Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Полуничний сезон 📚 - Українською

Читати книгу - "Полуничний сезон"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Полуничний сезон" автора Микола Ярмолюк. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 40 41 42 ... 129
Перейти на сторінку:
так. Але нам треба знати все. Коли щось інтимне, можу вас запевнити: за ці стіни воно не вийде. Тільки попереджую: нам потрібна правда.

Захарченко опустив голову. Він думав про щось важке, щось вирішував, і Павло не підганяв його. Дивився крізь вікно на дорогу, якою шмигали машини, зрідка — мотоцикли. Став шкодувати, що свого мотоцикла залишив удома.

— Я їздив додому, — тихо промовив експедитор.

Турчин різко повернув до нього голову.

— Додому?

— Ага.

— Чого б то раптом?

— Бачите, я… моя… — чоловік почервонів і замовк.

— Тільки прошу: я мушу знати правду. А для чого, поясню пізніше.

Експедитор важко зітхнув, наважився:

— Бачите, все село гомонить, що моя жінка плутається з чужими чоловіками. Я її допитував, але вона клянеться, що то наговір. От я й вирішив її вислідити…

— Розкажіть із подробицями: де і як вистежували, хто може це підтвердити.

— Мене ніхто не бачив, і я нікого не бачив. У темряві підкрався берегами та городами до свого двору, заліг у садку і пролежав до півночі. В хату ніхто не заходив, то я й поїхав, мотоциклом. Попросив Івана Драчука, щоб завіз у село, сказав, що треба взяти грошей на куртку. Куртки тоді зелені, з пасочками й погонами продавалися в універмазі.

— Де був той Драчук, коли ви знаходилися в садку?

— У Глобівці. Там у нього знайомий чи родич. Ми з ним домовилися, що я чекатиму на нього після дванадцятої на мосту.

— Крім садка, ви більше піде не були?

Захарченко трохи помовчав.

— Не був.

— Це правда?

— Правда.

— Хочу вірити. А де вас Драчук зсадив?

— Біля приймального пункту. Я хотів дізнатися, чи нема там жінки.

— Чому сказали Драчуку, що будете ждати його на мосту, а не там же, біля пункту?

— До мосту від моєї хати ближче.

— Ну, то до кого ж ви ревнуєте свою дружину?

— До покійного Воловика. — І, помовчавши: — Чи не думаєте ви, що то я його втопив?

— Погрожували із ним розправитися?

— Було таке. Випив я тоді зайвого, от і ляпав. Та як би його втопив? Він же ого-го як плавав, краще за мене. Але не думайте, що так легко втопити людину, аби ніхто не чув. А на березі ж були п'яниці-заготівельники… Сам він утопився, і даремно ви шукаєте винних. Так усе село думає, тільки одна Воловичка вбила собі в голову, що його втопили. І то не на мене каже, а на заготівельників.

— Іван Драчук сьогодні на роботі?

— На комбінаті нема. Поїхав по щось там в область. Повернеться, мабуть, під вечір. Неодмінно його допитайте, бо, крім нього, у мене свідків нема.

— Допитаємо. І не лише його.

Захарченко мовчав.


9

Турчин повернувся в Ярешки вечірнім автобусом. Од ранкового піднесеного настрою нічого не зосталося. Дільничний був у своїй кімнаті — розмовляв із окатим, давно неголеним чоловіком. Кивнувши головою, аби не зважав на нього, капітан пройшов і сів під стіною. Вже з перших слів зрозумів, що Кривошиєнко пісочить якогось лайдака й п'яницю; до справи, якою воші займаються, він не причетний. Турчин недвозначно прокашлявся. Лейтенант скінчив розмову. Чоловік поспішив зникнути.

— Ну, як, лейтенанте?

— Нема чим хвалитися: рибалки, з якими я зустрівся, нічого не бачили і не чули. Вже й не знаю, як бути. А що нового у вас?

Турчин розказав про Захарченка. Кривошиєнко замислився. Його худорляве, обвітрене обличчя то насуплювалося, то ледь ясніло. І капітанові починало те обридати, бо в цьому вбачав щось неприродне, награне, але терпляче ждав.

— А знаєте, — нарешті заговорив Кривошиєнко, — від цього експедитора всього можна чекати. Торік він упіймав у своєму садку сусідського хлопчика, то ледь не до смерті прибив. Не знаю тільки, як од тюрми викрутився. Мабуть, задобрив батьків. А ще таке люди кажуть: був приревнував до своєї жінки Павла Яремчука, теж йому погрожував, а тоді, напившись, хотів підпалити хату.

— Деталі важливі.

— І я так думаю. Отож, важливо установити, чи й справді він весь час лежав у своєму садку. Буду розпитувати в людей…

— Ви ж уже розпитували.

— Однобоко, можна сказати. Мене в основному цікавили заготівельники і чи ніхто не чув крику, шуму на воді.

— Ви радите зосередитися на одному Захарченку?

— Чому ж… Заготівельників минати не можна. Ненадійний народ. Мені продавщиця з Межирічки розказувала, що шофер-заготівельник Кайдаль купив у неї аж вісім центнерів цукру. Нащо так багато? Не інакше, як солодять хлопці воду. Ну, а що аналізи нормальні, то ви самі казали, що вони нічого не варті. Моя порада: завтра самі відвезіть сік в область на експертизу, а я тим часом пошукаю слідів Захарченка за межами його саду.

— Хай буде так.

Другого дня рано Турчин уже був на консервному заводі. Його директор, молодий, років під тридцять чоловік, коли дізнався, що працівнику міліції потрібні зразки соку з усіх партій, які надійшли за весь сезон із ярешківського приймально-переробного пункту, безнадійно розвів руками:

— Такого зробити не можемо. По-перше, сік до нас іде з трьох пунктів. По-друге, він у нас довго не буває: вантажимо й відправляємо за сімома адресами. Найбільше — в Одесу.

— Тоді візьмемо зразки того, що є.

— Може, завскладом нас виручить. Ходімте до нього. — Як ішли, директор поцікавився: — Я хотів би знати, що сталося? Може, міг би допомогти.

— Поки що нічого не треба. Проби будемо відбирати при понятих і все оформимо протоколом.

— Зрозуміло…

Недовіра Турчина образила молодого директора, і він став мовчазний, на запитання відповідав одним-двома словами. На щастя, завскладом виявився кмітливим

1 ... 40 41 42 ... 129
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Полуничний сезон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Полуничний сезон"