Книги Українською Мовою » 💛 Молодіжна проза » Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва 📚 - Українською

Читати книгу - "Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Ігри мажорів. "Сотий" ліцей" автора Діна Ареєва. Жанр книги: 💛 Молодіжна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 111
Перейти на сторінку:
Розділ 2

Два місяці потому

Маша

Яскраве сонце сліпить очі, і вони швидко сльозяться. Знімаю окуляри, протираю паперовою хусткою і очі, і скло.

— То як, мажори сильно дістають? — запитую Аліну, що стоїть позаду. Пошепки. Не хочеться, щоб нас смикали за балаканину.

— Ну як дістають... — відповідає моя нова подруга. — У нас же боротьба з булінгом, тож відкрито ніхто не пресує. Але... Загалом, усе складно.

Потискаю плечима. У мене з мажорами все просто. Я їх ненавиджу.

Ті три виродки, які поглумилися над моєю мамою, теж були мажорами. Розпещеними синками багатих батьків. 

«Золота» молодь. 

Набирається повний рот слини, хочеться сплюнути, але навколо занадто багато народу.

Мій новий «11-Б» стоїть на протилежному боці якраз спиною до сонця. Можна перейти і встати біля них, усе одно після лінійки доведеться тягнутися в клас. Але я, як можу, відтягую знайомство з майбутніми однокласниками.

Стою на місці. Мені його звідси добре видно, і від цього серце калатає в грудях як ненормальне. Він вирізняється з-поміж інших, бо це найвродливіший хлопець, якого я коли-небудь зустрічала. 

Нікіта Топольський. Він навчається тут, у цьому ліцеї, в «11-Б» класі. 

Ми з Нікітою не повинні були зустрітися, ніколи. Але два місяці тому він мало не збив мене на своїй машині, коли я вирішила зрізати коло і пішла через двори.

Тепер не минає й дня, щоб я не згадала Нікіту Топольського. Тільки мені не можна про нього думати. Він син чудовиська. Монстра.

Його батько, Андрій Топольський — один із тих покидьків, які зламали життя моїй матері. І мені. 

Йде урочиста лінійка, класи вишикувані по периметру перед будівлею ліцею. «Сотого», найпрестижнішого в столиці. Як тут люблять говорити, елітного.

— Любі ліцеїсти, шановні батьки, шановні колеги! Сьогодні не просто перший день нового навчального року. Сьогодні справжнє свято великої та дружної родини. З року в рік наш ліцей відчиняє двері для найдостойніших і найобдарованіших дітей. Майбутньої інтелектуальної еліти нашої країни! — директорка ліцею, висока тітка з ідеально укладеною зачіскою, щиро вірить у те, що говорить. 

Нікіта із серйозним виглядом слухає директрису або робить вигляд, що слухає. Збоку до нього прилипла дівчина — схоже, вони разом. Мене він не бачить, я ховаюся за головами і дивлюся на нього. Міцно зчіплюю пальці, облизую пересохлу губу. 

Звідси взагалі всіх добре видно. Усю мою нову «сім'ю».

— Ага! Точно, вона сама. Сімейка, — шепоче з-за плеча Алька. — Сімпсони, блін... 

— А якщо їх ігнорувати? — шепочу їй, не обертаючись. — Не вестися на провокації. Ти пробувала?

— Звичайно, пробувала, — хмикає Аліна. — Рілі, це марно. Якщо елітні захочуть, знайдуть будь-який привід причепитися. Але це все фігня, головне, не потрапити в Гру.

— У гру? — перепитую з цікавістю. — Яку ще гру?

— Та ніяку, забий, — схаменувшись, махає рукою. У голосі занепокоєння. 

— Уже забила, — киваю.

Із сім'єю і справді перебір. Я якраз надивилася перед лінійкою і вже встигла перейнятися. Достойних і обдарованих дітей до ліцею привезли водії з охороною. Від машин вони йшли як боги. 

У цьому сімействі спадкоємних принців і принцес я тягну максимум на незаконнонароджену доньку конюха і підлогомийки. Як і решта аутів*.

Аути — це ми з Алькою. Так елітні називають тих, хто вчиться за пільгою. Могли б одразу назвати дном, але, мабуть, не дозволяють залишки совісті. 

Мама Альки працює в бухгалтерії, для дітей співробітників у ліцеї діє пільга. Повна вартість навчання зашкалює, тому моя мама теж вчепилася в цю пільгу.

— Он там, бачиш, двоє з краю стоять? Це Макс Каменський і Севка Голик, теж аути, — плутано шепоче в саме вухо Алька. 

Загалом нас, аутів, в «11-Б» класі четверо. Я, Алька, Макс і Сева. Макс спортсмен, Севка задрот**. Макс — чемпіон серед юніорів із вільної боротьби, його взяли за державною квотою. Севка — син професора, друга власників ліцею. Усе це я дізнаюся від Аліни.

З нею мене познайомила мама, і на лінійці ми залишилися стояти біля трибуни. Алька, як і я, не поспішає зустрічатися з однокласниками, хоч навчається з ними з восьмого класу. 

— Сто разів говорила матері, переведи мене у звичайну школу, — знову шепоче Аліна на вухо, — а вона мені: «Ти не розумієш! Тут такии-ий рівень!"

Те ж саме я чула від мами, коли вона починала вмовляти мене на «сотку». І щоразу це закінчувалося сваркою. Поки одна розмова все не змінила.

— Ти помиляєшся, Мишко, вони такі ж діти, як усі. Як усі люди. Є хороші, є погані, — спробувала довести мама. — Незалежно від товщини гаманця їхніх батьків.

— Справді? Серйозно? — я не могла заспокоїтися. — Ти забула, що такі ось люди з тобою зробили?

— Ні, не забула, — мама зблідла, і мені стало соромно. — Тільки річ не в тому, що вони були з впливових сімей, Машунь. Вони самі по собі виявилися мерзотниками. І я теж багато в чому винна.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 3 4 5 ... 111
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ігри мажорів. "Сотий" ліцей, Діна Ареєва"