Книги Українською Мовою » 💛 Любовні романи » Сердечна терапія 📚 - Українською

Читати книгу - "Сердечна терапія"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Сердечна терапія" автора Людмила Петрівна Іванцова. Жанр книги: 💛 Любовні романи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 41 42 43 ... 66
Перейти на сторінку:
маршрутка. Та сама, на яку б вона сіла, якби не Василь.

— До вокзалу? — навіщось перепитала водія Олександра і ввійшла всередину.

На автостанції Олександра дізналася, звідки рушатиме її автобус, вийшла на вулицю і залишилася там його чекати. У неї майнула думка набрати з мобільного когось із однокласників, чий номер був записаний у її телефоні, попросити передзвонити до Василя, передати, що вона на вокзалі, але... Але занадто вже дурною виглядала ця ситуація, а чиєсь посередництво у її вирішенні навіть якби й допомогло, то зродило би купу домислів та пліток про ймовірність якихось стосунків між нею та Василем, до якого вона ніколи нічого не мала ще з самої школи. Хто вже йому лікар, коли він сам забив собі в голову оте фатальне до неї кохання? З одного боку, Олександра гнівалася на однокласника, з іншого — було шкода його, невлаштованого і якогось загубленого в цьому житті. П’є, перебивається з одного на інше, з родиною не склалося...

«Та чому я мушу його ще й жаліти?! — вловила себе на роздумах про Василя. — Хто б мене пожалів? Хіба жінкам у цьому житті легше ведеться?! Але ж якось тримаємося... Ще й діти...»

Олександра глянула на годинник. Час минав повільно. Ноги знову змерзли — і навіщо взула в дорогу чобітки на підборах, у яких ходила з Вадимом у філармонію та на Стасин концерт? Так їй чомусь забаглося. А вони були імпортні, не на наші морози. Але йти до приміщення автовокзалу не хотілося: може, цей чортяка отямиться та прискочить віддати сумку? Подали автобус, жінка озирнулася на всі боки і піднялася в салон.

«Що ж поробиш, — думала вона, — все одно потрібно їхати, завтра зранку на роботу, а той герой нехай тепер сам думає, як сумку доправити чи передати, не викине ж він її?! Добре, хоч документи та гроші в маленькій сумочці! Господи! Там же і передача в лікарню для Яни, ото вже дійсно шкода, обіцяла ж її провідати та підгодувати домашнім. Ото під’їхала!»

Олександра ще раз визирнула у вікно, двигун заревів голосніше, автобус, заповнений людьми наполовину, рушив. Олександра зітхнула, випростала ноги, вмостила на колінах сумочку, заплющила очі і почала думати, як жити далі. Адже Новий рік — то така умовна межа, за якою все має змінитися на краще. А новорічні свята — це період всесвітньої концентрації мрій та добрих побажань.

Невдовзі, на виїзді з міста, раптом долетіло від водія:

— Куди ти преш?! Куди ти преш, урод?!

Олександра здригнулася. Автобус смикнувся, почав пригальмовувати, беручи до узбіччя, і зупинився.

— Шо ти махаєш, козел?! Шо, блін, сталося?! — гаркнув водій комусь у вікно, і сам став розмахувати руками.

Олександра підозріло глянула вперед, але з її місця не видно було, що там відбувається на дорозі. Вона підхопилася, визираючи на трасу, а розібравшись, рішучо закрокувала проходом до водія.

— Відчиніть, будь ласка, двері, прошу!

— Шо ви за цирк тут влаштовуєте?! — сердився водій. — Зимова дорога — не іграшки! Я ж людей везу, блін!

— Вибачте, будь ласка! — перепросила Олександра і спустилася сходинками.

Перед нею в снігу стояв Василь, простягаючи однією рукою її чималу сумку. Його «Жигулі» блимали аварійками метрів за п’ять перед автобусом.

— Вибач.

Олександра зітхнула і мовчки взяла сумку. Чоловік розвів руками, розвернувся і пішов до своєї машини. Олександра подумала, що хода його схожа була не на пересування п’яного, а на рух утомленої життям людини.

— Вибачте! — ще раз перепросила водія Олександра і понесла сумку до свого місця.

35

— Обід у холодильнику! — промовила в прочинені двері Ігоревого кабінету Антоніна. — Я їду на масаж, а потім пройдуся крамницями. Душа просить чимось відволіктися. Ти нікуди не збираєшся?

— Ні, закінчую статтю, ту, що за результатами спільних з японцями досліджень.

— А-а-а. Ну, пиши-пиши, — відповіла Антоніна, не переступаючи порогу кімнати.

— Ти хоч на вечерю повернешся? Чи, може, кудись вийдемо? — спитав Ігор, не стільки бажаючи спільного виходу, скільки перевіряючи реакцію дружини.

— Не знаю. До вечері ще далеко. Мабуть, повернуся. А тобі що? Ти ж все одно вдома, я ж твоїх планів не порушую. Я в них взагалі не вписуюся! — пішла в наступ Антоніна.

Замість відповіді Ігор знизав плечима і розвернувся до монітора. Двері зачинилися, а за кілька хвилин грюкнули і вхідні, потім клацнув механізм замка, задзижчав ліфт, і все стихло. Ігорю зараз хотілося двох речей. Чи навіть трьох. По-перше, стати невидимим і провести найближчі години біля Антоніни, щоб таки дізнатися правду і вирішити для себе, що ж робити далі. По-друге, йому раптом захотілося провести час із сином, з рідною людиною. Просто поговорити з ним про його справи, плани, погляди на сьогодення, поділитися чимось своїм, почути щось таке, що відкрилося йому з синових слів у новорічну ніч, те, чого він так і не наважився чесно сказати сам собі. Він раптом відчув, що Вадик — це ніби він. Але кращий. «Нова версія», більш «просунута» модель. А ще, тобто по-третє, йому кортіло провідати Яну в лікарні. Просто сидіти біля неї, розмовляти чи мовчати, тримати за руку і відчувати, що він комусь небайдужий і комусь потрібний.

Із цих трьох бажань реальним наразі було хіба що одне — зателефонувати синові і домовитися про зустріч. Але й тут була велика вірогідність того, що Вадим зайнятий на роботі, відсипається вдома чи має особисті справи. Ігор розумів синове захоплення роботою, адже і сам колись обрав для себе цікавий науковий напрямок, якому слідує й досі. Колись фізик-атомник вважався теоретиком, котрий займається невідомо чим. І лише після Чорнобиля широкий загал усвідомив, як потрібні люди, здатні глибоко розумітися на таких складних і небезпечних процесах.

Ігор зітхнув і знову заглибився у написання статті. Він чекав запрошення до Японії на конференцію з відвідуванням їхньої атомної станції Фукусіма, що було б неймовірно цікаво для нього як для спеціаліста. А може, якщо все добре складеться, то запросять туди й на роботу, у більш тривале відрядження. Щоправда... Щоправда, Антоніна все сподівається на повернення до Європи, а ще натякає, що і в Америці було б непогано — і нова країна, і, звісно, гроші...

Ігор знову зітхнув. Згадуючи їхні колишні закордонні роки, він тепер уже важко уявляв нові переїзди в парі. Власне, будуть навколо них інші стіни, а

1 ... 41 42 43 ... 66
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сердечна терапія», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Сердечна терапія"