Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

269
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 33 34 35 ... 182
Перейти на сторінку:
ГЛАВА 13 ВОВИНА БАБУСЯ

Ти знаєш, рук твоїх тепло
Турбота, ласка і любов твоя –
Все це в житті допомогло,
Мамуся мамина, бабусенько моя!

 

П’ятиповерхівка, в якій мешкав Титаренко Вова з бабусею,  «вражала» своїм убогим виглядом. Особливо  разюче  це  впадало в око, адже поруч  рік тому побудували  елітну  багатоповерхівку з тонованими скляними балконами, кондиціонерами та численними  біленькими супутниковими тарілками, понатиканими де-не-де  по стінах.  У багатоповерхівці усе «кричало» грошами та статусом, а на «хрущовку», що стояла, немов бідна родичка, поруч, без жалю не можна було дивитися. 

Коли я увійшла до  під’їзду, то  ледве не залишила в парадному весь свій небагатий обід – у ніс різонув  сморід котячих та собачих випорожнень. Деякі свіжі  випорожнення (чиї не знаю, діагностику не проводила) все ще  лежали у куточках на  сходових майданчиках.  Я ніколи ще не підіймалася на  четвертий поверх так швидко, затиснувши носа двома пальцями правої руки. Вимушений рекорд!

   Подзвонила у двері з набитою цифрою «15», але мені не відчинили. Я дзвонила зі школи Вовиній бабусі, щоб попередити про  свій візит, але слухавку ніхто не взяв, тому на свій страх та ризик приперлася. І вже жалкувала про таке необачне рішення. Постояла хвилин п’ять, періодично відкриваючи носа й зразу ж закриваючи, і вже збиралася йти, коли  двері повільно прочинилися, й на порозі  з’явилася  невеличка старенька жіночка з очами, як у Вови. 

— Доброго дня! Ви  Тамара  Гнатівна, бабуся Вови? – на всяк випадок спитала, щоб не втрапити не за призначенням.

— Так, а ви класний керівник Вови?  – м’яким приємним голосом  спитала  жіночка.
— Так, - подарувала  посмішку, щоб розташувати  до себе людину. -  Можу з вами поговорити?

— Звичайно! Проходьте швидше, а то тут у нас усі аромати Франції, дістали кошатники із собачниками, ніякого спасу з ними. Вови зараз немає вдома, але скоро буде, - Вовина бабуся пропустила мене у прихожу й зачинила спочатку одні двері, а потім другі.

— А Вова нам і не потрібен. Я власне до вас, - скинула плаща й переступила поріг, немов утрапила в інше  життя. Брудний коридор з  налузаним насінням й смородом  котячих та собачих фекалій змінився   ароматом  нещодавно спечених булочок з корицею. Приємний запах не тільки згладив неприємний сморід коридору, але й збудив апетит – згадала, що обід був нашвидкуруч й в економному варіанті.

— Мій онук  щось скоїв? Він такий непутящий, - почала старенька, пропускаючи мене до  вітальні й  підштовхуючи ніжними рухами до дивану. Сама ж старенька сіла  у невеличке крісло, на якому в куточку  було заштовхнуте в’язання. Я хотіла  було почати розповідати про всі походеньки Вови. У мене вже  була  підготовлена промова. Методично я позбирала все, що накоїв цей  телепень  Титаренко Вова: скільки уроків зірвав, кого послав у невідомі країни з гидкими назвами, кому  підніс дулю, кого обізвав «коза»… Але на  маленькому столику я помітила   чималу  купку різних ліків. Придивилася й  впізнала: валідол, спазмалгол, валер’янку, пумпан… Серцеві пігулки. «У жінки хворе серце!» - промайнуло у моєму  мозку, і я забула всю ту доповідь, яку методично правильно готувала, як  описано в підручнику педагогіки.  Тамара Гнатівна вже сиділа, як на голках, й нервувалася, заломлюючи свої висушені роками пальці, готуючись до неприємної розмови. Треба було терміново заспокоювати жінку. Я знову вирішила підійти оригінально. Просто поговорити.

— Ні. Ваш онук нічого поганого не робив. Просто я вирішила  познайомитися з усіма батьками дітей, яких  буду  вчити й вести ці два роки, - я так майстерно починала брехати, виправдовуючи  себе  тим, що віртуозна брехня – це  різновид творчості.

— Ну слава Богу, а то  Вовку тільки сварять. А він не поганий. Ходімте краще на кухню, я вам чайку  смачного заварю. Ви такого не пили ще ніколи, - Тамара Гнатівна пошаркала  своїми  об'ємними саморобними  капцями  (видно, рукодільничає жінка не на жарт) в бік кухні. Я пішла за нею. Невеличка кухонька, але чистенька й затишна! На  табуретках  зв’язані методом  печворк  подушки – щоб не холодно було. Посередині встеленого блакитною клейонкою столу  стояла  вазочка з цукерками  та пряниками, обтягнена накрохмаленою зв’язаною гачком  серветкою «медуза».   Маленька бабуся набрала води й поставила чистенький акуратний  чайник на вогонь. Чим більше я спостерігала за  Тамарою  Гнатівною, тим частіше себе ловила на думці, що Вовина бабуся дуже схожа на мою бабусю Надю, мамину маму: така ж інтелігентність рухів і естетизм у кожній дрібниці.

— Пригощайтеся поки що булочками, - серветку з мисочки було знято й моєму зору постала чарівна картина у вигляді апетитних зарум’янених булочок. -  Зараз закипить чайник. Як знала, що гості будуть, булочок  напекла.  Вовка їх так любить.  Недаремно мені великий кошлатий пес наснився. Друг на поріг! І синички у вікно клювали, - далі вона захопилася розповіддю про онука. Я бачила, як їй були приємні спогади про  кумедного й хорошого Вову в дитинстві. Тамара Гнатівна навіть  принесла  із зали альбом з фотографіями. І я поринула в цікаву розповідь про щасливу родину – родину  Вови Титаренка. 

—    Людочка, моя  донька, мама Вови,  така щаслива  була, коли  Вовка народився. Всі казали, що Вовка на дівчинку схожий.  Паша, батько Вовки, таким гарним батьком був, - Тамара Гнатівна перегортала сторінку за сторінкою,  я слухала й хотілося слухати цей оксамитовий голос. – Паша любив у лотереї різні грати. Йому щастило, дуже щастило. Одного разу багато виграв, і ось тоді купили машину. А потім… Вовка в п’ятому класі був, коли вони  розбилися на машині.  Паша чудово керував, їздив правильно, але назустріч п'яний трапився. Онук тоді вчитися перестав, переживав страшенно. Воно ж і зрозуміло, дитині зразу й матір, і батька втратити.  Ще на один  рік його залишили в школі через те, що не встигав.  А він не дурний. До п’ятого класу був відмінником. На карате ходив, у басейн плавати.  
  Чайник закипів. Тамара Гнатівна  підхопилася на  його свист і  швидко залила  накидані у невеличку каструльку травки. І дійсно, тільки вона залила  ці травки кип’ятком,  як аромат рознісся по всій кімнаті. Старенька ближче підсунула миску з  булочками до мене й  ласкаво  запропонувала скуштувати.  Такої  смакоти я не пробувала ніколи.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 33 34 35 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"