Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Непрохані гості, Василь Головачов 📚 - Українською

Читати книгу - "Непрохані гості, Василь Головачов"

412
0
09.05.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Непрохані гості" автора Василь Головачов. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 64
Перейти на сторінку:
на терасі технічного центру УАРС. Над головою нависала похила чарункувата стіна кілометрової споруди, під нами схил горба обривався в Десну.

Гнат замислено дивився униз, на ріку. Було видно, що думки обсіли його не вельми веселі. 1 чого це Деніз від учорашнього дня слухати про нього нічого не хоче? Посварилися? Ніби ж немає причини…

— А з цим куди? — нагадав про себе Дай-ніс, другий помічник Гната. В руках він тримав передавач, знайдений у печерах Ховенвіпу.

— З цим? — отямився Гнат. — Як і вирішили, в лабораторію мікротехніки. Зустрінеш Первенцева, поясни йому ситуацію і з’ясуй, хто давав завдання на розробку передавачів. А ще дізнайся, чи немає інших подібних замовлень. Пам’ятай про таємницю розслідування.

Дейніс кивнув і зник.

Гнат поглянув на квадрат відео, на якому промайнули цифри часу, і кивнув на лаву.

— Сядьмо, варяже. Ану розкажи докладніше, що тобі з Первицьким ще стало відомо із загадкових подій.

Я розповів.

— Зрозуміло. — Гнат помовчав з хвилину. — Доведеться тобі завершувати розгляд самому. Дзвони у відділи Управління, які займаються ліквідацією аварій, лети на місце, поговори з очевидцями, коротше — розберися не тільки у фізиці, а й у психології. Відвідай також американський метеоцентр. Наші помічники-вчені запропонували хорошу ідею щодо слідів Демона в атмосфері й на воді. І ось ще… я тут згадав… Пройдися-но ти місцями, де недавно побував Демон, пошукай слідів, про які ще ніхто не говорив, щось таке, що не вкладається в рамки звичних уявлень. Це може бути… ну, не знаю що. У Пскові, наприклад, при аварії на атмосферному заводі я виявив “скляну” смугу… До речі, не забути б поспитати в експертів, зробили вони аналіз смуги чи ні.

Я кивнув.

Гнат стиснув мені лікоть, і я піпюв. А він залишився сидіти, занурений у свої думки.

У метеоцентрі я пробув недовго. Працівники там чергували досвідчені й за півгодини відшукали те, чим я цікавився. Синоптики справді знайшли сліди, подібні до тих, які, на думку вчених, мав би залишати Демон.

У Сан-Антоніо, скажімо, перед дивним літнім снігопадом бачили смугу туману, з якої і випав сніг. В Атлантиці супутники “помітили” термічні смуги: на поверхню вийшли холодні підводні течії, яких раніше там не було. Я не дуже вірив, що цей випадок несе потрібну інформацію, але в часі він укладався в ланцюжок Ховенвіп — Псков, і тому вніс його у реєстр загадок. Між іншим, біля узбережжя острова Сан-Мігель, на якому самозбудилися вулкани і де я побував, виконуючи перше наше з Гнатом завдання (пошук космольота, що незаконно стартував у ТФ-режимі), також було зафіксовано термічні переохолоджені смуги на воді.

З метеоцентру, минаючи позначені географічні точки, я кинувся пізнавати Землю з дещо несподіваного боку, але як не старався, встиг побувати лише в Х’юстоні та в Сан-Антоніо. Територію Х’юстонської енергостанції було ще обнесено захисною сіткою, і чогось “дивного” спостерегти не вдалося. В Сан-Антоніо я блукав вулицями цілісіньку годину, але єдину “дивину” угледів у центрі міста, на майдані Марка Твена — це був пам’ятник Твену, виконаний у стилі модерн у вигляді натурального людського серця в ненатуральну величину: висота монумента досягала десяти метрів.

Звільнивсь я лише об одинадцятій вечора.

Гнат усе ще перебував у відділі. Я почав було розповідати про свої мандри-пригоди, але він мене перебив:

— Зачекай, варяже, розкажеш усе потім. То правда, що в місцях загадкових подій бачили чистильника?

— Так. Я показав знімки Зо Лі. Він був там.

— Гаразд, Поки що відпочивай, а о дванадцятій нуль-нуль будь у Лапарри, без запізнення. Я відлучуся на годину.

Повечерявши, я подзвонив додому, перекинувся парою жартівливих ретирад з Деніз і попрошкував у кабінет начальника відділу. Щоправда, поріг кабінету я переступив не без трепету.

Виявилося, я прийшов першим. Лапарра мовчки показав мені на стілець і продовжував роботу, вдивляючись у стовпчики цифр, світляні рядки, що бігли по панелі стола, а іноді переключав щось на дошці зв’язку-координатора.

Сім хвилин я нудьгував, не знаючи, куди подіти розпашіле обличчя (зняти б, як маску, й охолодити крижаною водою). Зрештою, прийшов Аристарх, мовчки сів поруч. Гнат заявився о першій ночі з худим і рудим заступником Лапарри.

Начальник відділу стиха сказав “відбій” у панель стола, зачекав відповіді, натиснув на вимикач, і світлова біганина на столі вщухла.

— Слухаю, — Лапарра глянув на Гната. — Тільки коротше. Шкодую, що зміг звільнитися так пізно. Як почувається Дайніс?

— Нормально. Одначе у форму ввійде не раніш як через добу.

— Що з ним сталося? — вихопилось у мене. Гнат знехотя відповів:

— На Дайніса було вчинено напад, — і додав, аби у мене більше не виникало запитань: — Хотіли відібрати передавач.

— Хто нападав — з’ясували?

Гнат знайомим жестом обхопив пальцями підборіддя.

— Поки що ні. Нападаючий підійшов ззаду і провів прийом “сон”. Передавач зник.

— Це міг бути Зо Лі?

— По тому, як було проведено прийом, можна судити, що нападаючий — людина малого зросту. Це міг бути і Зо Лі. В такому разі він сміливий не за зростом…

— Не відволікайся. Що з’ясували?

— Первенцев підтвердив, що одержав замовлення на розробку передавачів. І не тільки передавачів. Кілька днів тому вони завершили монтаж і перевірку багатодіапазонного біовипромінювача. Випромінювач загадково щез того ж дня із замкненого сейфа лабораторії. Крім випромінювача, зник і серійний посилювач емоцій. Це до відома.

— Хто видавав і підписував завдання на розробку?

— Видавав Ларрі Хемпстер, підписував Мартін Гриффітс.

— Що?!

— Отак, заступник начальника американського філіалу “Аїд” і сам начальник. Ні той, ні той і в очі не бачили цього завдання. Підписи на бланках-замовленнях підроблено.

— Хто приходив з бланками?

— Первенцев не пам’ятає. Гадаю, що той, хто стріляв з “дракона”, поштою надіслав їх по каналу особливої терміновості. Аристарх провів обережний зондаж відділу підготовки Дальрозвідки. Зо Лі там ніхто не бачив, і взагалі ніхто

1 ... 33 34 35 ... 64
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Непрохані гості, Василь Головачов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Непрохані гості, Василь Головачов"