Читати книгу - "Пастка для бабія, Валентина Бродська"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Я з котом, який до речі вмостився на переднє сидіння і весь час ставав на задні лапки, щоб подивитися у вікно, наближалися до мого будинку.
Виготовляти марципани генеральному сьогодні не було коли, тож зупинилася на печених яблуках з кисломолочним сиром та цукром. Швидко, просто і смачно.
Зайшовши до квартири, я відпустила кота.
Він відразу почав діловито вивчати нову територію. Добре, що Муся поїхала разом з Матвійчиком.
Після моїх митарств по котеджному містечку, здається, туфлі потребують ремонту або місця на смітнику. Було трохи шкода, але що поробиш! Потрібно завжди возити з собою змінне взуття, от на такі випадки, та і одяг запасний не завадить.
Я змінила сукню на просту футболку і джинсові шорти, зібрала прилипше до лоба волосся у високий хвіст і відчула себе значно краще.
Швиденько нафарширувала половинки яблук і відправила їх в розігріту духовку. Через кілька хвилин приємний аромат заполонив всю квартиру, нагадавши мені, що я сама цілий день бігаю за одним йогуртом.
“З’їм, геть трішечки! Тарновському багато не можна!” — подумала, закидаючи схолонувший смаколик до рота.
Через декілька хвилин, переполовинивши яблука, склала вцілілі в лоток. Взяла ще пару пляшок води і вийшла з квартири.
Зараз би мій робочий день добігав кінця, але не сьогодні. Коли повернулася до інституту Нейрохірургії, вирішила спочатку віддати Денису Олеговичу їжу та телефон, а потім вже притягти валізу. В неї під час останньої подорожі відпало коліщатко і треба дві вільні руки, щоб її підтримувати.
Генеральний в палаті залишився сам. Сусідні ліжка акуратно заправлені тонкими покривалами чекали на нових пацієнтів. Денис Олегович, побачивши мене, спочатку зрадів. Але потім просканував мій зовнішній вигляд, зупинив погляд на кросівках і насупився. Попереджуючи його репліку, я твердо промовила:
— Дрес-коду притримуватися в лікарні не буду! Так і знайте, Денисе Олеговичу! Мені він ось тут! — провела ребром долоні під шиєю. — Я вулицями вашого котеджного містечка нагасалася на підборах, що вже ніг не чую! Так що подобається вам моє вбрання чи ні — мені начхати!
Не чекаючи, поки сміливість зникне в мені, мов піна на бульйоні, швиденько вручила Тарновському в руки його смартфон, а на приліжкову тумбочку виклала лоток з яблуками, буркнувши:
— Смачного, зараз прийду! — хутко чкурнула з палати.
Повернулася я вже з валізою. Генеральний примруживши очі, з райським задоволенням жував яблука і не відразу мене помітив. Побачивши свою валізу, високо підняв брови. Добре хоч не вдавився.
— Чого дивуєтеся? В що було, в те і склала. Тут на ваших речах трохи Барсик прокатався, тож можливо будуть шерстинки.
Розмовляючи, я відкрила валізу, витягла столик і ноутбук. Крім підвіконня, під яким стояло ліжко Тарновського, все це притулити не було де.
— Як ви гадаєте, можна сюди покласти? — кивнула в бік вікна.
Тарновський ошелешено на мене дивився, потім відмер і запитав, вже не так кволо, як раніше:
— А де Барсик?
Я примостила поклажу на підвіконня і відповіла, присівши на сусіднє ліжко:
— Дома в мене! Де ж йому ще бути? Барсик сказав, що ви його вирішили заморити голодною смертю, тож скориставшись нагодою, він переїхав! Якщо хочете свого кота назад, прийдеться його вмовляти.
Тарновський разом розслабився і посміхнувся:
— Дякую, що забрали! І вибачте за незручності, я думав ви машиною під'їдете до воріт.
— Я теж так думала, але у вас асфальт кладуть, все перекрито, — машинально відповіла, не відразу помітивши, що мені подякували і навіть вибачилися.
Чоловік доїв останнє яблуко і тремтячою рукою подав мені лоток.
— Смачно, дякую!
— Будь ласка, що вже встигла, те і приготувала.
Тарновський тепло мені посміхнувся.
Стало якось ніяково, тож я зазбиралася додому.
— Сьогодні до вас Інна Петрівна має приїхати, а я вже завтра прийду, ви головне — одужуйте!
— Чекатиму на вас, — прошепотів генеральний, торкаючись моєї руки.
"Мабуть, знову ослаб, що шепче." Я поправила на ньому ковдру, попрощалася і пішла на вихід.
Їдучи додому, крутнула кермо і поїхала до Марії Павлівни. В сусідньому з її будинком магазинчику накупила смаколиків до чаю, деякі необхідні старенькій продукти і пішла в гості. Насправді, я сильно скучила за Матвійчиком, тож вирішила його забрати на день раніше. Та і завтра мені не треба рватися на роботу. Відвезу сама дитину в садочок.
Синочок теж був радий мене бачити, тож разом з Мусею щасливий повертався додому.
Ми зайшли до квартири, коли вже почало темніти. Добре, що Марія Павлівна нас нагодувала варениками з м’ясом і капустою. Ще й з собою дала.
Матвій швиденько роззувся, випустив кішку і побіг до кімнати, звідки миттю повернувся з широко відкритими очима.
— Мамо, в будиночку Мусі спить чужий кіт! — прошепотів хлопчик.
— Ой, точно! — стукнула себе по лобі, і присівши перед дитиною, пояснила: — Цього смугастика звуть Барсик! Він тимчасово в нас поживе.
— А звідки він взявся?
— Його господар потрапив до лікарні і котик голодував. Тож я його пожаліла і забрала.
Матвійчик неабияк зрадів і міцно обійняв мене.
— Ти сама краща і добра мама! Ю-ху! В мене тепер буде два котики! — і щасливий повернувся до кімнати.
Про те, що Барсика прийдеться віддати, Матвійчик, мабуть, не почув.
Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пастка для бабія, Валентина Бродська», після закриття браузера.