Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Бомбардир 📚 - Українською

Читати книгу - "Бомбардир"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Бомбардир" автора Кирило Круторогов. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 35 36 37 ... 65
Перейти на сторінку:
співпрацювали зі слідством. У підсумку з’ясувалося, що Бондар став на табурет, щоб дістати пачку серветок, яка лежала на високому холодильнику,– усе це відбувалося біля відчиненого навстіж вікна. На той момент він перебував у стані сильного алкогольного й наркотичного сп’яніння. Не дивно, що він оступився, заточився й спробував схопитися за стулку вікна. Її не виявилося на місці – і Бондар вивалився в отвір. Усі свідки в цьому питанні сходяться до дрібниць. На тілі як загиблого, так і інших учасників вечірки немає слідів боротьби або інших фізичних ознак. Версія про вбивство не знайшла підтвердження. Підстав припускати самогубство також не було, і смерть Станіслава Бондаря кваліфіковано як нещасний випадок…

Яневський пильно глянув на мене, ніби знову повертаючись для себе до питання – навіщо мені це. Двигун джипа майже безгучно працював, салон обігрівався, однак я мимоволі зіщулився від холоду. Цей протокольний опис подій було досить легко уявити.

– У той час я працював у слідчому управлінні, тому й виявився в курсі. Пізніше, під час наглядової перевірки, ознайомився й із робочими матеріалами. І от що я вам скажу, Олексію Петровичу: причин сумніватись у висновках слідства в мене немає. Усе занадто очевидне, ніяких підводних каменів. Безглузда смерть, звичайно, але нічиєї провини, крім самого Бондаря, у ній немає. Такі справи… Отут,– він звучно клацнув нігтем по пластику папки,– деякі протоколи допитів, експертні висновки й висновок слідства… а також домашня адреса й телефон громадянки Цвіркунової.

Я відкрив був рот, щоб подякувати, але мене випередили:

– Тільки – послуга за послугу!

Я мимоволі напружився.

– Поговоріть із дочкою, Олексію Петровичу. Попросіть її… м-м… не відволікати Олега, доки не закінчиться сесія. Учора він з’явився додому тільки під ранок і повідомив, що вони із Софією чудово провели час у нічному клубі…

– За всієї моєї поваги, Олександре Миколайовичу,– я не зміг стримати усмішку,– але вплинути на неї неможливо. Особисто я навіть не намагаюся. Марно. Але я вас трохи заспокою. Вони не більше ніж шкільні друзі. З цього боку вашій родині нічого не загрожує.

Ми обидва розсміялися, причому Яневський із видимим полегшенням, і я вибрався з машини в холодну ранкову мряку, притискаючи до грудей сіру папку.

Олеся Цвіркунова не відгукувалася протягом усього дня. Нарешті ближче до вечора я все-таки застав її. Вислухавши мене, вона сказала, що подумає й передзвонить. Через півгодини дійсно передзвонила й відмовилася від зустрічі. Сухо й роздратовано кинула в телефон:

– Не хочу ворушити минуле. На все добре!

– Чекайте! – закричав я, бо відступати було нікуди.– Хвилинку! Вислухайте мене! І не треба так нервувати, Олесю. Я пишу книжку про… про молодих футболістів. Ніхто краще за вас не зможе розповісти про Станіслава.

– Це правда? Ви напишете про нього?

– Так!

Я почувався огидно. Знову ця клята брехня! Слава Богу, що дівчина не бачила в ту мить моєї фізіономії.

– Добре, припустімо… Але в мене зовсім немає часу кудись їхати, десь зустрічатися. Якщо вас улаштує, приїдьте на восьму вечора сюди, на вулицю Мишуги, 12. Тільки не спізнюйтесь. І не розраховуйте на тривалу розмову. Я встаю дуже-дуже рано й потребую відпочинку…

На цьому вона відключилася.

На місце я прибув із запасом, тому довелося ще хвилин двадцять тупцювати біля під’їзду перед тим, як подзвонити в домофон. Але коли до призначеного часу залишалося буквально дві хвилини, масивні двері відчинились і звідти, галасуючи, вибігла зграйка підлітків. Скориставшись цим, я прошмигнув у під’їзд, пірнув у ліфт і піднявся на шістнадцятий.

На мій дзвінок відчинили не відразу. Я вже вирішив був, що Олесі немає вдома або вона передумала і тепер, зачаївшись, перечікує, коли я заберуся звідси… Нарешті загриміли замки – один, другий, третій. На порозі виникла невисока сухорлява молода жінка. Бліде стомлене обличчя без сліду косметики. Одягнена в широку, немов із чужого плеча, темно-вишневу кофту з каптуром і кишенями на грудях, у які вона час від часу ховала руки, немов вони весь час мерзли.

– Добрий вечір, моє прізвище…– почав був я, але вона перебила:

– Я зрозуміла, проходьте…

Я опинився в просторій квартирі-студії з досить високою стелею – типовій для київського новобуду початку тисячоліття. Усюди було ввімкнене світло, але лампочки чомусь світили слабко, і щоб роздивитися хоч що-небудь, доводилося напружувати зір.

– Це вам,– я простяг узяту із собою коробку шоколадних цукерок.

– Дарма. Солодке для мене під забороною – діабет.

Вона знизала плечима. Я розгубився й сунув коробку назад у кейс.

– Чаю хочете?..

Я кивнув. Жінка з неуважним виглядом повернулася й пішла до єдиної кімнати, а я поплівся слідом. У цьому просторому приміщенні площею метрів тридцять панував натуральний хаос. Стіл із ноутбуком, завалений папками й паперами, ті ж папери розкидані на складаному дивані-книжці, посеред кімнати стирчить завантажена постільною білизною сушарка, шафа-купе відчинена, з неї вивалюється якийсь одяг. Безліч фотографій на стінах. На деяких – Олеся, але мовби й не вона, а її юна сестра,– дуже схожа, але набагато яскравіша, весела, аж іскриться радістю. Поруч, найчастіше обіймаючи її,– довготелесий хлопець із примруженими усміхненими очима. Обоє мають абсолютно щасливий вигляд. У рамці під склом – червоно-синя футболка з номером «25» на спині й прізвищем гравця: «БОНДАР».

– Я працюю в дитячому благодійному фонді,– пояснила причину безладу Олеся,– доба через добу. Краще ходімо на кухню, там трохи затишніше…

На кухні вона ввімкнула електричний чайник, поставила на стіл чашки й вазочку з печивом. Це просторе приміщення теж мало дуже занедбаний вигляд. Вікно, попри холод, було відчинене, звідти віяло протягом. Я прилаштувався на табуреті біля столу, вкритого дешевою клейонкою, а Олеся, так само загальмовано, підійшла до холодильника – трикамерного монстра від фірми «Лібгерр», відчинила, навіщось зазирнула всередину й зачинила дверцята.

– Ви, може, голодний? – не обертаючись, запитала вона.

– Ні, дякую,– квапливо відхрестився я, мимоволі поглянувши на вікно, біля якого стояв холодильник,– не турбуйтесь. Але від чаю не відмовлюся… Навіть без цукру, аби гарячий…

– Так, уже зима,– безбарвно мовила вона і, наповнивши чашки, сіла навпроти, підклавши під себе ногу.

– Про що ви хотіли поговорити?

– Про Станіслава. Про Сергія Гайдука. Передусім мене, звичайно, цікавить їхня футбольна кар’єра.

– Терпіти не можу футбол,– відгукнулась Олеся.– Нічого в ньому не тямлю. Ця гра мене дратує… Хоч я й жила з футболістом.

– Тоді про їхні стосунки. Адже Гайдук і Бондар були друзями. І досить близькими… ще відтоді, як навчалися в спортінтернаті.

– Ну, про той час мені нічого не відомо.– Олеся відставила чашку, потім знову присунула ближче. Але пити

1 ... 35 36 37 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Бомбардир», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Бомбардир"