Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Чужий і найрідніший, Інна Земець 📚 - Українською

Читати книгу - "Чужий і найрідніший, Інна Земець"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чужий і найрідніший" автора Інна Земець. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 36 37 38 ... 55
Перейти на сторінку:

А от мені той клубок досить легко розплутати було. То він мене, мабуть, у Мілки вистежив і гостя запримітив. Ревниве дурко! Поки на тій квартирі була, попросив Славко на ночівлю його побратима пустити. Якраз повертався з відпустки, десь на день перебути шукав місцину. Звісно, кімнату приготувала, вечерю змайструвала – мені ж не важко. А Тарас собі вирішив, що я його з ліжка викинула і пішла собі іншого одрізу шукати?! Тобто, зі мною йому некомфортно, без мене теж припікає, то простіше мене аж настільки легковажною вважати?! Ну, начувайся, Тарасе, тільки но попадись мені на очі – влаштую тобі розбірки! І що це за мода – стеження влаштовувати? Дали відкоша – сиди рівненько і лікуй своє его поранене! Завершили розмову з Русланом на сумній ноті. А як не сумувати, коли людина завтра на південний край пекла відправляється?

- Вибач, Русік, що підігріла казанок твого товарища і тобі клопоту додавла.

- Дурниці то все, Лесик, все залагодите, як обоє тверезо на ситуацію глянете. Я б дійсно цього хотів. От повернусь – перевірю, чи подорослішали! – сміється він.

Я вже не сміялася, хоч щосили імітувала легкий настрій. Побажала йому божого благословення, не сказала «Бережи себе» - на нулі то неможливо. Дала настанову всю русню знищити і переможцем повернутись. Рознервувалася, руки знову задріботіли, бігом в робочий процес вклинилася, аби не розвалитись від емоцій. Так до вечора і протрималась. А вдома залипла над телефоном і все ніяк не могла вирішити: писати Тарасу чи хай сам озветься? Ні, не писатиму. Мовчить – і я мовчатиму. Дні спивали за днями, подруга розважала оповідками про свої будні, про малючку свою неспокіну, про Славка та його розповіді. Вона про брата свого не питала і я теми не зачіпала. Тим паче на календарі вже кінець вересня був, тож наближалась дата, яку колись радісно вдома відмічали, а відепер в сумну місцину вітання повезу. Завжди кепкувала з бабусі і дідуся що тридцятого вересня одружилися. Дід лише відмахувався, а бабуся казала – то вона  хотіла, щоб їм на все життя віри, надії і любові вистачило. Ще навесні домовились з Тарасом, що разом у цей день їх навідаємо, та тепер на нагадуватиму. Готуватися до тієї поїздки не було чого, хіба що морально.

 - То сама поїдеш? – спитала подруга.

- А з ким?

- Ну…

- Брата твого запрошувати не стану. І взагалі, до чого тут всі інші? То моя родина.

- Шкода, що я не поруч.

- І мені шкода, та не лише через те, що зі мною не поїдеш. Я за тобою щодня сумую. Та нічого, Мілка, перемога незабаром – відчуваю. Зате уяви, яке свято влаштуємо!

Ніби й відволіклись, дозволивши собі пофантазувати, але від думок сумних не врятувалась. Дістала фото бабусі та дідуся весільне, пальцем рідні облличчя обводила, ніби то дистанцію між нами подолати могло. Як мала була, питала у мами, хто та пара акторів на знімку. Навіть припустити не могла, що то мої. Дитяча уява підкидала ідею що то якісь знаменитості, такими гарними тут бабуся і дідусь були. Раптом телефон дзеленькнув – повідомлення від Русіка. «Випереджаючи питання – у мене все добре. Ти як?» - стисло, концетровано, по-військовому. Відповіла розлого, з жартом, як що і можу – то може трохи настрою підняти. Відповів смайликом і «Привіт Тарасу». Раптом за вікном загула сирена і тут накрило мене так, як давно вже не пам’ятаю. Все як з мішка на голову висипалось: нема моїх батьків справжніх, друг віднедавна знайдений далеко навалу відбиває щосекунди життям рзикуючи, подруга у іншій країні маля ростить, чоловік її досі рубежі боронить, а все через ту кров кляту, що і моїми венами шубовсає. Вона ж навіть на повідомлення, що сиротою стала ані слова не вицідила! Росте десь там серед орди мій брат рідний, а як виросте – приде сюди з мозком потороченим і моїх дітей вбивати буде. Це за умови якщо вони в мене будуть, бо я навіки, здається, у якомусь лабіринті без виходу застрягла. Розлюбити Тараса не можу, а поруч бути – ризикнути боюся.  Полилися сльози стрімким потоком – не спиниш. Мабуть, у нас з Мілкою зв’язок як у близнюків, бо бачу – знов телефонує. Не відповіла, скинула, написала, що сон валить, потім зателефоную. Не вгамувалася, закидала питаннями, чи зі здоров’ям все в порядку. А чого б ні? Спати засвітло лягти не можна, чи що? За годину трохи заспокоїлась, дихати почала не рвучко, а рівно. Злила надлишок емоцій, нарешті, задовго накопичувала. Та на зміну істериці якась дика втома навалилася і зневірою накрило. То ось яка ти, депресія? Забилася у крісло і втупилася у темряву за вікном. Так би до ранку і просиділа мабуть, та телефон знову настирливо мелодію раз за разом вигравав. Навіть не дивилася хто там. Напевне ж Мілка, а я не хочу балачок, дайте трохи тиші. Та де там… За кілька хвилин повідомлення посипались. І на те не відреагувала. А от на дверний дзвоник вже довелося, бо хоч і темно у моїх вікнах було, і тихо в квартирі, а хтось настирливий там на порозі вже безперервно дзеленчить. Є здогадка кого побачу – варіантів не так вже й багато, насправді. Відчинила двері – не помилилась, Тарас стоїть.

- Чого треба?

- Мені потрібна твоя допомога.

- Невдалий час обрав, я сьогодні нічим не допоможу, втомилась і спати вже лягаю. От тільки всі по черзі мені заважають – то дзвонять, то пишуть. Дасте ви всі мені спокій?

- Ні, - нахабно від дверей відсунув, взуття скинув і за руку вхопив. – Лесик, бодай що між нами тимчасово зламалося, та ти мене так легко не позбавишся.

- Схоже, твоя правда. Пив сьогодні? – дивлюсь як його брови від подиву пливуть.

1 ... 36 37 38 ... 55
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чужий і найрідніший, Інна Земець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чужий і найрідніший, Інна Земець"