Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес 📚 - Українською

Читати книгу - "Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Мовчазна пацієнтка" автора Алекс Міхаелідес. Жанр книги: 💛 Інше. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 108
Перейти на сторінку:

— У нас квитки в театр. — Мабуть, я здавався враженим, бо він розсміявся. — Ми з Танею минулого року одружилися.

— О. Зрозуміло.

— Смерть Ґебріела об’єднала. Я б не пройшов крізь це без неї.

Задзвонив телефон Макса, відволікаючи його. Я кивнув, щоб він узяв слухавку.

— Дякую, ви дуже допомогли, — сказав я.

Я вислизнув з кабінету. На рецепції уважніше роздивився Таню — вона була гарненькою блондинкою, досить витонченою. Вона висякалася, і я помітив великий діамант на її підмізинному пальці.

На мій подив, вона підвелася і, насупившись, підійшла до мене. А потім заторохкотіла низьким голосом:

— Якщо хочете дізнатися про Алісію, поговоріть з її двоюрідним братом, Полом, він знає її краще за всіх.

— Я намагався додзвонитися її тітці, Лідії Роуз, — промовив я. — Вона не була особливо привітною.

— Забудьте про Лідію. Їдьте до Кембриджа 16. Поговоріть з Полом. Запитайте його про Алісію, і ніч після аварії, і…

Відчинилися двері кабінету. Таня відразу замовкла. Макс вийшов, і вона поспішила до нього, широко всміхаючись.

— Готовий, коханий? — запитала вона.

Таня всміхалась, але була стривоженою. Я подумав, що вона боялася Макса. Цікаво чому?

 

13

 

Щоденник Алісії Беренсон

22 липня

Мене бісить те, що в будинку є рушниця.

Вчора ввечері ми знову через це посварилися. Принаймні я думала, що причина була в цьому — тепер я не впевнена.

Ґебріел сказав, що сваримося ми з моєї вини. Гадаю, так і було. Ненавиджу бачити його таким засмученим, як він дивиться на мене з болем в очах. Ненавиджу завдавати йому болю, але все одно чомусь мені відчайдушно хочеться скривдити його, і я не знаю чому.

Він сказав, що я повернулася додому в жахливому настрої. Потім я піднялася нагору і почала на нього кричати. Можливо, так і було. Гадаю, я була засмучена. Я не зовсім впевнена, що саме сталося. Я щойно повернулася з прогулянки пустищем. Пам’ятаю небагато: я мріяла, думала про роботу, про картину з Ісусом. Пам’ятаю, як дорогою додому проходила повз один будинок. Двоє хлопчиків гралися зі шлангом. Їм було не більше семи-восьми років. Старший хлопчик обприскував меншого струменем води — на світлі іскрилася кольорова райдуга. Ідеальна веселка. Менший хлопчик захищався, випроставши руки, і сміявся. Я пройшла повз них і зрозуміла, що мої щоки були мокрі від сліз.

Тоді я не звернула на це уваги, але, згадуючи тепер, це здається очевидним. Я не хотіла визнавати правди про те, що бракує величезної частини мого життя. Я завжди заперечувала, що хочу дітей, вдавала, наче це мене не цікавить, наче мистецтво для мене — понад усе. А це неправда. Це лише виправдання — правда в тому, що мені страшно мати дітей. Мені не можна їх довірити.

Не з кров’ю моєї матері, що тече у моїх венах.

Ось про що я думала, свідомо чи несвідомо, коли повернулася додому. Ґебріел мав рацію: я була в жахливому стані.

Однак я б ніколи не вибухнула, якби не застукала його за чисткою зброї. Це так мене засмутило, що вона в нього є. І мені було боляче, що Ґебріел не хоче позбутися її, байдуже, скільки разів я благала про це. Він завжди каже те саме: що це одна зі старих рушниць його батька з їхньої ферми, що він подарував її Ґебріелу на шістнадцятиріччя, що вона йому дорога і бла-бла-бла. Я йому не вірю. Думаю, є інша причина, через яку Ґебріел її зберігає. Я так і сказала. І Ґебріел відповів, що немає нічого поганого в тому, щоб прагнути бути в безпеці — прагнути захистити свій дім і дружину. А раптом хтось залізе в будинок?

— Тоді ми викличемо поліцію, — сказала я. — Ми не стрілятимемо в них, чорт забирай!

Я підвищила голос, а він підвищив свій, іще голосніше, і ми вже кричали одне на одного, перш ніж я усвідомила це. Можливо, я трохи вийшла з-під контролю. Але я лише реа­гувала на нього — агресія була з боку Ґебріела, з тієї його частини, яку я бачу тільки час від часу, і коли таке стається, вона мене лякає. У ці короткі миті здається, що ти живеш із незнайомцем. І це страшенно жахає.

Решту вечора ми не розмовляли. Ми мовчки пішли спати.

Сьогодні вранці ми зайнялися сексом і помирилися. Здається, ми завжди вирішуємо наші проблеми в ліжку. Чомусь так простіше: оголеним, лежачи у півсні під ковдрою, прошепотіти «вибач» і справді казати це серйозно. Усі слова захисту й дурні виправдання відкидаються і лежать у купі нашого одягу на підлозі.

1 ... 40 41 42 ... 108
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мовчазна пацієнтка, Алекс Міхаелідес"