Книги Українською Мовою » 💛 Наука, Освіта » Керуй гормонами щастя 📚 - Українською

Читати книгу - "Керуй гормонами щастя"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Керуй гормонами щастя" автора Лоретта Граціано Брюнінг. Жанр книги: 💛 Наука, Освіта. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 55
Перейти на сторінку:
class="book">• Коли людина отримує бажане, у неї створюється відчуття, що вона все тримає під контролем. Це не реалістичне очікування. І якщо ви так налаштовані, існує великий ризик урешті-решт відчути, що світ з-під вашого контролю вийшов.

• Коли людина робить кроки заради досягнення мети, вона почувається добре. Існує велика спокуса втримуватися від конкретних дій, поки шлях не набуде остаточної ясності та зрозумілості, оскільки кора головного мозку здатна його собі уявити. Однак дійсність украй не часто відповідає очікуванням, тому корисно знати, що механізм нашого внутрішнього ссавця налаштований так, що він відповідає своїм потребам, роблячи за раз один крок уперед.

Розділ 7. Шлях до позитивного мислення

Тренуйте свій мозок бачити позитивні моменти та приймати рішення


Про те, що світ перебуває на межі колапсу, ви, імовірно, чуєте майже щодня. Гадаю, ви навіть зможете перерахувати не менше десяти криз за десять секунд. Звичайно, у нашому світі існує чимало небезпек, що потребують уваги, але людство все ще живе, бо якось вирішує ці проблеми. На жаль, людям скоріше властиво переживати почуття приреченості, ніж задоволення від можливості успішно вирішувати проблеми.

«Зараз із цим неможливо нічого вдіяти», – зітхають ті, хто бачить світ крізь призму власного негативного мислення. У цьому розділі ви знайдете позитивні способи поратися з такими загрозами. Пропоную кілька способів підтримки позитивного мислення, якщо ви наважитеся розпочати його практикувати. Тут немає готових рецептів – лише спосіб зосередитися на рішеннях, а не на думках щодо кризи. У вас досить сил бути реалістичними і подолати звичку негативного мислення навіть перед обличчям критики.


Призма негативного мислення

Оберіть навмання будь-який період людської історії, і ви потрапите в ті часи, коли всі скаржаться: «Жити стало просто жахливо, нами керують недоумки, які самі не знають, що роблять». Готова посперечатися, що ви чуєте це просто зараз. «Віщунки Кассандри» з усіх боків промовляють свої похмурі пророцтва: «Цього разу все інакше. Зараз ці недоумки дійсно все зіпсували». Не піддатися панічному настрою непросто ще й з таких причин:

• Ви точно знаєте, що помрете. З точки зору фізичного тіла кінець є близьким. Ви не думаєте про це усвідомлено, але нагадування про власну смертність стимулює гормони стресу, що змушують мозок шукати загрози.

• Тварина відчуває загрозу, коли небезпека нависає над її родичами. Коли всі члени стада або зграї поділяють відчуття небезпеки, у них виникає приємне відчуття єдності, що до нього вони завжди прагнуть. Тварина ризикує втратити цей зв’язок, якщо ігнорує сигнали тривоги від своїх родичів, тож це дуже потужний стимул – розділяти з іншими відчуття небезпеки.

• Попередження про небезпеку дозволяє отримати соціальну винагороду, тому ми чуємо стільки повідомлень такого ґатунку. Мозок звикає до колишніх загроз, і людям доводиться повідомляти про всі більш серйозні небезпеки, щоб отримати свою винагороду. Ці повідомлення оточують нас у форматі художніх творів (фільми, телевізійні шоу, література), нонфікшн (новини, політика, дослідження), і ми здатні легко додавати власні повідомлення про погрози за допомогою соціальних медіа.

• Можливо, ви чули думку, що криза – це добре, бо вона допомагає зруйнувати колишній «поганий» світ, що на його залишках ми збудуємо новий «кращий світ». Отже, ви програмуєте мозок на очікування кризи, а вашій корі головного мозку неважко буде знайти докази, що підтверджують ці очікування. На жаль, очікування винагороди після кризи не дозволяє вам розглянути більш позитивні альтернативи.

• Кортизол мотивує кору головного мозку шукати докази небезпеки. Кора головного мозку порається із цим завданням на відмінно. Якщо ви відчуваєте смуток, вона знаходить якийсь негатив, щоб пояснити це відчуття.

• Кажучи: «Ніколи ще життя не було таким жахливим», ви забуваєте, як усе було в минулому. Навіть якщо ви вивчали певні історичні періоди, події, що зображені у книжках, вони не здатні активувати гормони стресу так само, як це роблять реальні небезпеки. Проблеми, що стоять перед вами сьогодні, завжди сприймаються як більш серйозні, навіть коли вам відомі історичні факти, що свідчать про зворотне.


Багато хто сприймає своє очікування кризи як спосіб «допомогти». Вони критикують тих, хто не поділяє їхньої думки, і можуть навіть звинувачувати в небажанні «допомогти» тих, хто налаштований позитивно.

Це не повинно вас зупиняти, якщо ви вирішили розвинути всередині себе звичку мислити позитивно.

Ви здатні насолоджуватися своїми досягненнями, а не очікуванням кризи. Коли ви чуєте, як оточення обговорює сучасне життя, не забувайте, що їхні механізми реакції є успадкованими від пращурів-ссавців. Мозок намагається стимулювати гормони щастя і уникнути стресу тими способами, що раніше себе виправдовували. Бути ссавцем важко. Проте можна навчитися концентруватися на позитиві, навіть коли всі навколо мислять негативно.


Дещо про мозок ссавця…

Якщо ви відчуваєте загрозу, вам здається, що увесь світ під загрозою.

Кожен із нас самостійно вирішує, на яку саме хвилю він буде налаштований, незалежно від думки оточення. Рішення мислити позитивно поки що не є дуже поширеним. Можете переконатися в цьому за допомогою невеликого ментального експерименту.

Уявіть дві порожні платформи в куточку ораторів у Лондоні. Ви піднімаєтеся на першу платформу і кажете: «Світ котиться під три чорти». А зараз ви переходите на іншу платформу і говорите: «Ми вирішимо наші проблеми». Чи не є правдою те, що в першому випадку вам було комфортніше? Чи не здалося вам, що це звучить безглуздо, коли ви обіцяєте вирішити проблеми? Ви відчули, що вас визнали розумною та витонченою людиною, коли ви попереджали інших про кризу, і сприйняли ваші слова з недовірою та критикою, коли ви обіцяли світле майбутнє? Аргументи критиків є легко передбачуваними: «А як щодо екологічної кризи? Чи економічної? Чи соціальної?» Давайте проаналізуємо, як зосередитися на рішеннях, замість ховатися за негативним мисленням.


Щодо кліматичної кризи

Коли я була маленькою, із вихлопних труб автівок ішов чорний дим, а до місцевих водойм зливалися промислові відходи.

Коли моя бабуся була маленькою, усе

1 ... 41 42 43 ... 55
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Керуй гормонами щастя», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Керуй гормонами щастя"