Книги Українською Мовою » 💛 Інше » Чорний хліб 📚 - Українською

Читати книгу - "Чорний хліб"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Чорний хліб" автора Александр Аркадьевич Сидоренко. Жанр книги: 💛 Інше / 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 44 45 46 ... 63
Перейти на сторінку:
про зграю вовків, що однієї зими перейшли Буг і довго кружляли навколо хутора. Світлана нотувала все, що стосувалося Дяченків — матеріалу замало не буває, збиралася вже підібратися до найважливішого питання: що це за торгівля людьми тут відбувалася, як до воріт під’їхав автомобіль, з якого вийшов священник.

— Шо, проспався, падло? — гучно закричала йому ліліпутка, укотре перелякавши кореспондентку й собак. Останні підірвалися й побігли до воріт, вітаючи новоприбулого, який виглядав доволі збентеженим. Гюльчатай пустила його всередину, чоловік підійшов до лавки й привітався:

— Доброго дня.

— Та коли він був добрим востаннє? — радісно відгукнулася Анжеліка, встала й підійшла до попа, який ступив крок назад. Він що, її боїться?

— Значить, як доходяг тримать твоїх, то ми хороші. А як мусора приїхали, тебе немає. Гриша, де ти був?

— Та я спав просто.

— Де ти спав? Ми до тебе в церкву бігали, вдома були — нєт ніхера пастиря нашого. Випив за упокой друга і понеслася душа?

— Трохи пере… тойво.

— Ага, я ж і кажу, по блядям завіявся. А телефон чого не брав, га?

— Та я… — почервонів священник і кинув погляд на Світлану (мовляв, хто така, навіщо при ній над ним знущаються), — потіряв десь.

Ліліпутка довго з відповіддю не забарилася:

— А хрест свій ти не загубив, мудило? Я кажу їм по тих наркоманах, що це від батюшки нашого, а вони кажуть — а де він? І забрали, бляха, Андрюху. Посодють тепер малого, і за шо?

— Я розберуся.

— Та вже зроби нам одолженіє, святий отець!

— Так, а де Андрій сидить?

— Де, в Первомайську, якщо на Миколаїв ще не відвезли. От давай прямо щас, бери он газетчицю, — Анжеліка показала рукою на здивовану Світлану, долю якої вже вирішила ця маленька жінка, — їдьте в отділєніє, що хочете там кажіть, але щоб до вечора малий був вдома. Поняв?

Піп важко видихнув і пішов до воріт у супроводженні собак, які ніби збиралися теж їхати. Світлана встала, підняла рюкзак і пішла за ним, не дочекавшись керівної команди Анжеліки, — у тому, що вона неодмінно прозвучить, сумнівів не було. Гюльчатай притримала собак, зачинила за ними ворота й пішла собі, навіть не попрощавшись.

У батюшки була крихітна дводверна «таврія», як він з таким зростом і комплекцією в ній розміщається, ще й у мішкуватій рясі, було не зрозуміти. Але якось втиснулися. Світлана очікувала чогось на кшталт корони на торпедо чи потрійної іконки, але з прикрас у машині впадав у очі лише маленький вимпел, на якому було написано: «Таврия».

Оскільки позаминулий бойфренд цікавився футболом, а звичка все запам’ятовувати існувала завжди, Світлана зрозуміла, що йдеться про сімферопольський футбольний клуб. Хоча хто їх знає, цих володарів вітчизняного автопрому — може, в них є якийсь клуб любителів ЗАЗу?

Вона збиралася вже запитати, чи не вболівальник той, щоби в такому разі щось швидко згадати й підтримати ­бесіду, вивівши клієнта на потрібну тему, як священник почав сам:

— То ти з газети? З Києва?

Ти ба, воно відразу тикає!

— Саме так, — холодно відповіла кореспондентка й пішла в контратаку: — А ви з якого, вибачте, патріархату? — особливо підкреслюючи ввічливу форму особового займенника другої особи однини.

— В смислі?

— Ну, яка церква у вас тут, чия?

— Та православна, яка ж іще?

Тааак, усе з ним зрозуміло, наша людина б охоче від­повіла на це просте запитання, а він ось як поводиться. Поки Світлана думала, як би цього вайла подражнити, ожив телефон. Це був головред, який цікавився, чи вона вже прибула на місце, якою справа виглядає зблизька й коли можна очікувати на матеріал.

Довелося відповідати ухильно, щоби сусід нічого не збагнув, — поки нічого не зрозуміло, ще не розмістилася, їде розмовляти з міліцією. Керівник повідомив, що неподалік, в Одеській області, стався якийсь випадок у єдиному в Україні лепрозорії, хтось там кудись втік, тому, якщо вона опиниться поруч, нехай заїде й проб’є, що там сталося.

От тільки цього не вистачало — їй би тут розпочати роботу, а він вже вигадав ще одне завдання! Сухо відповіла, що наразі вільного часу в неї не передбачається. Відбій. Поки вона розмовляла з Соколовим, телефон двічі реагував на паралельний виклик — зрозуміло, що мама почала телефонувати, щойно отримавши повідомлення, що доця з’явилася в мережі.

Зв’язок, як на зло, не зникав, і довелося довго брехати мамі, що готель новий, вигадувати його назву — «Перлина Бугу», додавати деталей — добре, що купальник взяла, зараз піде купатися. А на запитання, чи не в машині вона, відповідати — так, їде до мера поговорити про сільське господарство, яке, за версією «для мами», й було метою її відрядження.

Нарешті голос у слухавці забулькотів й остаточно зник, Світлана подумала, чи не вимкнути про всяк випадок теле­фон, але зрозуміла, що кореспондент має бути завжди на зв’язку, і взагалі засоромилася власних думок — з мамою треба бути м’якішою, бо та ж хвилюється за неї.

Григорій вичекав паузу, подивився на кореспондентку, вчергове з сумом видихнув і сказав:

— То наші наркомани в Олега сиділи.

А, ось і воно — розмова сама собою вийшла туди, куди треба.

— З редакції телефонували до районного відділку міліції, там сказали про обвинувачення в торгівлі людьми.

— Та яка торгівля, хто їх купить?

Це було щось новеньке — батюшка виявився-то з гумо­ром! Ти диви, треба записати цю конструкцію, про купівлю.

— Поясніть, будь ласка, про що йдеться.

— Ну… В нас тут при церкві був центр лікування наркозалежних, значить… Я сам його…

— Організували?

— Пройшов… Свого часу…

Слова вочевидь давалися Григорію важко, і тепер Світлана розуміла чому — він змушений був зізнатися в тому, що хотів би тримати в таємниці. Вона на першому курсі писала нарис про центр лікування, тому розуміла, про що йдеться.

— Героїн? Це у вас замісна метадонова терапія?

— Ні. Хто ж нам дасть? Навіть водкою не знімали. Просто передержка.

— Тобто просто зачиняєте їх і тримаєте, як собак?

Григорій зупинився на Т-подібному перехресті, висунув голову до лобового скла й почав оглядатися на всі боки, вичікуючи паузу в дорожньому русі, — їм треба було ви­їхати на трасу, яка незабаром упиралася в місто. Нарешті «таврія» вирушила, аж підстрибнувши від бажання вписатися в потік.

Священник з полегшенням відкинувся на сидінні й від­повів:

— Тримали… потім по… нашій церкві пішло указаніє згорнуть все це. Ну, я й попросив Олега, щоб він у себе їх тримав. Ми на три місяці їх закриваємо, беремо підписку з батьків.

— А за законом це?..

— По закону це порушення, звичайно. Тільки тоді ж ніхто не соскочить.

— А скільки… Який відсоток у вас без рецидиву?

— Високий. До десяти десь.

«Скільки?» — Світлана жахнулася — тоді в Києві їй сказали, що остаточно виліковується половина залежних. А тут один з десяти? Вона збиралася було запитати, чи не здаються такі показники неефективними, як отець Григорій крутнув кермом, вперся правим боком машини на бордюр і вимовив з неабияким полегшенням: «Приїхали».

У відділку священник почав поводитися зовсім по-іншому — він випростався на весь свій великий зріст, гучно довідався в чергового

1 ... 44 45 46 ... 63
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Чорний хліб», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Чорний хліб"