Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Бомбардир 📚 - Українською

Читати книгу - "Бомбардир"

187
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бомбардир" автора Кирило Круторогов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 34 35 36 ... 65
Перейти на сторінку:
довго на себе чекати.

Востаннє я бачив його на шкільному випускному, і відтоді хлопець помітно змінився. Трохи витягся, плечі поширшали – мабуть, відвідує тренажерний зал; на щоках – здоровий рум’янець, але відразу видно, що він ще й не починав регулярно голитися. Тепла усмішка, в усьому відчувається спокійна ґрунтовність. Але на Софію він дивився точно так само, як у четвертому класі,– з обожненням. Інша річ, що з такими залицяльниками дівчатам на кшталт моєї дочки вже за годину стає безнадійно нудно.

– Олексію Петровичу, радий вас бачити! – Він міцно потис мою руку.

– Взаємно, Олегу! Сідай…

– Соню, маєш класний вигляд…– Він одразу зніяковів.

– Мерсі ґран.– Вона самовдоволено всміхнулася.– Перекусиш? Ні? Тоді до справи. Татові треба з тобою про дещо переговорити…

– Викладайте, Олексію Петровичу!

Я зам’явся:

– Питання, звичайно, делікатне, але… Власне, мова про твого батька. Мені необхідна його допомога.

– Думаю, він вам не відмовить. Тим більше що часу в нього тепер – вагон. Півроку вже на пенсії.

– Це саме стосується його роботи…

– І в чому проблема?

– Мене цікавлять обставини загибелі однієї людини. Такий собі Станіслав Бондар, йому було всього двадцять два. Сталося це в Києві чотири роки тому. І ще одна важлива річ: мені потрібно з’ясувати, чи пов’язаний якимось чином із цією трагедією такий собі Сергій Гайдук.

Я був майже впевнений, що обидва цих імені ні про що не говорять Олегові. Футбол його ніколи не цікавив. Проте він записав їх у нотатник свого планшета, усміхнувся: «Зробимо!» – і зараз же повернувся до Софії, втративши до мене інтерес.

– Соню, є ідея! Як ти дивишся на…

Кінця фрази я не почув. Підвівся з-за столу, розплатився з офіціантом і на прощання цьомкнув мою дівку в маківку. Та невдоволено завовтузилася, фальшиво здивувалася моєму стрімкому від’їзду й у тисячний раз пообіцяла телефонувати регулярно.

Наступного дня о дев’ятій ранку мене розбудив дзвінок мобільного. Номер не визначався – взагалі.

Я прийняв виклик.

– Олексій Петрович? – поцікавився незнайомий голос.

– Звечора наче був ним,– спросоння огризнувся я.

– Це Яневський, батько Олега.

Сон мій миттю зник, я підхопився й сів на ліжку:

– Добрий день, радий вашому дзвінку!

– Ви не могли б хвилин через п’ять спуститися до під’їду?!

– Безумовно… Продиктувати адресу?

– Я в курсі, вже під’їжджаю…

Я блискавично натягнув першу-ліпшу одежину й вилетів на вулицю. Майже одночасно зі мною до під’їзду безгучно підкотив величезний, як океанська яхта, матово-чорний джип. Двічі блимнули фари. Крізь лобове скло я помітив, що в салоні тільки водій,– і відразу плавно відчинилися праві дверцята. Секунду повагавшись, я заліз на пасажирське сидіння.

За кермом, відкинувшись на підголівник, сидів міцний добродій у костюмі без краватки. Владний погляд, до блиску виголене обличчя без найменшого виразу.

– Олексій Петрович? – повторив він глухуватим, негучним голосом, немов від мене очікувалися свідчення під протокол.

– Так точно. Перепрошую, не знаю вашого імені та по батькові. Хоч наші діти й навчалися в одному класі, нам з вами якось не випадало перетинатися.

– Сином займалася дружина,– з тими ж інтонаціями промовив він і раптом усміхнувся, відразу помолодшавши.– З вашого дозволу – Олександр Миколайович.

Ми потисли один одному руки, і він мовив далі:

– Олег до вас завжди ставився з величезною повагою. Як до людини й журналіста.

– Ваш син – чудовий хлопець. Він мені ще малим подобався. Але, гадаю, справа тут зовсім не в мені, а в моїй дочці.

– Без п’яти хвилин родичі, еге?

– Навряд чи,– засумнівався я.– Я ж бо її характер знаю. Хоча – все на небесах вирішується…

Яневський знов усміхнувся, миттю змахнув усмішку й без жодного переходу мовив:

– Син переказав мені ваше прохання. Готуєте матеріал для журналу?

– Боже борони. Суто особистий інтерес. Стас Бондар і все, що з ним сталося, для мене на другому плані. Головне тут…

– Сергій Гайдук?

Я здивувався, але відразу зрозумів, що сам назвав це ім’я в розмові з Олегом.

– Я зв’язався з тими, хто займався тоді цією справою,– вів далі він.– Деякою інформацією вони поділилися.

– Сподіваюся, це було не надто складно?

– Не проблема.– Мені вчулась іронія в його тоні.– Але оскільки це матеріали слідства, розголошення їх усе ще небажане. Ви можете це гарантувати?

Я ще раз запевнив співрозмовника, що про публікацію нема й мови.

– Тоді про фактичний бік справи.– Яневський розвернувся й узяв із заднього сидіння пластикову папку. Кілька аркушів роздруків лягли на торпедо.– Станіслав Бондар, 1990 року народження, мешкав у Києві. Місце постійної реєстрації – селище міського типу Магдалинівка в Дніпропетровській області. Футболіст, виступав за молодіжну команду київського «Арсеналу», винаймав квартиру в будинку на вулиці Мишуги, де мешкав разом із цивільною дружиною, Цвіркуновою Олександрою, того ж року народження. Не притягувався, але двічі побував у ситуаціях, коли проти нього були свідчення щодо зберігання й уживання марихуани. Однак в обох випадках до офіційного обвинувачення не дійшло… У матеріалах, які мені надали, є й неофіційні позначки, про них я повідомлю вас пізніше. Станіслав Бондар загинув чотири роки тому, 19 квітня,– випав з вікна орендованої ним квартири під час святкування дня народження його близького друга, Гайдука Сергія Олексійовича, того ж, 1990, року народження. Експертиза зафіксувала 2,4 проміле алкоголю в крові загиблого. Іншими словами, він був геть п’яний…

Яневський витримав паузу, зазирнув у роздрук.

– Далі. У вечірці брали участь восьмеро людей. Троє дівчат, у тому числі співмешканка Бондаря, і п’ятеро молодих чоловіків. Опергрупі, що прибула на виклик, важко було домогтися від них свідчень – стрес, алкоголь і не тільки алкоголь… Цвіркунова була у вкрай важкому стані: ридала, непритомніла, довелося викликати швидку. Прийшовши до тями, вона стала кричати, що у страшному випадку винний Гайдук, і кидатися на нього з кулаками. Їй зробили ще одну ін’єкцію транквілізаторів. На запитання оперативника, чи впевнена вона, що Гайдук має стосунок до загибелі її співмешканця і чи бачила вона це на власні очі, прямої відповіді не отримано. Незабаром у квартирі з’явився громадянин Черниш, що назвався спортивним агентом, разом із ним прибув адвокат – він і представляв інтереси Гайдука під час слідчих дій… Ви знайомі з цим Чернишем, Олексію Петровичу?

Я мовчки кивнув.

– Тоді поцікавтеся в нього, яким чином їм удалося розв’язати цю проблему…

Я наочно уявив, як би повівся Сергіїв агент, коли б я поставив йому це питання. І вирішив, що ліпше промовчати. Яневський повів далі – ще сухіше, немов ішлося про банальну кишенькову крадіжку:

– Усі учасники вечірки неодноразово були запрошені до прокуратури, охоче давали свідчення й

1 ... 34 35 36 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бомбардир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бомбардир"