Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Практична педагогіка, Ксенія Демиденко 📚 - Українською

Читати книгу - "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"

269
0
09.12.23
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Практична педагогіка" автора Ксенія Демиденко. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 46 47 48 ... 182
Перейти на сторінку:

 

-       Краще б пішли в зоопарк, Соня Костянтинівна, - висловила  загальну думку Настя Задорожна. – Там мавпочки, бегемотик, слоник…

 

-       Дівчата, я не знала, що цей Петро Грінчук такий любитель оголених жінок, - чесно зізналася я. Тільки тепер дівчата збагнули, що я, як і вони, в халепі.

 

-       А нашим хлопцям, я бачу, перший зал більш за все сподобався, - спостерегла Галя.

 

-       Дімка навіть фотографує. Ну це все. Цей  школу завішає такими шедеврами за хвилину. Він у восьмому класі  намалював на дошці пошани всім  відмінникам  роги. І як вони  допетрали взяти фотік, мені цікаво?

 

-       Це я порадила їм взяти фотоапарат, - тепер мені було страшенно соромно за таку пропозицію. Якби у них не було фотоапарату – походили б, поржали й на тому все б скінчилося, а тепер у них були докази… Докази мого великого ляпу. Я вже малювала  собі  нерадісну картину   догани від завуча або директора. Це вже  хто першим  дізнається. Аж раптом  почула:

 

-       Це ще пощастило, що  Титаренко не пішов. Той би тут цирк швидко влаштував, - Яковенко Маша  визирнула з-за колони й заховалася назад. – Ой, Ромка з Дімкою сюди йдуть. Так, дівчата, дивимося на фото загадково, немов там такий глибокий  підтекст. Знайшов, що знімати цей маніяк-фотограф – мухомори.

 

-       Соня Костянтинівна, а фотозвіт робити повний чи як? – Діма виріс зі своїм фотоапаратом прямо у мене перед носом. В очах бісики, в руках гарячий від постійної роботи фотоапарат.

 

-       Звичайно ж робити. Тільки не однобоко, Діма, а охопити всю тематику виставки, - знайшлася я й повела Діму до фотографій з грибочками та  квіточками. Діма   познімав, познімав і побіг у перший  зал, звідки ніяк не могли вийти хлопці.

 

  Я не спала всю ніч. А потім ще тиждень боялася того звіту, який   взялися  робити хлопці. Як же я здивувалася, коли  Лєна Новікова  саркастично  оголосила мені:

 

— Наші пацани зробили найкращий  фотозвіт.  Нам  директор грамоту   пообіцяв за перше місце. Готуйте медаль для тих придурків.

 

Як перше? А де вивісили?Чому спершу мені не показали? – я кинулася в коридор шукати, де  зібрали всі роботи. Знайшла.  «Неординарний фотохудожник Петро Грінчук», - прочитала я заголовок на ватмані. А далі  фотографії, фотографії, фотографії… І все з квіточками, ягідками та грибочками, листочки, жабки та краплі дощу в калюжі. І під кожним фото коментар. Слава Богу, Ромі вистачило  розуму  приклеїти лише «пристойні» фото.

 

Я вперше відчула, як  почуття  вдячності та гордості за своїх підопічних  переповнило мене по вінця. А рано  розслабилася. Дуже рано. Одне вони вивісили для загального огляду, а під партами  переглядали ще довго «нелегальні» сороміцькі  фотоальбоми  з оголеними дівчатами.  Іншим класам вони таку рекламу фотовиставки зробили, що ті вломили на ту виставку, як лосі навесні  в молодий сосняк роги чухати.  Я не здивувалася, коли невдовзі мене до свого кабінету запросила завуч:

 

— Ось, помилуйтеся! Відібрала особисто на перерві у вашому класі. Хлопці розважалися, - на столі лежали  світлини фоторобіт Грінчука  з першої зали. - І де була ваша педагогічна компетенція, коли ви потягли цих переростків на сороміцьку виставку? – суворо огледівши мене з ніг до голови, гримнула Олена Дмитрівна.

 

— Я не знала, що там  будуть такі фото, -  опустивши очі, промямлила я.

 

—А хто має знати? Треба було знати. Перевіряти треба,  дізнаватися, питати у тих, хто був. Київ вщерть переповнений музеями, театрами, а вас понесло на ту виставку, куди пристойні люди ані ногою. Жах!

 

  Обійшлося все  доганою, але на душі  було  паршиво-препаршиво, коли виходила з кабінету  завуча.  Сльози накотилися на очі й я вирішила  сховатися десь, щоб ніхто не бачив. На другому поверсі  була маленька  кімнатка. Діти її називали мінізоопарком, бо там стояв акваріум, клітка з хом’яками, морськими свинками та  клітка з папугою й двома канарейками, які мило цвірінчали й скубли пір’ячко одна одній. А в куточку було споруджено своєрідний  вольєрчик, в якому жила  черепаха. І довкола  багато зелених  фікусів  та ліан, що плелися. Мені подобалося це місце, я знала, що зможу  там заспокоїтися.  Сіла на стілець і  чомусь  розревлася.

 

-       Е-е-е, так не годиться, - почула я до болю знайомий голос. Навіть у темряві я впізнала б цей  голос. Титаренко Вова. Власною персоною.   Він підійшов, дістав  носову хусточку зі своєї кишені й простягнув її мені:

 

-       Не треба! – відхилила я допомогу.

 

-       Я нею шмарклі не витирав, не боїсь, - попередив на всяк випадок. – Чиста. Бабуся весь час кладе, ось, знадобилася.

 

Я навіть не зрушила з місця, тільки підняла на нього  своє заплакане обличчя.

 

-       Оба-на. Штукатурка трохи попливла. На фіг ви  розмальовуєтесь? І так гарна, - він присів переді мною й  почав безцеремонно підправляти своєю хусточкою розмазану туш.- Туш паршива, викиньте й не користуйтеся таким барахлом. Хочете, пораджу, де можна недорого купити людську туш?

 

 Я  втратила  дар мовлення від його безцеремонної поведінки.  А  Вова спокійно доробив  справу й  порекомендував мені поглянути у дзеркало, що висіло в кутку кімнати. Я подивилася -  очі червоні,  фарби тьмяні й розмиті, а взагалі – можна пережити й цей потоп.

 

-       Що ти тут робиш? У вас же хімія зараз? - накинулася я на учня. Вова мило ухмильнувся й  відповів:

 

-       Чудове місце, правда?  Серед тварин себе краще почуваю, аніж серед людей.  Ви злитеся, бо вам влетіло за наших йолопів? А я вам говорив, щоб не перлися на ту виставку  - не послухали.

 

-       То ти все знав? І не сказав? -  до мене дійшло, що Вова  тоді застерігав так  екстравагантно, і не пішов  теж через те, що не хотів дивитися на  моє приниження.

1 ... 46 47 48 ... 182
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Практична педагогіка, Ксенія Демиденко», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Практична педагогіка, Ксенія Демиденко"