Книги Українською Мовою » 💙 Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: 💙 Фантастика / 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 77
Перейти на сторінку:
Деякий час вони сиділи мовчки. По кімнаті пливли клуби диму, які видихав командир.

– А про які саме землі йдеться?– нарешті запитав Шенк. – Ви захопили всю територію, яку колись займали розенкрейцери?

– Хтозна, бо я не знаю, де проходив кордон. Дивись. – Ханов підвівся й витяг із-поміж розкиданих паперів поганеньку, але читабельну карту Франконії. – Ми без проблем контролюємо Вюрцбург, Кітцінген і все навколо, – показав він. – Але окрім цього, все розлилося, як тільки хотіло. Треба звідкись брати їжу, а ферм у цьому районі небагато. Крім того, ясновельможна пані прямо заборонила красти, тож я послав загони в усіх напрямках…

– Як так: вона заборонила красти? Скільки у вас людей?

– Зараз чотири з чвертю тисячі, включаючи чотириста вершників.

– І ми повинні здобути провізію для такої орди людей без мародерства?

– У нас чималий бюджет. Проблема не в грошах, а в доступності товару. З харчами погано, але ще гірше з порохом, кіньми, зброєю... Крім того, ми займаємо все більше землі, яку мені нема ким обставити і пильнувати. Міська рада закликає мене передати владу в їхні руки…

– Це погана ідея. – похитав головою найманець. – Знаю я ці міщанські рожі, буде ще гірше.

– Я так і думав, тому цього і не зробив, – холодно зауважив Ханов. – Але, повертаючись до теми: у пошуках бронзи один із моїх лейтенантів дістався Бамберга, де міська рада відкрила йому ворота завдяки хабарю. Але якраз за річкою Реґніц, — він показав пальцем, — стоять війська електора Саксонії, якого я б волів не дратувати. Тому Бамберг треба зайняти, бо він захищає наш східний фланг. На півночі ми дійшли до Швайнфурта…

– Ого, – пробурмотів собі під ніс Шенк.

– … але ми його обійшли, бо там, в свою чергу, зустріли шведів, яких я б не хотів дратувати ще більше. Але мій капітан, повний придурок, замість того, щоб повернутися на південь, з розгону взяв Фульду, зіткнувшись там з гессенцями. Це ще одне місто, яке потрібно захищати, і я не можу відступити з нього, тому що це єдине місце в цьому районі, де виробляють порох, і крім того, гессенці завжди можуть повернутися, і цього разу я краще буду до цього готовий . На заході я категорично заборонив переходити через Майн. – Ханов провів випрямленим пальцем по контуру річки на карті, трохи розмазуючи фарбу. — Але на півдні… — зітхнув він.

– Давай вгадаю, – миттєво зрозумів найманець, знаючи, в чому головна проблема південної Франконії. – Гогенлое?

Ханов кивнув.

– Вони повністю з котушок з'їхали. Один із наших більших підрозділів бився з ними на шляху до Ротенбурга і, на моє нещастя, переміг. Наші мали підтримку етеромантів, а ті - ні. Переслідуючи їх, вони захопили місто й рушили далі аж до Ансбаху, де, на щастя, вірні Гогенцоллернам радники зачинили перед ними ворота й погрожували артилерією. Інакше загнали б цих Гогенлое аж до Нюрнберга, - роздратовано пирхнув він. – У всякому разі, поразка графам не сподобалася. І тут ми підходимо до суті проблеми: завтра я чекаю від них делегацію, з якою не знаю, що робити.

– З мене дипломат аж ніякий, – сказав Шенк, – але немає нічого, що Гогенлое ненавидять більше, ніж інші Гогенлое. Ти повинен спробувати щось виграти на цьому.

– Побачимо. Проблема, в рішенні якої ти будеш мені найбільше потрібний, це те, як взяти під контроль землі, які ми вже зайняли. Це шмат краю, фактично половина Франконії. Або навіть і більше. Мені не вистачає людей, щоб утримати територію в їжакових рукавицях, тому поширюються шахрайство, грабежі лютують, дорогами шастають банди дезертирів, і що найгірше, коли в одному селі спалюють відьом, як оберемки хмизу, в іншому — чарівники латають дахи будинків магічною деревиною, ніби нічого і не було. Тут усе зійшло з котушок...

– Подякуй за це професорові Андреае, – скривився найманець, дивлячись на карту. – Але ти маєш рацію, всього єпископства власними силами ви не опануєте. Тобі потрібно створити міліцію.

– Щоб скликати міліцію, потрібні чиновники, грамотні писарі, кінні гінці і таке інше, а в мене є п’ять капітанів і не такий вже й великий корпус унтер-офіцерів. Якщо ти так радиш, вестфалець, я кину тебе назад до льоху, — сердито сказав Ханов.

– Заспокойся, дай мені подумати, – холодно відповів Шенк.

– Дам, але вже не сьогодні, бо від усього цього в мене, курва, башка розколюється. Я солдат, а не канцлер, чорт забирай.

Шенк кивнув і дозволив охоронцям відвести себе до нової квартири. Це була крихітна, але абсолютно розкішна кімната порівняно з в'язницею, на верхньому поверсі замку - мабуть, щоб він не міг втекти через вікно без ґрат. Всередині були штори, пристойне ліжко, стіл зі стільцем і навіть шафа, в яку хтось поклав кілька комплектів пристойного одягу. На стінах були залишки шпалер, більшість із них подерті під час незліченних пограбувань замку за останні роки, але це аж ніяк не турбувало найманця. Він ніколи в житті не жив у кращих умовах. Хоча на сторожі залишився кнехт, він стояв по той бік зачинених дверей.

Шенк радісно витягнувся на напханому сіном матраці й широко посміхнувся сам собі. Він не мав жодних ілюзій — він все ж-таки був в'язнем — але в'язнем незвичним, до якого ставилися особливо, що, враховуючи ранок, проведений у тісній брудній камері зі звичайним бандитом, було раптовим і несподіваним підвищенням. Йому не було на що скаржитися. Його непокоїло те, що Ханов сказав про гнів Катаріни — інакше його давно б виправдали, але подумав, якщо він сам зробить правильний крок, то зможе вибратися з усієї цієї історії. Однак для цієї мети він мав бути хоча б мінімально корисним, тому спробував зосередитися на проблемі, яку поставив перед ним Ханов. Безуспішно. Відчуття ситості, чудової самотності та м’якості ліжка заколисали його в одну мить.

На щастя, вранці прийшло осяяння.

Шенк прокинувся пізно, але в чудовому настрої, і задумка відразу прийшла йому в голову. Він постукав до охоронця, щоб той дозволив йому переговорити з Хановим. Кнехт на мить завагався, бо не був до кінця впевнений, чи слід йому виконувати прямі накази людини, яка, що не кажи, була в’язнем, але врешті вирішив і відвів Шенка до лицарської зали.

Полковник стояв біля вікна, дивлячись на подвір'я, явно хвилюючись, а коли побачив полоненого, ще більше занервував.

– Що ти тут робиш? Чому ти випустив його з

1 ... 41 42 43 ... 77
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"