Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Контрольний укол 📚 - Українською

Читати книгу - "Контрольний укол"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Контрольний укол" автора Іван Іванович Дубінін. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 65
Перейти на сторінку:
Я вже й не відмовлявся. Так тепло і затишно було мені в цьому сімейному колі, що стало навіть соромно за себе, за те, що я не до кінця довіряю Ігореві, приховую від нього свої підозри. Але холодний розум стримував емоції, і я втішав себе тим, що обов'язково все розповім своєму другові, але — трохи пізніше.

За обідом ми перекидалися незначними фразами. Ігор делікатно відклав нашу тему для бесіди наодинці. І я йому був за це вдячний, хоча і сам би не почав нічого розповідати при всіх.

Маринка колупалася у своїй тарілці з гречаною кашею і час від часу прохально поглядала на маму. Нарешті, Наталя не витримала.

— Гаразд, досить вже мучитися. Йди, неси свій йогурт. І нам заразом.

Маринка радісно випурхнула з-за столу, збігала на кухню і принесла три штуки ласого продукту. Я зрозумів, що на мене сьогодні не розраховували, і Ігор благородно віддає мені свою порцію.

— Ні, я не хочу, — спробував я відмовитися.

— Бери, бери, Васю, мій чоловік його зовсім не їсть, — запевнила мене Наталя.

— Ти що! Мені від одного слово «йогурт» робиться погано, — підтвердив Ігор і для більшої переконливості відсунувся від столу.

— Тату, розкажи дяді Васі про йогурт.

— Маринко! — докірливо сказала мама. — Перестань!

А тато, якось загадково посміхаючись, вже почав:

— Це було в мої студентські роки…

– Ігорю! Дай хоч спокійно доїсти! — дружина була незадоволена.

— А що тут такого? Хай Вася послухає.

— Ну, як хочете, — господиня забрала свій йогурт і пішла на кухню.

Ігор спокійно продовжив:

— Я у той час влаштувався підробляти на склад утильсировини. Роботка — байдикувата! Потрібно було стежити, щоб — не дай Боже! — ніхто не вкрав звідти макулатуру або обгризені вже кістки. Я заступав з шостої вечора, коли йшли останні робітники, і до ранку. Часу вільного — сарай з прибудовами! Мрія студента: готуєшся спокійно до занять, а тобі ще за це й гроші платять! Контора складу розташовувалася в будівельному вагончику, там я і спав вночі. Але особливо мені запам'яталося перше чергування. Справа була у вересні. Осінь видалася спекотна. У вагончику було нестерпно душно, а мушви! Суцільною пеленою! Як штори їх можна було руками розсовувати. Я перед роботою заскочив у магазин, щоб купити собі що-небудь на вечерю. Узяв триста грамів вареної ковбаси, батон. А ось ні молока, ні кефіру в продажу вже не було.

— Візьміть йогурту, — запропонувала дівчина-продавець. — Дуже смачний.

Слово «йогурт» для мене тоді було іноземним. Його, мабуть, тільки впроваджували в наш ужиток. Принаймні в студентському середовищі про нього мало хто й знав.

— А який він? — завагався я.

— Як кефір, беріть — не пошкодуєте, — посміхалася мені мила дівчина.

Діватися було нікуди. Я взяв. Він був у розповсюдженій тоді молочній тарі — півлітровій скляній пляшці. І відразу ж на роботі я вирішив підкріпитися. З'їв половину батону з ковбасою, спробував йогурту. Він був якийсь незвично слизуватий. Чесно кажучи, я його й не розкуштував. Трохи відпив, а решту залишив. До ранку часу ще багато, а студент може їсти у будь-яку пору доби. Пізно ввечері, коли стало прохолодніше, я зайшов у вагончик і, не вмикаючи світла, щоб не напустити нових мух, спрагло, з горла, почав допивати йогурт. Продукт дійсно був незвичайний, та ще із якимись добавками. Напевно, з родзинками, здогадався я, тому що щільні грудочки періодично чіплялися за горло. Одна з них потрапила на язик, я спробував її зубами, потім, увімкнувши світло, взяв пальцями. Злегка очистивши її від молочного нальоту, я з жахом усвідомив, що це — муха! Я глянув на пляшку з йогуртом, що залишився. Там плавала безліч любителів цього молочного продукту! «У-о-о!» — відразу ж затрубив мій шлунок. І я як дав струменем по стінах! А мухи обтрушувалися, розповзалися і розліталися в різні боки.

Маринка пищала від захоплення, слухаючи цю історію, мабуть, не вперше. Я кривився і сміявся одночасно.

— Тату, а вони не подохли ще?

— Не встигли. Я їх звільнив, — відповів той. — Ось після цього, — додав Ігор, — при слові «йогурт» мені згадується мій задушливий вагончик, ковтки слизевого молочного продукту з оригінальним наповнювачем, і робиться погано. Бррр!

— А я теж знаю випадок, пов'язаний з мухами, — сказав я, коли ми відсміялися. — Моя мама дуже гидлива. Не дай Бог помітить в тарілці волосину або муху — тут же її знудить, і їсти вона не буде потім цілий день. А батько любив над нею покпинитися, хоча вона і дуже сердилася на нього за це. Під час обіду побачить випадкову муху на столі, махне рукою, наче зловив — і кидає до рота. А потім ніби жує — і з насолодою ковтає. Мама хапається за рота і вискакує з-за столу до туалету. Опісля докоряє реготуну: «Старий дурень!». А одного разу він таки зловив муху і автоматично кинув її до рота. Та прилипла до піднебіння, полоскотала і, звільнившись, вилетіла назовні.Батько від несподіванки (з роззявленим ротом) перелякано вирячив очі на маму, а та — на нього. І разом побігли лякати раковину! Відтоді він з мухами більше не експериментує!

Ось на такій «мушиній» ноті закінчили ми трапезу. Подякувавши господині за смачний обід, ми вийшли на балкон.

— Що там у тебе за розмова? — відверто запитав Ігор Петрович, глибоко затягуючись сигаретою.

— Навіть не знаю, з чого почати, — зам'явся я.

– Із самого початку, — підказав Ігор.

1 ... 37 38 39 ... 65
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Контрольний укол», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Контрольний укол"