Книги Українською Мовою » 💙 Жіночий роман » Пастка для бабія, Валентина Бродська 📚 - Українською

Читати книгу - "Пастка для бабія, Валентина Бродська"

В нашій бібліотеці можна безкоштовно в повній версії читати книгу онлайн українською мовою "Пастка для бабія" автора Валентина Бродська. Жанр книги: 💙 Жіночий роман. Наш веб сайт ReadUkrainianBooks.com дає можливість читати повні версії улюблених книг на Вашому гаджеті (IPhone, Android) або комп’ютері абсолютно безкоштовно, без реєстрації та СМС. Також маєте можливість завантажити книги на свій гаджет у форматі PDF, EPUB, FB2. Файли електронних книг - це цифрові файли, які призначені для перегляду на спеціальних пристроях, що відомі як читальні пристрої для електронних книг.

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 49 50 51 ... 93
Перейти на сторінку:
Розділ 35

Я прокинулася від того, що мене шкрябали по п’яті. Розплющивши очі, побачила Барсика, який піднявши ковдру, грався з моєю ногою. Відчувши на собі мій погляд, котик замавкав, плигнув мені на живіт, потоптапся і влігся. Я почухала пустуна за вушком.

— От “чудово”! Розбудив! Добре хоч, що вчора тебе покупала. І взагалі, Барсику, в тебе повна відсутність виховання — по тумбочках стрибаєш, в ліжко лізеш до малознайомих жінок. І кого це ти мені нагадуєш?

Котик почав муркотіти, з усім погоджуючись.

— Ех! Треба вставати!

Ранок провела в турботах. Погодувала котів, які за ніч встигли подружитися. Відвезла Матвійчика в садочок, а потім застрягла на кухні: зварила легкий суп-пюре на курячому бульйоні, напарила котлет і спекла сирну запіканку. Зібрала все це і поїхала годувати свого підопічного.

В коридорі лікарні мене перепинив лікар.

— Дівчино, ви ж до Тарновського?

— Так, — розгублено відповіла.

— Зайдіть до мене!

Я покірно прослідувала в ординаторську.

Лікар представився Миколою Віталійовичем і запропонував мені присісти. Він листав історію хвороби генерального, дивився знімки, потім цокнувши язиком, подивився з-під лоба на мене.

— Сьогодні вранці ваш Денис намагався встати без мого на те дозволу. Звісно в нього нічого не вийшло і він, м’яко кажучи, обурився. Медсестричка вколола йому заспокійливе. Розумієте, при його травмі утворилася пірамідна недостатність. Це і тремор рук, і хиткість при ходьбі, нервозність, слабкість, терпкість в м’язах, підвищений артеріальний тиск, і навіть може бути параліч декількох зон.  Добре, що він хоч соображає та говорить.

— Він частково паралізований? — запитала я про перше, що прийшло в голову.

— На щастя ні, але того, що є — достатньо, щоб кілька місяців бути не в формі.  На все треба час, довготривалий нагляд невролога і курси реабілітації. Та може статися “чудо” і процес одужання піде швидше.

— Я зроблю все, що від мене залежить, — пообіцяла, не роздумуючи.

Лікар з теплом і повагою в очах подивився на мене.

— Іншої відповіді я від вас і не очікував.

— Чому? — запитала і відчула, як румянець розливається на щоках.

— Повірте, за сорок років в медицині, я добре навчився розбиратися в людях. Зараз Денису головне не впасти в депресію. Можливо ви і станете для нього тим самим “чудом”. 

Я зніяковіла і опустила очі на сумку з обідом. Лікар простежив за моїм поглядом.

— Смачна їжа ще ні одного чоловіка не залишила байдужим. Хм, інколи думаю, що в нас так мерзенно годують, щоб рідні проявляли як найбільше турботи, — сказав і сам посміхнувся зі свого жарту.

— Ну що ж, не смію більше вас затримувати, — продовжив лікар, — Якщо пацієнт не буде лізти поперед батька в пекло, завтра дозволю йому спробувати підвестися і зробити декілька кроків в ходунцях, а сьогодні можете його вивезти на вулицю в інвалідному візку. Попросите медсестру, щоб вам допомогла.

Я подякувала лікарю і пішла до Тарновського. Для годиться постукала і увійшла.

Денис Олегович лежав спиною до дверей і ніяк не відреагував на моє привітання. Ноутбук зі столиком були там, де я вчора їх поклала.

Я підійшла впритул до генерального і подивилася на обличчя. Довгі смолянисті вії тремтіли на щільно закритих очах. Так було у Матвійчика, коли він прикидався, що спить.

— Денисе Олеговичу, я бачу, що ви не спите. Повертайтеся, я принесла вам обід, — ласкаво почала вмовляти його.

— Не хочу, — буркнув генеральний.

— Через не хочу! Вам потрібні сили, щоб одужати.

— Я вже наївся ваших яблук, — продовжив буркотіти Тарновський.

— І що трапилося? Вчора вам все сподобалося.

— То було вчора, а сьогодні я мав ходити в клятий памперс, бо мені не дозволили піти в нормальний туалет, — обурювався чоловік, зариваючись обличчям в подушку.

Денис Олегович так нагадував маленького хлопчика, якого вмовили вперше піти до стоматолога, що я мимоволі тихенько розсміялася.

— Смішно їй! Йдіть геть! — вигукнув чоловік.

Я поклала долоню на його плече і ніжно провела по спині, заспокоюючи.

— Це все природньо і нормально. Ваш організм працює, а незручності прийдеться трішки потерпіти. І у мене для вас є хороші новини.

Генеральний нарешті повернувся:

— Які? — насуплено запитав.

— Завтра ви почнете помаленьку ходити під наглядом лікаря, а щоб у вас все вийшло — треба поїсти!

Він якийсь час розмірковував, а потім погодився, наче зробив мені послугу:

— Добре, що ви там мені принесли?

Тарновський почав підтягуватися, щоб сісти зручніше. Я підкинула йому під спину ще одну подушку. Подумки зраділа, що вдалося вмовити цього буркутуна, і почала діставати з сумки обід.

Для початку перелила з банки в синову чашку-нерозливайку суп і подала Тарновському.

Він деякий час роздивлявся на ній дракончиків, а потім потягнув до рота, поглядаючи на котлети в лотку.

Я протягнула йому м’ясне. Вільною рукою він схопив котлету і їв, запиваючи супом.

— Бачите, дві руки у вас працюють, тож і ноги підуть. Лікар сказав, що паралічу у вас нема, просто слабкість, при гарному догляді ви одужаєте, але треба час і ваша витримка.

Тарновський продовжував жувати, знищуючи вже третю котлету. Вони хоч і маленькі, але переїдати не варто, тому я забрала лоток, накрила кришкою і заховала разом з іншою їжею до холодильника, який був в палаті.

— Досить, інші залишимо на вечерю.

Чоловік обурено спостерігав за моїми маніпуляціями, але зітхнувши, промовчав.

— Зараз поїдемо навулицю. Вам допомогти одягнутися?

— Як поїдемо? — здивувався Денис Олегович.

— У візку.

— Нііі! — чоловік відкинувся на подушки і заплющив очі.

— Тааак! — повторила його інтонацію.

— Вам хтось казав, що ви нестерпні? — привідкривши одне око, запитав він.

— Хто б говорив! — відповіла, хитаючи головою. — Так допомогти одягнутися, чи санітарку покликати?

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 49 50 51 ... 93
Перейти на сторінку:

 Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Пастка для бабія, Валентина Бродська», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Пастка для бабія, Валентина Бродська"