Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Облога Белза 📚 - Українською

Читати книгу - "Облога Белза"

177
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Облога Белза" автора Костянтин Артемович Когтянц. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 43 44 45 ... 47
Перейти на сторінку:
(обратно) 50

Із джерел незрозуміло, про якого з небожів Людовика йдеться, але явно не про синів його братів  — Карл-Мартел уже помер, Жан ще не народився.

(обратно) 51

Абсолютний світовий рекорд.

(обратно) 52

У 1352 році у Стефана буде дочка. Син народиться у 1354-му, і зразу ж потому Стефан загине, впавши з коня. Його син, Жан, помре в дев'ять років від загадкової хвороби.

(обратно) 53

Див. Історичні довідки. Довідка 2.

(обратно) 54

Джованна І, королева Неаполя, Лайошева троюрідна сестра та дружина його брата Андрія, назвала сина Карлом-Мартелом. Так звали Лайошевого діда, що перший з Анжуйської династії проголосив себе угорським королем (хоча й зазнав поразки). За умови відсутності дітей як у Людовика-Лайоша, так і Стефана таке ім'я було декларацією про наміри. Проте 1348 року Лайош захопив трирічного небожа в полон, і невдовзі дитина померла за загадкових обставин.

(обратно) 55

Є й інші транскрипції цього прізвища.

(обратно) 56

У Авіньйон у 1309 році перебрався Папа Климент V, а у 1352-му йшов понтифікат Климента VI.

(обратно) 57

Див. Історичні довідки. Довідка 3

(обратно) 58

«Хай ненавидять, аби боялися»,  — слова імператора Калігули.

(обратно) 59

Майбутній Брацлав.

(обратно) 60

Тут: прикажчик.

(обратно) 61

Із легкої руки Марко Поло до пластин прищепився термін «пайзца», проте це — китайське слово. Так далеко на захід китайська термінологія навряд чи вживалася. Ґереґа  — монгольський термін.

(обратно) 62

Хана Джанібека.

(обратно) 63

Орду, точніше, Орда-Ічен  — старший брат Бату (Батия).

(обратно) 64

Лише в тому разі, якщо вимруть усі Чингізиди, народжені від законних дружин.

(обратно) 65

Як можна судити, в описуваний час Путивльське князівство мало велике значення.

(обратно) 66

Див. Історичні довідки. Довідка 4.

(обратно) 67

Лицар, що має право на власний прапор. Тут: командир бандерії (корогви).

(обратно) 68

Кутільє  — тут: рядовий воїн-пішець, озброєний списом і кордом. Віллани  — кріпаки, тут: у значенні «простолюдини».

(обратно) 69

Тут: розбійників.

(обратно) 70

Льє  — близько 4,5 км.

(обратно) 71

Терміном «йомен» насправді називали всіх, хто, з одного боку, був «вільно народженим англійцем», з другого  — не мав титулу або не був посвячений у лицарі. Первісне ядро англійських лучників складалося з валлійських найманців, до того ж вербували їх із дрібної валлійської знаті. Пізніше вони поповнювалися тими, хто вчився стріляти з дитинства, зокрема й нащадками бідних лицарів  — тими, кого називали «молодший син молодшого сина». Юридично вони дійсно прирівнювалися до вільних селян, проте насправді були воїнами-професіоналами, навченими з колиски.

(обратно) 72

Спис  — найнижча тактична одиниця. В описаний час французький спис складався з лицаря й бойових слуг, більшість яких, незалежно від реальних функцій, називалися зброєносцями. Їх могло бути від одного до двадцяти. Цей термін не поширювався лише на кінних арбалетників.

(обратно) 73

Барк  — один із типів меча в півтори руки. Віденські барки вважали найліпшими.

(обратно) 74

Аланів.

(обратно) 75

Начальник тумену. Десятки, сотні, тисячі, тумени в кочових народів були не лише військовими, але адміністративними одиницями. Темник був зобов'язаний за наказом хана виставити до 10 тисяч активних шабель, тому йому підпорядковувалася відповідна кількість населення.

(обратно) 76

Джут  — ожеледиця (монг.). Коні кочових народів уміли доставати корм із-під снігу, проте джут позбавляв їх такої можливості.

(обратно)
1 ... 43 44 45 ... 47
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Облога Белза», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Облога Белза"