаєте, що маєте йому сказати, і що у вас є компетентність набрати його номер.

Тільки оце спершу… сходити на обід. Чи, можливо, зробити це трохи пізніше?

Після обіду? А чому б не зробити це завтра?

Причина такої поведінки дуже проста — вашої впевненості у собі недостатньо, щоб стати до бою з розлюченим Нільсоном. Інакше це не було б для вас такою проблемою. Але от саме сьогодні… ні. Ви недостатньо вірите у свої сили, щоб взяти в руки телефон і зателефонувати йому.

Ви неусвідомлено компетентні.

Четверта фаза — сильне бажання, високий рівень навичок

Висока залученість (мотивація та впевненість у собі) та висока компетентність (саме для цього конкретного завдання).

Той, хто сам з усім справляється й дозволяє собі дедалі більше

Зрештою, все у вас вийде. Оскільки ви не той тип людини, яка здається вже за перших труднощів, ви все здолаєте і якнайкраще з усім розберетеся. Ви виконали багато завдань і стільки з них — успішно, що зросли не лише

1 ... 33 34 35 ... 78
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"