Книги Українською Мовою » 💙 Детективи » Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки 📚 - Українською

Читати книгу - "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"

395
0
28.04.22
В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки" автора В'ячеслав Васильченко. Жанр книги: 💙 Детективи. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 47 48 49 ... 133
Перейти на сторінку:
Цитадельну дістався швидко. Стандартна фасадна дошка з синім фоном. Усе правильно: прибув до ліцею «Фаворит». Піднявся на ґанок. Роззирнувся. Де ж охоронець? Зараз без них ніхто й ніде. Тим більше — така «модна контора». З економічним ухилом. Саме те для сучасної України. Престижно. Тільки для дітей «еліти». Бо лише вона може собі це дозволити — віддавати купу американських грошей за осягнення наукових істин коханим телепнем…

Ага. Ось і сек’юріті. Який-небудь черговий «ангел» або «легіон». Чи «леопард-гепард». Ні. Усе зовсім інакше. Естетка патріотизму. Охоронна фірма «Гетьман». Хоча цей на гетьмана явно не тягнув. Так, гетьманченятко (маленький, худенький, сухий, мов тараня).

Лисиця привітався й показав посвідчення. Уважно подивившись на блискучий пластик, міні-«гетьман» зрозумів, що перед ним не абихто, а представник четвертої влади. А владу, навіть четверту, прийнято поважати.

— А де тут кабінет директора? — поцікавився професор.

— На другому поверсі в кінці коридору ліворуч. — Схоже, на лаври Сусаніна цей міні-«гетьман»-сесуріту не претендував.

У холі — ліцейський пантеон. Тутешній варіант радянської дошки пошани. Великі золоті букви «гордість ліцею» повідомляли: адміністрація й колектив немарно тужаться на освітянській ниві. Нижче напису — ряди великоформатних портретів. «Члени касти гордовитих». Серед них — і фото Довганя-молодшого. Зроблені тим самим майстром справ фотографічних, ці «шедеври» ілюстрували належність прототипів до однієї корпорації. Усі талановито обезличені. Однаково набундючені й офіційні. Таке враження, ніби розглядаєш родинний фотоальбом. Милуєшся родичами. Двоюрідно-троюрідними. А подекуди — й рідними. Ймовірно, саме такою й була авторська ідея. Підказана директором.

Дмитра Довганя й без підпису впізнав би все одно. Перше, що спадало на думку, — «син свого батька». Без варіантів. У Дмитрові Довгань-старший яскраво продовжився фізично. Що ж відбувалося за цією зовнішністю, у внутрішньому всесвіті, сказати ніхто не міг. Бо знали тільки двоє — сам Довгань-молодший і ще Дехто. З першим Лисиця не знайомий. Другий такими знаннями не ділиться. Цілком справедливо.

У приймальні «журналіста» зустріла мініатюрна дівчина-секретар з ідеальною фігурою, наче виточеною за чіткими світовими стандартами на високотехнологічному станку. «Дюймовочка», — промайнуло в голові. Саме такою уявляв героїню безсмертної казки Андерсена. Хіба що дюймів у цій було десь із п’ятдесят.

Привітався й показав посвідчення:

— Мене звати Богдан Лисиця.

— Олеся, — відповіла дівчина. І крізь окуляри на професора глянули привітні очі. Здалося, що напроти — ідеальна жінка, від якої народиться нове людство. Лагідне. Привітне. Сонячне. Яке не знатиме, що таке матюки, наркотики і порно. Навіть перламутрове. А також — ціна на бензин і українські депутати.

— Я б хотів поговорити з директором.

— А Ольги Іванівни немає. Поїхала до райдержадміністрації.

— І коли повернеться, ви, звісно, не знаєте… — Фраза претендувала завершувати бестселер успішного письменника-гота. Та й звучала відповідно.

— Саме так, — підтвердила безрадісний здогад «Дюймовочка».

— Зрозуміло, — сумно видихнув Богдан. Нагадував нареченого зі щойно піднесеним гарбузом. Та невідь-звідки прийшов порятунок: — А може, ви мені допоможете?

— Залежить від проблеми.

— Вона ніби нескладна, — почав зосереджено. — Дивіться. Я готую статтю на освітянську тематику. Мене цікавить інформація про випускників ліцеїв, гімназій, загалом, навчальних закладів такого типу, що навчаються за кордоном. До яких вишів вступають, яких кар’єрних успіхів досягають. Там у холі цілий пантеон. «Гордість ліцею»… Хотілось би дізнатися якісь факти про цих дітей.

— Так, серед нашої «гордості» є кілька випускників, що вчаться за кордоном. Ігор Кравців — у Краківському університеті економіки, Ілона Княжич — у Гумбольдтському університеті Берліна, Денис Гніденко — в Карловому університеті (це Прага), Дмитро Довгань — в Університеті Сіті Лондон…

— Довгань, — задумався Лисиця, — знайоме прізвище.

— Звісно, знайоме, — посміхнулася Олеся, — це ж син відомого банкіра.

— Точно, — кивнув Богдан. — До речі, ви, часом, не пам’ятаєте його?

— Чому ж? Я тоді перший рік працювала, і їхній випуск знаю добре. Багато з ними спілкувалася. Випускний клас усе-таки. Дуже сильний. Майже всі — один в один — цілеспрямовані, ерудовані, грамотні. Більша частина з тих, хто зображений на фото, саме з того класу. А Дмитро… Це був яскраво виражений лідер. Харизматична, потужна особистість. Відмінник. Кумир ліцею. Юнак із великим майбутнім.

— Ну, звісно, татусь підметушиться… — «Дюймовочка» не відчула, як її вивели на потрібний шлях.

— Ні. Знаєте, Дмитро з іншого тіста. Дуже амбіційний. Такі землю зубами гризуть, а досягають свого. Він не терпітиме поразки. І ніколи не поступиться. Хронічний переможець. Для якого не існує слів «ні» і «неможливо».

— І по трупах піде?

— По трупах? — Олеся замислилась, ніби й справді уявила гори трупів і юнака, що карапкається до вершини. — Важко сказати. Збоку здавалося, що хлопець чесний, порядний. Нічого поганого за час навчання за ним не помічали. З учителями поводився чемно. Не бешкетував. З однокласниками дружив. А що там у душі коїлося… Так у чужу душу ж не влізеш.

— От ви сказали, що він дружив із класом. Але ж повинен бути хтось один чи два, з ким мав особливо близькі, товариські, стосунки. Не те щоб «не-розлий-вода», та все ж… Якісь спільні інтереси. Ну, там, спорт, музика, книги, комп'ютер…

— Це зрозуміло. Сама не так давно в школі навчалася. У двісті шістнадцятій. Зараз

1 ... 47 48 49 ... 133
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Дворушники, або Євангеліє від вовкулаки"