Книги Українською Мовою » 💛 Фентезі » Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян 📚 - Українською

Читати книгу - "Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Руда магія і повна торба пригод" автора Ляна Аракелян. Жанр книги: 💛 Фентезі. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 45 46 47 ... 190
Перейти на сторінку:

– Що це було? – стурбовано запитав бандит.

– Не знаю, – голос Понтусоля здригнувся.

– Вийди, перевір.

Кухар відчинив двері й, напевно, озирнувся на всі боки.

– Нікого немає.

– Ризикувати не варто, я йду. Зілля ще є?

– Пів пляшки.

– Скільки наливаєш?

– Чайну ложку.

– Із завтрашнього дня будеш лити столову. А краще роздобудь краплі сурмика і проблеми буде вичерпано.

– Так вони до біса коштують!

Я, затискаючи ніс трусами дармоїда, силкувалася подолати чхання, що давалося з великими труднощами. Я почула тріск тканини – мужик схопив трутня за грудки або за комір.

– Тобі, свинюко, шкода три золотих? Тобі скільки платить Врада́мар, га? Чи ти зовсім страх загубив?!

– Я все зроблю, все зроблю, тільки не вбивай!.. – запричитав кухар.

– І поквапся!

Двері грюкнули, бандит пішов. Кухар крекнув, підіймаючи з підлоги розбитий горщик. А я скрутилася калачиком в скрині й затискала ніс шароварами в синю квіточку – фу, яка гидота! Але вибору не було. Точніше, був, але весь піді мною.

– Пане Понтусолю! – почувся з коридору голос Кхибри. – Вас шукають!

– Та щоб ви в Марсулу провалилися! Шукають, бачте, мене... – пробурчав він, і голосно крикнув: – Іду!

Щойно зачинилися за ним двері, я одразу ж чхнула кілька разів поспіль, уже не переймаючись тим, що трутень може мене почути. Я нарешті відчинила скриню та вдихнула свіжого повітря. Що ж це коїться? Отже, бандитам потрібна тітчина таверна? Раз вона залишилася одна, то все можна віджати, так? Нічого, ми ще подивимося, хто кого! Ги-ги, Красунчика вони на нас нацькують! Як же, тримайте кишеню ширше і відстовбурчуйте вуха – будемо локшину сушити про запас! Треба б і Кхибрі придбати качалочку. Яка не яка, а зброя. Головне, щоб вона на цю вродливу морду не клюнула! Бандит має рацію, таких як Красунчик жінки люблять!

Я вилізла так само, як і влазила. Але вирішила не ризикувати: на дах не полізла, а спустилася вниз трубою. Щойно зістрибнула на землю, водостічна труба мало не стукнула мене по голові, впавши поруч. Кажу ж: треба її полагодиди!

Кхибра вибігла з моїм фартухом і качалкою.

– Ну що?

– Навіть не знаю, з чого почати, – я забрала фартух і качалку. – Цей дармоїд хоче окрутити тітку, а на таверну накинули оком бандити. Якраз з одним із них наш боров і зустрічався.

Тролиця охнула і прикрила рот долонькою.

– Треба все розповісти тітці Палажці.

– Вона зачарована. Буде гірше, якщо їй цей покидьок Понтусоль  підмішає сурмик. Згадай, що коїлося з нами.

– Таке забудеш!

– Що будемо робити? – я повісила качалку на бік.

– А що робити? Будемо чекати хлопців. Ми, звісно, можемо й самі щось придумати. Але дві голови добре, а п'ять – краще!

– Треба відпроситися в тітки й дізнатися, де тут поблизу є крамниця одягу.

– Навіщо?

– У тебе плащ і штани є?

– Знайдемо, – посміхнулася Кхибра. – Поки ти з упирем знайомилася, я з хлопцями змоталася і забрала речі зі станції. Якраз штанів у мене в гардеробі достатньо. І два плащі є. Почекай, а навіщо нам це?

– Підемо на собачі бої дивитися, – сказала я. – Не можна дозволити банді Красунчика пограбувати пана Флюна. Він хоч і напився вчора, але взагалі-то, хороший чоловік. І заступився за мене, коли образили на станції. Може, ти змотаєшся в гуртожиток, а я поки що за тебе попрацюю. А для тітки щось вигадаю? До речі, можеш взяти кобилку. Ту саму, якою я знешкодила упиря, а потім повернешся на ній.

– Чудово! Тоді, я піду сідлати конячку, – розв'язуючи фартух, сказала Кхибра.

Подруга поїхала, а я, діставши з кишені спідниці магоптаха, запхала його в кишеню фартуха і пішла до зали.

Народ прибував. Сьогодні мав бути перший день собачих боїв. Букмекери приймали ставки. Чесно кажучи, я завжди побоювалася цих звірюк. Для цих боїв маги вивели особливу породу собак – е́стриггірів. Це були шестилапі чудовиська з короткими широкими мордами, майже півметрового зросту. Деякі псини були й вищими. Шерсть коротка і жорстка, хвости – куці з заокругленими кінчиками, а потужні груди випинали колесом. Передня пара лап начебто недорозвинена – коротша за другі й була схожа з лапами величезного ящера, тільки перетинок між пальцями не було. Самі пальці закінчувалися страшними гострими пазурами. Я колись бачила, як дресирували такого «песика». Він роздер нещасного козла на шматки за лічені секунди. Передніми лапами він хапав бідну тварину, рвав пазурами, вчіплюючись потужними щелепами в горло. Бідний козел, по-моєму, помер миттєво, так і не зрозумівши, за що йому така смерть.

Естріггіри потребували гарного догляду, дотримання режиму та довгої дресури. Починали їх виховувати з тримісячного віку. До двох років вони ставали справжніми вбивцями. Ціна на цуценят коливалася від дев'яти до десяти тисяч золотих. За суку платили більше. Воно й зрозуміло: і приплід давала, і на рингу билася лютіше, ніж кобель.

1 ... 45 46 47 ... 190
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руда магія і повна торба пригод, Ляна Аракелян"