Книги Українською Мовою » 💙 Сучасна проза » Найкраще в мені 📚 - Українською

Читати книгу - "Найкраще в мені"

518
0
25.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Найкраще в мені" автора Ніколас Спаркс. Жанр книги: 💙 Сучасна проза. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 84
Перейти на сторінку:
вмів. Я міг би опинитися у військовому автопарку й пересвідчуватися, що вантажівки й джипи пройдуть по Європі, як по маслу. Бо яка ж армія без машин, правда? Та хоч я й був звичайним селюком, я розумів, що армія кидає тебе, куди їй заманеться, а не куди тобі хочеться, і тоді вже всі знали, що ми скоро маємо брати Європу. Айк [13] саме пішов на Північну Африку. Вони потребували піхоти, їм не вистачало людей на землі, і хоч як мені хотілося потримати Гітлера за горло, уявити себе в піхоті я не міг.

У призовному пункті я побачив плакат: «На флот». І гасло: «До гармат!». На плакаті був намальований голий до пояса матрос, що заряджав гармату, і щось у мені заворушилося. Це я зможу, — подумалося мені, і я пішов до флотського столу, а не до армійського, і записався. Коли повернувся, Клара проплакала з десяток годин. Змусила пообіцяти, що повернуся живий. І я пообіцяв.

Я пройшов загальну й стройову підготовку, а тоді, в листопаді 1943, мене направили служити на Тихоокеанський флот, на ескадрений міноносець «Ю- Ес-Ес Джонстон». Не вірте тим, хто каже, що на флоті безпечніше, ніж на суші чи в морській піхоті. Чи що там не так страшно. Тебе віддають на ласку кораблю, ти вже не можеш покладатися на себе, бо якщо корабель тоне, то ти йдеш на дно разом з ним. Якщо опинишся за бортом, то помреш також, бо ніхто не зупинятиметься й не витягатиме тебе, ризикуючи життям команди. Ти не можеш утекти, не можеш сховатися, і розуміння, що ти нічого не контролюєш, не полишає тебе, не дає тобі спати спокійно. Та служба на флоті була найстрашнішою частиною мого життя. Всюди дим, палуба палає, гармати не замовкають — шум такий, що й уявити важко. У десять разів гучніший за грім, але й це слабке порівняння. Японські «Зеро» постійно обстрілювали палубу, постріли рикошетили на всі боки. І в таких умовах треба працювати — наче нічого такого не відбувається.

У жовтні 1944-го ми проходили повз Філіппіни, готувалися підтримати вторгнення. У нашій ескадрі було тринадцять суден — може здатися, що це багато, та всі, окрім авіаносця, були або міноносцями, або ескортними міноносцями, тож вогнева міць у нас була не дуже. І тут ми бачимо, як із-за обрію насувається стіна кораблів — наче весь японський флот вийшов проти нас. Чотири лінкори, вісім крейсерів, одинадцять міноносців — і всі вони прагнуть бачити нас на дні моря, і самому чортові їх не спинити. Хтось, здається, потім казав, що ми стояли проти них, наче Давид проти Голіафа, от тільки пращі в нас не було. Десь так, десь так. Вони були поза досяжністю, коли відкрили по нас вогонь. І що ж нам було робити? Ми знали, що живими не вийдемо. Ми прийняли бій. Битва в затоці Лейте — так тепер її називають. Ми пішли просто на них. Мій корабель першим дав залп, першим пустив торпеди й димову завісу. Ми цілили одночасно в лінкор і крейсер. І поцілили. Та ми були в авангарді, тож і на дно мали піти першими. До нас підійшла пара ворожих крейсерів, вони відкрили по нас нищівний вогонь, і нам був гаплик. На борту було 327 людей, і з них 186 — і багато з ким з них я добре приятелював — загинули того дня. Я був одним зі 141, які вижили.

Б’юся об заклад, що ви ніяк не второпаєте, нащо я про все це пишу — певно, вважаєте, що старого знов занесло, тож перейду до суті. Я був на плоту, навколо лютий бій, і тут мені стало ясно, що я більше не боюся. Зовсім несподівано я зрозумів, що зі мною нічого не трапиться, бо я знаю, що в нас з Кларою ще стільки всього має бути попереду. І на мене зійшов спокій. Звіть це контузією, якщо ваша ласка, та я знаю те, що знаю, і там, під небом, що вибухало над головою щомиті й труїло димом, я пригадав ту нашу річницю в кіно і став наспівувати пісеньку з фільму «Для мене й моєї дівчини», як ми колись з Кларою співали дорогою з Ралі. Я співав голосніше й голосніше, а тоді вже просто заволав щосили, наче я один серед моря, наче нічого навколо не коїться, наче я знав, що Клара почує мене якимсь чином і зрозуміє, що нема чого хвилюватися. Я ж пообіцяв їй, що все буде добре, розумієте? Й ніщо з того, що відбувалося на Тихоокеанському фронті, не перешкодило мені виконати цю обіцянку.

Звучить дико, знаю. Але, як я вже казав, мені вдалося вижити. Мене перевели на десантний корабель, і наступної весни я доставляв морських піхотинців на Іодзіму [14] . А далі війна скінчилася, і я повернувся додому. Говорити про війну я не міг, тому мовчав. Жодного слова не сказав про ті події. Надто боляче все це було, й Клара це розуміла, тож мало-помалу ми повернулися з нею до звичного життя. У 1955-му взялися будувати тут дім. Майже всю роботу я зробив сам. Одного дня я скінчив працювати, прийшов до Клари, яка сиділа в тіні за плетінням. І почув, як вона мугикає «Для мене й моєї дівчини».

Я стояв, наче до місця прикипів, й мене накрило спогадами про той

1 ... 47 48 49 ... 84
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Найкраще в мені», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Найкраще в мені"