Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Спецназ 📚 - Українською

Читати книгу - "Спецназ"

582
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Спецназ" автора Віктор Суворов. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 37 38 39 ... 60
Перейти на сторінку:
спочатку. У солдата немає рукавичок, кішка дряпається, а допомогти йому нікому. Як інструмент йому дозволяється використовувати тільки тупе, поламане лезо бритви або бритву, і він легко може порізати собі пальці.

Процес привчання спецназівців до вигляду і присутності крові не має кінцевої мети перетворити їх на садистів. Просто кров є рідиною, з якою їм доведеться працювати у воєнний час. Солдат спецназу не повинен боятися червоної рідини. Хірург постійно працює з кров'ю, як і м'ясник. Що буде, якщо хірург або м'ясник стануть раптом боятися виду крові?

Кожен радянський солдат, де б він не служив, повинен вміти бігати, точно стріляти, утримувати свою зброю в чистоті й порядку і виконувати накази своїх командирів точно і швидко, не задаючи зайвих запитань. Якщо хтось проходить бойову підготовку в радянських військах, він засвоює, що для всіх родів військ є спільні стандарти військових дій у деяких умовах. Це створює враження, що підготовка в Радянській Армії однакова для будь-яких однакових умов. Це не зовсім правильно. В армії є безліч стандартних вимог до офіцерів і солдатів. Тим не менше, кожен Радянський військовий округ і кожна група сил діє в умовах, які унікальні для них. Війська Ленінградського Військового округу змушені діяти в різких північних умовах та їх підготовка проводиться в лісах, болотах і тундрі при арктичному кліматі. Війська Кавказького Військового округу повинні діяти у високих горах, тоді як і війська Прикарпатського й Уральського Військових округів змушені діяти в горах середньої висоти. При цьому, в Прикарпатському Військовому окрузі м'який європейський клімат, тоді як в Уральському окрузі він різко відрізняється: жорсткий, з дуже жарким літом і дуже холодною зимою.

У кожному військовому окрузі та групі сил є командувач, начальник штабу і начальник розвідки, які головою відповідають за бойову готовність військ, що знаходяться під їх командуванням. Але кожен округ має специфічного противника і своє власне (хоча й абсолютно таємне) завдання на виконання в разі війни, а також свою власну окрему роль у планах Генерального Штабу.

Однією з причин, чому підготовка ведеться на саме тут, є те, що кожен прикордонний округ і група сил має, як правило, такі ж природні умови, як і на територіях, де їм доведеться воювати. Умови в Карелії дуже слабо відрізняються від таких у Норвегії, Швеції або Фінляндії. Якщо війська Прикарпатського військового округу перетинають кордон, вони виявлять, що знаходяться в країні з високими суворими горами, схожими на ті, де вони постійно знаходяться. А якщо радянські війська в Німеччині перетинають кордон, навіть якщо й будуть невеликі відмінності в місцевості та кліматі, вони все одно будуть як і раніше в Німеччині.

Спецназ сконцентрований на цьому рівні фронтів і армій. Щоб бути впевненим, що підготовка спецназу виконується в умовах якомога більш наближених до тих, в яких війська будуть діяти, в даний час бригади спецназу мають спеціальні навчальні центри. Наприклад, природні умови Прибалтійського Військового округу дуже схожі на такі в Данії, Бельгії, Нідерландах, Північній Німеччині та Франції. Гори Алтаю зовсім схожі з Французькими Альпами. Якщо війська треба навчати для дій на Алясці та в Канаді, то Сибір є ідеальним вибором, тоді як для дій в Австралії підрозділи спецназу необхідно тренувати в Казахстані. Бригади спецназу мають свої навчальні центри, але будь-яка бригада (або інша бойова одиниця спецназу) може в будь-який момент отримати наказ діяти в чужому навчальному центрі, що належить іншій бригаді. Наприклад, під час маневрів «Двіна» підрозділи спецназу з Ленінградського, Московського і Північно-Кавказького військових округів були перекинуті до Білорусії для дій у незнайомих для них умовах. Різниця в умовах була особливо сильною для підрозділів, перекинутих з Північного Кавказу.

Ці перекидання обмежуються, в основному, військами внутрішніх військових округів. Вважається, що війська, які вже розташовані в Німеччині, Чехословаччині і Північно-Кавказькому Військових округах будуть залишатися там за будь-яких обставин, і краще їх повністю навчати діям у цих умовах без руйнівних зусиль з навчання для кожного виду обстановки. «Універсальне» навчання необхідно для військ внутрішніх округів - Сибірського, Уральського, Середньоволзького, Московського і деяких інших, які в разі війни будуть переключені на кризові точки. Забезпечується навчання також і професійних спортсменів. Кожен з них постійно бере участь у змаганнях і подорожує по всій країні від Владивостока до Ташкента і від Тбілісі до Архангельська. Такі подорожі самі по собі грають важливу роль у навчанні. Професійні атлети стають психологічно підготовленими до дій у будь-якому кліматі та будь-якій обстановці. Подорожі за кордон, особливо подорожі в ті країни, в яких йому доведеться діяти в разі війни, надають величезну допомогу в ламанні психологічних бар'єрів і роблять спортсмена готовим для дій у будь-яких умовах.

Підрозділи спецназу часто втягуються в маневри різних рівнів і з різними учасниками. Їх головним «супротивником» на навчаннях є війська МВС, міліція, прикордонні війська КДБ, війська КДБ, мережі урядових комунікацій і звичайні підрозділи збройних сил.

Під час війни війська КДБ і МВС передбачається використовувати для дій проти національних визвольних рухів усередині Радянського Союзу, найбільш небезпечним з яких вважають Російський рух проти СРСР. (В останній війні він складався з росіян, які створили найбільш потужну антикомуністичну армію - РОА). Український рух опору також вважається дуже небезпечним. Партизанські операції будуть неминуче проводитись у балтійських країнах і на Кавказі, в інших місцях. Війська КДБ і МВС, які не управляються Міністерством Оборони, озброєні вертольотами, морськими суднами, танками, артилерією і бронемашинами, і досвід, отриманий ними від дій проти спецназу є для них виключно цінним. Але начальство ГРУ виявляє ентузіазм, приєднуючись до маневрів, зі своїх причин. Якщо спецназ роками має досвід дій проти таких могутніх суперників, як КДБ і МВС, ефект його дій проти менш сильних опонентів тільки посилиться.

Під час навчань КДБ і МВС (разом з військовими підрозділами Радянської Армії, які повинні самі себе охороняти) використовують проти спецназу цілу гаму різноманітних способів захисту, від тотального контролю радіокомунікацій до електронних датчиків, від літаків-мисливців, забезпечених останнім обладнанням, до собак, які винюхують і використовуються у величезних кількостях.

Крім дій проти реальних радянських військових цілей, підрозділи спецназу проходять курс навчання в навчальних центрах, де з високою точністю відтворюються умови і атмосфера району, в якому вони ймовірно будуть воювати. Для позначення «противника» використовуються моделі ракет «Плутон», «Першинг» і «Ленс», а також «Міраж-VI», «Ягуар» та інших озброєних атомною зброєю засобів. Є там також артилерія для стрільби ядерними снарядами, спеціальні типи автомобілів, що використовуються для перевезення ракет, боєголовок тощо.

Групи спецназу повинні подолати безліч ліній охорони, і

1 ... 37 38 39 ... 60
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спецназ», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спецназ"