Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 182
Перейти на сторінку:

-    А що за чай? – поцікавилася я.

-    М’ята, меліса, смородина й листя суниці. Дуже корисний. Ми не купуємо   чай в магазині, збираємо самі  на дачі влітку.
 
-    На дачі? – перепитала я, зачепившись за інформацію.

-    Так, у нас  є невеличка хатинка під Києвом.  На літо ми туди перебираємося. Ось нещодавно зібрали картоплю з Вовкою  й приїхали в Київ.  Ви його не сваріть, що не з першого вересня  до школи пішов.  Він наздожене. Все переважно на Вовці, бо з мене який працівник? Знаєте, він такий вправний. Садити нам  город сусід  допомагав, а вибирали  самі. Декілька мішків продали, то Вовці курточку й черевики  купили. Хлопець росте.

   То ось звідки засмага. Він ціле  літо гарував на городі. І  три тижні  до школи не ходив, бо на городі порядок наводив. А піжонився, що на морі відпочивав. Звісно, перед дівчатами півнем ходив. Я посміхнулася про себе, але Тамарі Гнатівні  нічого не сказала.

-    То ви єдина його родичка? – спитала я по ходу розмови.

-    Єдина, на жаль. Так хочеться, щоб він в люди вийшов до того, як я помру, - печально  мовила старенька  й зазирнула мені в очі, немов у саму душу. – Він же думає, що я не знаю, а щоб мені ліки купити потрібні, бо серце в мене непутяще, онук вечорами підробляє. Тяжко працює. А останнім  часом зв’язався з хуліганами. Ви, якщо можна, накричіть на нього, а то мене він не слухає. Я не хочу, щоб він з тими  Цибулями водився. Погана компанія. 

-    Обов’язково  насварю, будьте певні, - тільки вимовила, як почула, що  замок у дверях клацнув і приємний голос онука пролунав в коридорі:

-    Бабуль, ти де? Так смачно  пахнуть твої  булочки, я вже  слиною  вдавився, - він  увійшов на кухню усміхненим, але, побачивши мене, змінився на обличчі, й грубо спитав:

-    А ви тут Софіє Костянтинівно яким макаром?

-    Прийшла познайомитися з твоєю бабусею, - спокійно відповіла я. Нехай  тепер їжачиться і  вдає з себе хама. Я-то  знаю, який він насправді. - Вже йду, не буду  вам заважати, юначе. Вибачте, що  дозволила  собі з’їсти  дві булочки, які  пекла  вам ваша  чудова  бабуся, - щоб  розминутися, мені довелося пройти повз нього так щільно, що він засоромився. А я швидко  подякувала Тамарі Гнатівні за гостинність і   вискочила в  коридор.  Затуливши носа рукою,  промчала  стрілою  по сходах аж до  самої вулиці.

   Вовка наздогнав мене аж  біля  автобусної зупинки. Схопив за руку й різко повернув обличчям до себе:

-    Ти жалітися на мене приходила? — гаркнув, а в самого така  безпорадність в очах.

-    По-перше,  ви приходили, - вперто переучувала я.

-    Зрозумів, на ви й пошепки. У неї дуже хворе серце. Кажи мені все, що хочеш. Хочеш бий, принижуй, викликай на педраду, але її не чіпай. Ще раз додому прийдеш… прийдете – за мить сходами спущу!

—    Більше не прийду, не кип’ятись. Я  твоїй  бабусі нічого поганого не сказала.  А ти й сам би не нервував її.  Чудова вона людина.  Так любить тебе. Я тобі, між іншим, заздрю. Бережи її.  А мені не варто погрожувати.  Не боюсь.  Знаю, що ти  не такий, як хочеш видаватися. Вибач, мій автобус, - я просто метеликом  влетіла  до автобуса й коли він  поїхав,  провела поглядом спантеличеного Вовку, що лишився  на зупинці.

 Наступного  дня Вовка  з опущеною головою підійшов до мене й простяг  пакунок з  травами та булочками:

-    Це вам від бабусі. Чай. Нерви заспокоює. І булочки. 

-    Дякую, Вова,- цей чай я згадувала увесь вечір.

-    І ще. Вона  просила вас,  якщо буде час, зайти до неї. Хоче потоваришувати.

-    А ти мене не спустиш зі сходів? – лукаво спитала я, усміхаючись.

-    Нє-а. Ви їй  сподобалися.  І ще… Дякую, що про двійки мої не сказали.

-    Я пообіцяла, що ти  будеш вчитися, - вирішила скористатися моментом. Я відшукала його слабке  місце. Він зробить все, що завгодно, заради своєї бабусі. Я відчула, що зможу ще  напоумити це здорове й непутяще дитя.

-    Ну це ви взяли на себе  забагато.  Хочу подивитися, як це у вас вийде, - він нахабно  пройшов мимо, а я відзначила, що отримала маленьку, але все ж перемогу. Вова ще не знав, що  то я тільки здаюсь  маленькою й тендітною.  Насправді сильна, коли треба — дуже сильна. А ще цілеспрямована.
 

1 ... 34 35 36 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"