Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Завтра будуть коти 📚 - Українською

Читати книгу - "Завтра будуть коти"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Завтра будуть коти" автора Бернард Вербер. Жанр книги: 💙 Фантастика. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 3 4 5 ... 58
Перейти на сторінку:
синім світлом. Негативні хвилі розсіялися. Жовті стрічки по периметру заважають підходити ближче групам людей, які позбиралися по обидва боки вулиці. П’ятеро людей у білих комбінезонах досліджують землю і збирають різні дрібні речі, розкидані кругом. Один з них щось малює білим на асфальті, а інший посипає плями крові бежевою пудрою.

Підводжу голову. Спостерігаю, нюхаю, втягую носом повітря, прислухаюся.

Дме сильний вітер, шумить листя на дереві. У полі мого зору — щось нове і цікаве. Сусідній будинок, який кілька місяців стояв пусткою, тепер освітлений. Бачу тінь, що рухається за фіранками на третьому поверсі. Силует пробирається через відчинене вікно і вмощується на перилах балкона, просто навпроти мене.

Блакитні очі. Чорна шерсть на голові. Решта тіла вкрита світло-сірою шерстю. Гострі вуха. Це мій сіамський побратим, він теж спостерігає за вулицею і людьми в білому. Він повертає голову в мій бік і пильно дивиться на мене.

4. Мій загадковий сусід

Я люблю нові зустрічі.

Самець, який так на мене дивився, очевидно, хотів привернути мою увагу. Не він перший, не він останній. Мої чари й цього разу діють незалежно від мене.

Я вирішила нявкнути у його бік, але, на мій превеликий подив, цей нахаба не відповів. Люблю сіамців, хоча треба визнати, що вони пихаті і претензійні.

Я прибираю дружньої постави: легко загострені вуха спрямовані допереду, вуса широко розставлені по обидва боки, хвіст догори.

Він не поворухнувся.

Коли хтось не виявляє до мене поваги, я зазвичай одразу ж зникаю. Але попереду була довга ніч, а мене розбирала цікавість, тому я втихомирила свою гордість і приготувалася до стрибка на протилежний балкон.

Групуюся, приміряюся, відштовхуюся, розтягуюся над порожнечею між нашими двома будинками, витягаю пальці, випускаю кігті. Лечу півсекунди. Відстань значна, а я погано вирахувала момент поштовху. Мені бракне кількох сантиметрів до того поруччя, на яке я націлювалась.

Махаю в повітрі лапами.

Кігті ковзають по металу, але не зачіпаються.

Сіамець незворушно спостерігає. Яке приниження!

На щастя, я натрапляю на плющ і, роздираючи його кігтями, видряпуюся на балкон.

Сіамець і далі не реагує.

Нарешті я досягаю своєї мети, піднімаюся, ступаю перилами, наближаюся до нього, нявчу.

Він стоїчно зберігає спокій.

Зблизька я можу краще його роздивитися. Так, це сіамець, на вигляд йому років десять (старий як на мене, трирічну кицьку). Дивна деталь: у нього на тім'ї була зафіксована пластина бузкового кольору.

Переборюючи власну гордість, починаю розмову, ніби нічого не сталося.

— Ви — наш новий сусід?

Не відповідає. Але я перехоплюю його дуже теплі хвилі.

— Чи могли б ми з вами побалакати? Я мешкаю тут по сусідству і рада, що в найближчому будинку з’явився ще один кіт.

Він облизує лапу, потім заводить її за праве вухо, наче щось обмірковуючи. Я сприймаю це як ствердну відповідь. Я сьогодні занадто намордувалася, спілкуючись з іншими, щоб зазнати невдачі з істотою, яка говорить моєю мовою.

— Що це за бузкова пластина у вас на черепі?

Він дивиться на мене і нарешті відповідає:

— Це моє Третє Око.

— А що таке «Третє Око»?

— USB-отвір, який дає мені змогу підключатися до комп’ютерів, аби спілкуватися з людьми.

Мені почулося?

— Що… перепрошую?

Я не хотіла зізнаватися, що нічого не зрозуміла з його слів, але він цим не переймається і не повторює сказаного.

Лапою висмикує ковпачок з бузкової пластини, опускає голову і кличе до себе, щоб я сама могла подивилася.

Я нахиляюся і бачу бездоганно прямокутний отвір з металевими краями, що заглиблюється просто всередину його черепа.

— Ви отримали цю рану внаслідок нещасного випадку? Вам, мабуть, було боляче?

— Ні, я сам цього хотів, і це — дуже практично.

— І що ви кажете людям тим Третім Оком?

Він продовжує вилизувати себе і закладати лапу за вухо.

— Нічого.

— То нащо вам це?

— Я нічого їм не кажу, це вони навчають мене багатьох речей. Завдяки цьому я можу розуміти, як функціонує людство, а через нього — цілий Всесвіт.

Він вимовляє цю фразу зовсім байдужим тоном, і мене приголомшує його впевненість і самодостатність. Повагу викликає не те, що він каже, а його манера висловлюватися. Невже він справді розуміє людей?

— Я намагалася говорити з людьми, але вони мало що розуміють. Сьогодні моя служниця забула мене вчасно погодувати і зачинила в кімнаті, з якої я не могла сама вийти. І все це заради того, щоб дивитися на велику чорну дошку на стіні, яка світиться і шумить. Я також до неї придивилася і побачила на цій чорній дошці людських істот… мертвих!

Сіамець вдихнув, наче підбираючи найвідповіднішу інтонацію, щоб звернутися до мене. Він висунув довгого рожевого язика і облизав губи.

— Та чорна настінна дошка називається їхньою мовою «телевізор».

— Нехай. У цьому «телевізорі» були ті самі події, які відбулися тут на вулиці. Я бачила їх. Надвечір прийшов якийсь чоловік у чорному і наробив пекельного шуму якоюсь палицею.

— Це називається «рушниця», а якщо було багато пострілів поспіль, то, можливо, йдеться про «автомат».

— Людські діти, які виходили з будівлі з прапором, падали на землю.

— Будівля з прапором — це «школа», а людські діти — учні.

— Потім чоловік у чорному кинув отой свій предмет і втік, а людські діти, що впали, не підвелися.

— Ясна річ. Він їх поранив або вбив. Він приходив саме для цього.

— Далі інші люди наздогнали чоловіка у чорному і завели його до автівки з синьою блимавкою.

— Поліція.

— Потім з’явилася ще одна машина, вона була біла і теж мала синю лампу. З неї вийшли люди, щоб покласти молодих людей на ліжка з коліщатками і забрати їх.

— Швидка допомога.

— Потім прийшли інші люди, розділилися на пари і світили один одному в обличчя.

— Це, мабуть, були журналісти. Саме вони постачають ті зображення, на які твоя служниця дивилася по телевізору.

— Що означає ця сцена?

— Люди переживають кризу. Їх затягує якийсь вир жорстокості, щораз більше, щодалі — то зухвалішої, яка, на мою думку, нескоро закінчиться. Особи, подібні до того чоловіка у чорному, приходять вбивати випадкових людей, на яких тільки натраплять. Це називається «тероризм».

— Навіщо їм вбивати одне одного?

— Це дає змогу викликати дуже сильне емоційне потрясіння і в такий спосіб привернути увагу інших до їхньої справи — якраз завдяки зображенням, які поширює телевізор. Це форма комунікації… Коли люди налякані, вони напружені й ними легше маніпулювати.

— Не розумію.

— Думаю, готується щось гірше: війна. Тероризм — це лише квіточки, це стосується лише кількох десятків

1 ... 3 4 5 ... 58
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Завтра будуть коти», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Завтра будуть коти"